Onur Air Uçak Bileti

onur-air-havayollariOnur Air Türkiye’nin ve Dünyanın birçok noktasına uçuşlar gerçekleştiren, köklü bir havacılık firmasıdır. Onur Air havayollarını tercih eden yolcular, biletlerini alo bilet hattından uygun fiyatlara alabilirler. Onur Air zaman zaman indirimli uçuşlarla, yaptığı kampanyalarla müşteriyi kendine bağlamayı iyi bilmektedir. Alo bilet hattı yardımıyla Onur Air kampanyalarından yararlanabilir, indirimli uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.

Onur Air Havayolları Hakkında

1992 yılında sivil havacılık faaliyetleri alanında çalışmaya başlayan Onur Air, İstanbul’dan Türkiye’nin 12 ayrı şehrine aktarmasız yolcu taşımaktadır. Batı Avrupa da birçok noktaya uçuş gerçekleştiren Onur Air gelişimini sürdürmektedir. Onur Air yurtiçi seferlerinde kalkış ve iniş noktalarında müşterilerinin rahatını sağlamak için havaalanı transferi hizmeti de vermektedir. Aklı havayolu sloganıyla yola çıkan Onur Air, tarifeli ve tarifesiz 119 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Onur Air EN9110:2005 Kalite ve Standardizasyon Belgesi’ne sahiptir. Merkezi İstanbul Atatürk Havalimanıdır.

Onur Air Yolcu Taşımacılığı Hakkında

Onur Air, özel durumu olan yolcular için farklı prosedürler uygulamaktadır. Tekil gebeliklerde 28 hafta ile 35 hafta arasında yolcunun uçuştan en geç 7 gün önceden alınmış “Seyahatinde sakınca yoktur” belgesi gerekmektedir. İkiz gebeliklerde ise 28 hafta 32 hafta arasında uçuşa en geç 7 gün kalmak üzere “Uçakla seyahatine engel yoktur” belgesi alması gerekmektedir.

7 ile 13 yaş arasındaki çocukların yanında bir ebeveyni olmadan uçmaları için bir yakınlarının Refakatsiz Uçuş Formu doldurmaları ve bu formda uçuşun sonlanacağı havaalanında çocuğu almaya gelecek yakınlarının adı, soyadı, adres ve telefon bilgilerinin belirtilmesi gerekmektedir. 7 yaş altı çocuk yolcuları yanlarında bir yakınları olmadan uçuş yapamazlar.

Hasta yolcularımız doktordan aldıkları “Uçakla seyahatine engel yoktur” belgesiyle uçabilirler. Yatalak hastalarımız ise yanlarında refakatçileri ile uçabilirler.

onur-air-ucus-filosuOnur Air Uçak Filosu Bilgileri

27 uçaktan oluşan bir uçak filosuna sahip olan Onur Air, her yıl filosuna yeni uçaklar katmaktadır. Tamamı Airbus uçaklarından oluşan filoda 11 adet Airbus A330, 7 adet Airbus A321, 9 adet A320 uçak bulunmaktadır. Airbus uçaklarını tercih eden Onur Air toplamda 6559 yolcu kapasitesine sahiptir.

Onur Air Yolcu Hakları

Onur Air nitelikli bilet uygulaması ile uçuş öncesinde olası gecikmelerde müşterinin zararını telafi etmektedir. Nitelikli bilet uygulamasına göre yolcu tarafından uçağa geç kalınması durumunda bilet bedel iadesi yapılır. Yolcu tarafından uçuşun iptal edilmesi durumunda bilet bedeli iadesi yapılır. Havayolu şirketi tarafından tarifeli uçuş iptal edildiğinde bilet bedeli iade edilir ve 150 TL tazminat ödenir. Tarifeli seferin gecikmesi durumunda saat başına 50 TL ödeme yapılır. Uçağın başka havalimanına inmesi durumunda 50 TL tazminat ödenir.

Onur Air yolcuları web sitesinden, mobil uygulamadan ya da havaalanından check-in işlemlerini yaptırabilirler. Check-in işlemlerini havaalanında yaptırmak isteyen yolcular iç hatlarda uçuştan en az 1 saat önce, dış hatlarda ise uçuştan en az 90 dakika önce havaalanında bulunması gerekmektedir. Web sitesinden ya da mobil uygulamadan check-in yaptırmak isteyen yolcular için uçuşa 24 saat kala check-in işlemlerini yapabilirler. Web sitesinden ya da mobil uygulamadan yapılan check-in işlemleri uçuştan en az 3 saat kalana kadar tamamlanmalıdır.

Yolcular koltuk seçimini önceden de yapabilirler. Web sitesinden bilet alırken ya da daha sonra uçuş saatine 2 saat kalana kadar yolcular ücret karşılığında koltuk seçimi yapabilirler.

