Kış Ulaşımları
Telefon Numaralarımız
AltasJet

Alo Bilet Hattı
X
X
İlk Siz Haberdar Olun!
Sizi sevindirecek kampanya ve duyuru haberlerinden ilk sizin haberiniz olsun.
İstanbul-Ankara
¨ 58,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-İzmir
¨ 56,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Adana
¨ 59,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Antalya
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Bodrum
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla
Almira Hotel

Online Check-inCheck-In Nedir?

Check-in ‘yer seçme’ demektir. Uçak biletinizi satın aldıktan sonraki işlem olan check-in, satın aldığınız sınıftaki uçak planını ve müsait koltukları gördüğünüz ve seçtiğiniz bir hizmet. Manuel check-in ve Online Check-in olarak iki şekilde yapma imkanınız mevcut.


Manuel Check-In Nedir? (Havaalanı Check-In)

Uçak biletinizi satın aldıktan sonra uçağınızın kalkacağı havaalanından hangi yöne gidiyorsanız (iç hat ya da dış hat) o hattın check-in bankolarından uçak kabin planını görerek seyahat edeceğiniz koltuğunuzu seçme işlemidir. Bu hizmet, uçuşlarınızın en erken 36 saat öncesinden başlayıp, en geç 90 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yer seçme işleminizi yapabilmenizi sağlar. Londra(Stansted) çıkışlı uçuşlar için online check-in tarifeli kalkış saatine 3,5 saat kala sona ermektedir.


Online Check-In Nedir? (Internet Check-In)

Online Check-In; uçak biletinizi satın aldıktan sonra havaalanına gelmeden internet üzerinden uçaktaki yerinizi seçme işlemidir. Bu hizmet, uçuşlarınızın en erken 24 saat öncesinden başlayıp, en geç 90 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yer seçme işleminizi yapabilmenizi sağlar. Online check-in imkanından, Atlasjet tarifeli seferleri ile İstanbul-Antalya-İzmir-Adana-Bodrum-Lefkoşa(Ercan) çıkışlı seferlere bileti olan tüm Atlasjet yolcuları faydalanabilir. Biletini Alo Bilet Hattı yetkili acentasından almış olan yolcularımız boarding (uçağa biniş) kartlarını kendi yazıcılarından çıkartabilmek için jetmil kart numarasını rezervasyon sırasında işlemiş olması veya 3D Secure güvenli ödeme seçeneğinden biletlerini almış olmaları gerekmektedir. Bu şartlara uymayan yolcularımızın check-in işlemi tamamlanmamış olup, seçmiş oldukları koltuklar ile ilgili işlemlerini yaptırabilmek ve kredi kart kontrolü için havaalanlarında özel olarak hazırlanmış olan online kontuarına bileti almış oldukları kredi kartları ile veya kendilerine ait geçerli bir kredi kartı ile başvurmaları ve işlemlerini tamamlatmaları gerekmektedir. Ayrıca indirimli tüm biletlerde yaş kontrolü ve yurtdışı uçuşlarında pasaport kontrolü nedenleriyle koltuk seçmiş olmalarına rağmen boarding (uçağa biniş) kartlarını yazdıramamış yolcuların da check-in işlemlerini tamamlamak ve biniş kartlarını almak üzere havaalanlarında özel olarak hazırlanmış online kontuarına başvurmaları gerekmektedir.


Ayrıca online check-in hizmeti ile:

 • Uçuşun kabin planını görüntüleyebilir ve satın aldığınız sınıftaki dilediğiniz koltuğu seçebilme
 • Kendileri ile birlikte aynı rezervasyon kaydındaki diğer yolculara (bir girişte en fazla 8 yolcu olması kaydıyla), uçuşlarının son noktasına kadar "through check-in", ya da aynı gün içinde gittikleri noktadan dönüşleri var ise, dönüş uçuşları için "return check-in" yapabilme olanağı sağlar.

Elektronik Uçak Biletine sahip olan yolcular ise, uygulamanın geçerli olduğu çıkış noktalarından başlayan uçuşları için elektronik biniş kartlarını okutabilirler.


