Aşkabat Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Aşkabat Uçak Bileti

askabat-ucak-biletiAşkabat’a Ucuz Uçak Bileti

Aşkabat Türkmenistan’ın başkenti olarak bilinmektedir. Türkmenistan’ın en büyük şehridir. Ulaşımı çok rahat ve ucuzdur. Şehrin nüfusu Türkmenlerden oluşmaktadır. Bunun dışında Hristiyan azınlıklarda yaşamaktadır. Şehrin diğer adı Aşkın Şehridir. Şehir çöl ortasında bir vahada kurulduğundan yaz ayları pek tercih edilmez. İlkbahar ve sonbahar aylarında tercih edilir. Sizlerde gideceğiniz yeri belirlediyseniz tek yapmanız gereken bilet almaktır. Aşkabat Türkiye ile Aşkabat arasında günlük 3 uçuş vardır. Alo bilet hattı üzerinden biletlerinizi alabilirsiniz. Kendinize uygun bileti bulamadığınız takdirde bir sonraki fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Aşkabat Havalimanı

Aşkabat havalimanı bölgesinde 8 havayolu hizmet veriyor. 19 şehre aktarmasız uçuş hizmeti ağlamaktadır. İstanbul’a aktarmasız uçuş gerçekleşmektedir. Aşkabat havalimanında haftada en az 371 yurt dışı uçağı havalanmaktadır. Yeni terminal binası ise 165.851 metre kare kapalı alanına sahiptir. Yılda 14 milyon yerli ve yabancı turistleri karşılayacaktır. Yapımı süren havalimanı Türkmenistan’ın milli sembollerine uygun tasarlanmıştır. VIP terminali, yüksek kapasitede kargo terminali, uçak bakım tesisleri, açık ve kapalı yolcu otoparkları gibi birçok sistem yeni havaalanı projesinde yer alacaktır. Pist, apron, güvenlik sistemleri gibi birçok ekipman ile hizmet vermesi planlanıyor. Bu proje 2 milyar 253 milyon değerindedir. Havalimanı 2016 da yapımı tamamlanacağı biliniyor. Bu havalimanına en büyük yolcu kapasiteli uçaklar inecektir.

Aşkabat Hakkında Genel Bilgiler

1948 yılındaki depremle eski şehir yok olmuştur. Yerine depreme dayanıklı, modern ve gelişmiş yapılarla bezenmiştir. Aşkabat el sanatlarının merkezi konumundadır. El dokuması halılarıyla meşhurdur. Aşkabat kendinde anıtlar göze çarpmaktadır. Bu kadar anıt olmasının sebebi Türkmenistan’ın yıllar önce kazandığı özgürlük hissini yaşatmaktır. Orta Asya’nın en büyük camilerinden biri de Kıpçak Camisidir. Aşkabat’ın gelişimi son yıllarda hızla artmaktadır. Türkmen mutfağı ise yöreye göre farklılık gösteriyor. Aşkabat etli yemek severken, Hazal Denizi kıyıları balık tüketiyor. En çok tüketilen besin ise pirinçtir. Türkmen pilavı tüm Dünya tarafından bilinen ünlü bir yemektir. Bu güzel tatlara ortak olmak istiyorsanız uçak biletinizi alabilirsiniz. Online bilet satış işleminizi sitemiz üzerinden anında yapabilirsiniz.

Alo Bilet hattı Uçak Bileti (alobilethatti.com) adresinden uçuş saatleri, kalkış varış süreleri, rezervasyon gibi tüm işlemler bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.