Uçakta ikram hizmetlerinden faydalanmak isteyen yolcular, www.onurair.com adresinden, 0850 210 6687 numaralı hattan, havalimanı satış ofisinden ve Onur Air yetkili satış acentelerinden ilave hizmet satın alabilirler. Onur Air önden yemek hizmetleriyle uçuştan en az 36 saat önce yemek siparişi verebilirsiniz. Onur Air ’dA iç hatlarda her bir yolcunun 15 kg bagaj hakkı vardır ve bu ağırlığın üstündeki her 1 kg için 6 TL ücret alınır. Dış hatlarda ise bagaj hakkı 20 kg, esnek bagaj hakkı 25kg, ekstra esnek bagaj hakkı 30 kg’dır. Bebek yolcular için serbest bagaj hakkı 10 kg ’dur.

Onur Air; 1992 yılında kurulmuş, Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketlerinden biridir. 20 ülkede 80 noktaya, iç hatlarda ise 12 noktaya seferler düzenleyen Onur Air, ilk seferlerinde iki adet Airbus A320 kiraladı ve 2003’te düşük ücretli yerel uçuşlarını hayata geçirdi.

Türkiye’nin en köklü özel havayolu olan Onurair Havayolları, 22 uçaklık filosu ve 5027 adet koltuk kapasitesiyle havacılık sektöründe güvenle hizmet veren bir şirkettir. Onur Air günümüzde dış hatlarda 20 ülkede 80 noktaya, iç hatlarda ise 15 noktaya seferler düzenler. EN9110:2010 Kalite ve Standardizyon Belgesi’ne sahip ilk havayolu olan Onur Air, uçuş güvenliği, zamanında operasyon ve uygun fiyatlı uçuş politikasıyla yolcularına daima değer katarak büyüyen bir havayoludur.

‘’Uç Türkiye uç!’’ sloganıyla herkese gökyüzünde keyifli bir seyahat vadeden Onur Air kampanyalarıyla da yüzleri güldürüyor. Alobilethatti.com en ucuz uçak biletlerini ve Onurair gibi bir çok fırsatı size sunan pratik bir site. Yapmanız gereken tek şey alobilethatti.com adresine girip, gitmek istediğiniz günü ve yeri belirtmek. Daha sonra ise arkanıza yaslanarak karşınıza çıkan sonuçlar içinde size en uygun olanı seçmek.

Onurair uçak bileti almadan önce alobilethatti.com adresinden Onurair kampanyaları bölümüne göz atmayı unutmayın. Ülkemizin en önemli havayolu firmalarından biri olan Onurair’in güncel kampanyalarından ve fırsatlarından yararlanmak için siz de alobilethatti.com’u tercih edin.
Türk Hava Yolları Anadolujet Pegasus AtlasGlobal SunExpress Borajet

Onur Air Müşteri Yorumları

42 Yorum

 1. BİLAL GÜLEN diyor ki:

  ONUR AİR DA EN UCUZ BİLET NE KADAR OLUYOR?

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Bilet fiyatları değişiklik göstermektedir, üst kısımdan bilet sorgulama işleminizi gerçekleştirip bilet fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

 2. SELAHATTIN CELIKTAS diyor ki:

  YURTDIŞI BİLETLERİNDEN ALINAN HİZMET BEDELİNİN BELİRLİ BİR STANDARTI VAR MIDIR?SÜREKLİ DEĞİŞİYOR BUNUN SEBEBİ NEDİR?

 3. AHMET BAHÇELİ diyor ki:

  ERZİNCAN ‘A UÇUŞ NEDEN YAPILMIYOR? BU KONUDA ÇOK ŞİKAYETÇİYİM

 4. KEMAL KILICOGLU diyor ki:

  ONUR AİR SERVİSLERİ ÜCRETLİ MİDİR ÖĞRENEBİLİR MİYİM ?

 5. RECEP BİNALİ GÜL diyor ki:

  GİDİŞ DÖNÜŞ ONUR AİR BİLETİM VAR.GİDİŞ UÇAĞIMI KULLANDIM AMA HİZMETDEN MEMNUN KALMADIM VE ÇOK MAĞDUR OLDUM.DÖNÜŞÜMÜ PEGASUS OLARAK DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM.BU KONUDA YARDIM İSTİYORUM LÜTFEN..

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Bilet değişikliklerini aynı firma içinde yapabiliyorsunuz. Maalesef Onur Air biletini Pegasus ile değiştirememektesiniz.