Return check-in kuralları

Return check-in aynı gün içerisinde gidiş dönüş yapacak olan bagajsız yolcuların gidiş ve dönüş check-in işlemlerini, gidiş sırasında gerçekleştirerek, dönüş için gereken uçuş kartlarını gidiş sırasında vererek havaalanında zaman kaybını en aza indirmeyi amaçlar. Return check-in hizmetinden sadece rezervasyon sırasında Jetmil kart numarasını bildiren jetmil üyeleri yararlanabilir.


Return check-in hizmeti Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya karşılıklı uçuşlarında yapılabilmektedir.

Hangi Yolcular Online Check-In Yaptırabilir?

Uçak bileti satın almış ya da biletleme yapılmış rezervasyonlu yolcuların online hizmete açık olan yurt içi ve yurt dışı istasyonlardan başlayan seferlere işlem yapabilirler. İtalyan Sivil Havacılık Kuralları gereğince, 18 yaşından küçük yolcularla, grup yolcuların İtalya çıkışlı uçuşları için "Online Check-In" yapmaları yasaktır.

Online hizmete açık istasyonlarımızı öğrenmek için tıklayınız.


Online Check-In İşlemi Neler Kazandırır?

Uçak yolcuları seyahat edecekleri tüm rezervasyonlu uçuşlarına yerinden kalkmadan ev ya da ofis konforu ile ulaşarak check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu sayede havaalanlarında bulunan check-in noktalarında kuyruk ve yığılmalara maruz kalmadan online check-in kontuarından, bu kontuarın olmadığı istasyonlarda ise Business kontuarlarından faydalanarak işlemlerini yaptırabilir. Biniş kartınızı internet üzerinden basmışsanız ve bagajınız yoksa doğrudan uçuş kapısına gidebilecekler, bagajınız var ise bagaj teslim kontuarı ya da online check-in kontuarlarından bagajlarını teslim ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Koltuk Seçimimi Nasıl Yaparım?

Yolcu yeniden koltuk seçimi yapmak isterse yeniden Ücretli Yer Seçimi butonuna tıklanarak ekranda verilen ücret için ödemesi yapılmalıdır. Koltuk numarası değişiklikleri ya check-in işleminin tamamlanması akabinde Check-in Özeti sayfasındaki koltuk değiştirme linki kullanılarak; ya da baştan sisteme girilmek suretiyle yapılabilir. Yolcuların koltuk değişikliği yapabilmeleri için, biniş kartı üretmemiş olmaları gerekmektedir. Londra (Stansted) uçuşları için koltuk seçilebilir fakat uçuş kartı (boarding) basılamamaktadır. Bu nedenle biniş kartınızı alabilmeniz için kalkış saatinden 1 saat önce havalimanındaki check-in kontuarlarına başvurmanız gerekmektedir.

Biletlerin kullanım süresi nedir?

Biletler düzenlendiği andan itibaren 1 yıl geçerlidir.


Başkasının adına düzenlenmiş bir bileti ben kullanabilir miyim?

Biletlerin kullanım, rezervasyon değiştirme, iptal vb. hakkı, sadece biletin üzerinde adı - soyadı yazılı kişiye aittir ve bu hak hiç bir şekilde devredilemez.


Kıbrıs ve Yurt içi uçuşlarda değişiklik kuralları nedir?

Uçağın tarifeli kalkış saatinden 12 saat öncesine kadar yapılan değişikliklerde kesinti uygulanmaz. 

12 saatten itibaren uçağın kalkış saatine kadar yapılan değişikliklerde toplam ücretin %30 u tahsil edilir.

Tarifeli kalkış saatinden 30 Dk. Öncesine kadar bagaj ve check in işlemlerini tamamlamamış olan yolcular o uçuş ile ilgili tüm haklarını kaybederler.


U class biletlerin (Fırsat) değişiklik kuralı nedir?

Bilet düzenlendiği andan itibaren, uçağın tarifeli kalkış saatine kadar yapılan iptal, iade ve değişiklikler toplam ücret üzerinden %50 kesintili olarak yapılır. Bütün sınıflar için iptal durumunda hizmet bedeli (SF) iade edilmez.


F1 class biletlerin (Fırsat) değişiklik kuralı nedir?

Bilet satın alındığı andan itibaren yapılacak iptal, açığa alma ve tarih değişikliği işlemlerinde bilet ücretinin tamamı yanar.  

Tarifeli kalkış saatinden 30Dk. öncesine kadar bagaj ve check in işlemlerini tamamlamamış olan yolcular o uçuş ile ilgili tüm haklarını kaybederler

.

Erbil ve Süleymaniye uçuşlarında değişiklik kuralları nedir?

EkonomiPlus: 

 • - Değişiklik/iptal yapılmak istenilen uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan değişiklik, iptal, açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 50 USD kesinti uygulanır. 
 • - Değişiklik/iptal yapılmak istenilen uçuşa 24 saat kalana ile 3 saat kara arasında yapılan değişiklik, iptal, açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 100 USD kesinti uygulanır. 

Uçuşa 3 saat kaladan itibaren yapılan her türlü değişiklik, iptal, açığa alma işleminde ücretin tamamı yanar. 

Business Class: 

 • - Değişiklik/iptal yapılmak istenilen uçuşa 3 saat kalana kadar yapılan değişiklik, iptal, açığa alma işlemlerinde kesinti uygulanmaz. 
 • - Uçuşa 3 saat kaladan itibaren yapılan her türlü değişiklik, iptal, açığa alma işleminde ücretin tamamı yanar.

Bilet kuralları: 

Geçerlilik Süresi: 1 YIL 

Maksimum Kalış Süresi: YOK 

Sefer iptali ve gecikme halinde bir başka havayolu ile devam uçuşu olan yolcuların sorumluluğu Atlasjet Havayollarına ait değildir. Yolcular, devam uçuşları için yeni bilet talebinde bulunamazlar. 


Tahran(İran) uçuşlarında değişiklik kuralları nedir?

Business class(C):

 • - Rezervasyon yapıldığı andan itibaren, uçuş saati geçmiş olsa dahi biletin geçerlilik tarihine kadar (biletin düzenlenme tarihinden 1 yıl içerisinde) yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde kesinti uygulanmaz. 

EkonomiPlus:


EkonomiPlus (Y class) biletlerde,

 • - Uçuşa 7 gün kalana kadar yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde kesinti uygulanmaz.
 • - Uçuşa 7 gün ile son 2 saat arası yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde 30 USD kesinti uygulanır.
 • - Uçuşa 2 saat kala dan itibaren tarih değişikliği, açığa alma işlemlerine müsade edilmez.

EkonomiPlus (B,E,H class) biletlerde, 

 • - Rezervasyon gidiş-dönüş olmak zorundadır.
 • - Rezervasyon yapıldığı andan itibaren tarifeli kalkış saatine kadar yapılan tarih değişikliği, açığa alma kesinti uygulanmaz. 
 • - Tarifeli kalkış saatinden itibaren iptal ve iadeye müsaade etmez.

EkonomiPlus (P,K class) biletlerde,

 • - Rezervasyon gidiş-dönüş olmak zorundadır.
 • - Uçuşa 7 gün kalana kadar yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde kesinti uygulanmaz.
 • - Uçuşa 7 gün ile son 2 saat arası yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde 30 USD kesinti uygulanır.
 • - Uçuşa 2 saat kala dan itibaren tarih değişikliği, açığa alma işlemlerine müsade edilmez.

EkonomiPlus (U,D,X,R,T class) biletlerde,

 • - Rezervasyon gidiş-dönüş olmak zorundadır.
 • - Rezervasyon yapıldığı andan itibaren uçuşa 2 saat kalana kadar yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde 30 USD kesinti uygulanır.
 • - Uçuşa 2 saat kala dan itibaren tarih değişikliği, açığa alma işlemlerine müsade edilmez.   

Cidde uçuşlarında değişiklik kuralları nedir? 


EkonomiPlus


EkonomiPlus: D,X,T

 • - Değişiklik yapılmak istenilen uçuşa 48 saat kalana kadar yapılan değişiklik, açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 50 USD kesinti uygulanır. 
 • - Değişiklik yapılmak istenilen uçuşa 48 saat kalana ile 3 saat kara arasında yapılan değişiklik, açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 100 USD kesinti uygulanır. 

Uçuşa 3 saat kaladan itibaren yapılan her türlü değişiklik, açığa alma işleminde ücretin tamamı yanar.


EkonomiPlus: R,P,K,E,B,Y

 • - Değişiklik yapılmak istenilen uçuşa 48 saat kalana kadar yapılan değişiklik, açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 30 USD kesinti uygulanır. 
 • - Değişiklik yapılmak istenilen uçuşa 48 saat kalana ile 3 saat kara arasında yapılan değişiklik , açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 75 USD kesinti uygulanır. 

Uçuşa 3 saat kaladan itibaren yapılan her türlü değişiklik, açığa alma işleminde ücretin tamamı yanar. 


Business Class

 • - Rezervasyon yapıldığı andan itibaren, uçuş saati geçmiş olsa dahi biletin geçerlilik tarihine kadar (biletin düzenlenme tarihinden 1 yıl içerisinde) yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde kesinti uygulanmaz.

Bilet kuralları: 

Geçerlilik Süresi: 1 YIL 

Maksimum Kalış Süresi: YOK 

Sefer iptali ve gecikme halinde bir başka havayolu ile devam uçuşu olan yolcuların sorumluluğu Atlasjet Havayollarına ait değildir. Yolcular, devam uçuşları için yeni bilet talebinde bulunamazlar.<7

İngiltere ( Stansted) uçuşlarında değişiklik kuralları nedir?


Business class:

 • - Rezervasyon yapıldığı andan itibaren, uçuş saati geçmiş olsa dahi biletin geçerlilik tarihine kadar (biletin düzenlenme tarihinden 1 yıl içerisinde) yapılan tarih değişikliği, açığa alma işlemlerinde kesinti uygulanmaz

EkonomiPlus: U,D,X class

 • - Rezervasyon yapıldığı andan itibaren uçuş saatine kadar tarih değişikliği, iptal,açığa alma işlemlerine müsade edilmez.
 • - Uçuş  saatine kadar yapılan tarih değişikliği, iptal,açığa alma işlemlerinde bilet ücretinin tamamı yanar.

EkonomiPlus: T,R,P,K,H,E,B,Y class

 • - Değişiklik/iptal yapılmak istenilen uçuşa 48 saat kalana kadar yapılan değişiklik, iptal, açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 25 GBP kesinti uygulanır. 
 • - Değişiklik/iptal yapılmak istenilen uçuşa 48 saat kalana ile 3 saat kara arasında yapılan değişiklik, iptal, açığa alma işlemlerinde her bir segment başına 35 GBP kesinti uygulanır. 

Uçuşa 3 saat kaladan itibaren yapılan her türlü değişiklik, iptal, açığa alma işleminde ücretin tamamı yanar.


Bilet kuralları: 

Geçerlilik Süresi: 1 YIL 

Maksimum Kalış Süresi: YOK 

Sefer iptali ve gecikme halinde bir başka havayolu ile devam uçuşu olan yolcuların sorumluluğu Atlasjet Havayollarına ait değildir. Yolcular, devam uçuşları için yeni bilet talebinde bulunamazlar.


Mykonos uçuşlarında değişiklik kuralları nedir?

 • - Seyahatin başlama tarihine 8 gün kalana kadar yapılan değişikliklerde kesinti uygulanmaz. 
 • - Seyahatin başlama tarihine 7 gün kala ile 48 saat kala arası yapılan değişikliklerden 50 € kesinti uygulanır. 
 • - Seyahatin başlama tarihine 48 saat kaladan itibaren değişikliğe müsaade edilmez ve bilet ücretinin tamamı yanar. 
 • - Bir kere değişiklik yapıldıktan sonra iptal edilmesi halinde ücretin tamamı yanar. 
 • - Tek yön (OW) bilet daha sonra Gidiş – dönüş (RT) e çevrilemez. 
 • - Bir üst ücrete geçerken varsa değişiklik kesintileri ve ücret farkı alınır.
 • - Bir alt ücrete geçerken varsa değişiklik kesintileri alınır ve ücret farkı iade edilir.
 • - Açık bilet alınamaz, alınmış biletler açığa çevrilemez.
185.4.209.29