 6. SANIYE DURDU diyor ki:

  15 TEMMUZ GECESİ MİLLETİMİZE YAPILAN HAİN SALDIRIDAN ÖTÜRÜ UÇUŞUM İPTAL OLMUŞTU.UÇUŞUMUN DURUMUNU ÖĞRENMEK İÇİN ALOBİLET HATTINI ARADIM.TAM 3 SAAT BEKLEDİKTEN SONRA UÇUŞUMUN İPTAL EDİLDİĞİNİ ÖĞRENDİM.VE BİLETİMİN İADESİNİ TALEP ETTİM.VE İADE İŞLEMİM HEMEN ONAYLANDI.BENİ BEKLETTİĞİ İÇİN ALOBİLETHATTINA ÇOK KIZGINDIM AMA İADEMİN HEMEN ONAYLANMASI BENİ ÇOK RAHATLATTI.TEŞEKKÜRLER ALOBİLET HATTI…

 7. YILMAZ VURAL diyor ki:

  5 KİŞİLİK ARKADAŞ GRUBUYUZ AYNI UÇAKTA BİLETLERİMİZ VAR.HEPİMİZ YAN YANA ARA KOLTUKLARDA OTURMAK İSTİYORUZ.NE YAPMAMIZ LAZIM?

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Uçuşunuza 24 saat kala sitemiz üzerinden online check-in alanını kullanarak veya uçuşunuza 1 saat kala havaalanından koltuklarınızı istediğiniz gibi seçebilirsiniz.

 8. Necip Erdem diyor ki:

  Eşime ve kızıma Onur air uçak bileti almak istiyorum kızım 5 aylık benim de havaalanına gitmeme gerek var mı?

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Bebek yolcumuz annesi ile uçuş gerçekleştirebilir sizin havaalanına gitmenize gerek yoktur.

 9. Gürkan Koca diyor ki:

  Merhaba onur air uçak biletim var koltuk seçimimi nasıl yapabilirim acaba?

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Uçuşunuza 24 saat kala sitemiz üzerinden online check-in alanını kullanarak veya uçuşunuza 1 saat kala havaalanından yapabilirsiniz.

 10. CEM diyor ki:

  TUM INTERNET SITELERI UZERINDEN ONUR AIR BILET KONTROLU YAPTIM VE EN UYGUN SEKILDE ALOBILETHATTI SITESINDE BULABILDIM,TARTISMASIZ EN IYI FIRMASINIZ..

 11. OGUZHAN GUL diyor ki:

  Onur air den Antalya için 17 kişilik grup için uçak bileti almak istiyoruz indirim oluyor mu?

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   14 kişi üzeri bilet taleplerinizde özel grup fiyatı vermekteyiz. Konu ile ilgili çağrı merkezimizden veya info@alobilethatti.com’ dan bize ulaşırsanız memnuniyetle yardımcı olabiliriz.

 12. meltem koc diyor ki:

  Fiyatı guvenırlıgı kalıtesı hersey cok guzel. arada rötarda yapmasa cok guzel olucak.. onur aira duyurulur:)

 13. kadır kocaoglu diyor ki:

  bagaj ekletmek istiyorum ucusuma alandamı yapmalıyım ?

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Havaalanında da ekletebilirsiniz fakat daha uygun ücret ödeyerek işleminizi uçuşunuzdan önce online olarak veya call center üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

 14. akif diyor ki:

  onur airdan ucusum var. kac dakika rötar yaparsa full iade alabilirim? her firmada bu degısırmı?

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Her firma için bu süre değişmektedir. Çağrı merkezimizi arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 15. FATİH DOGAN diyor ki:

  ONUR AİR LA İSTANBUL İZMİR BİLETİ ALDIM. EN UCUZ BİLETI BULAN İBRAHİM BEYE TESEKKUR EDERIM

 16. deniz taş diyor ki:

  Daha önceden surekli kullandıgım firmanın mesaj ucreti almasına sinirlenıp onur air kullanmaya basladım. Ve cok memnun kaldım. sabiha gokcendende seferlerınıze baslarsanız super olur.

 17. semih diyor ki:

  ucuzluguna ve kalitesinden cok memnunum. onur airi herkese tavsıye ederım.

 18. eda karaca diyor ki:

  internet sitenizden onur air bileti aldım. cok kolay ve kullanıslı bir siteniz var. tesekkur ederım bu kolaylıgı sagladıgınız icin…

 19. ılhan almaz diyor ki:

  Sayın alobılet yetkilileri ve çalışanları: sizlerle 3 yıldır ucak bıletı duzenlıyoruz ve kusursuz hızmet almaktayız simdıden basarılarınızın devamını dılerız

 20. ALİ AKCAN diyor ki:

  2 YILDIR DUZENLI OLARAK CALISTIGIM ALOBİLET HATTINA VE UCUZ BİLETLERINDEN DOLAYI ONUR AİR A TESEKUREDERIM.

 21. suheyla zahıroglu diyor ki:

  alobılethattından sızler aracılığı ucus gerceklestırtık fakat ucusum guzel gectı ama ucustan cok alobılet calısanlarının memnunıyetı ilgısı mutlu ettı bızı hılal hn ve calısanlarına tesekkur ederız

 22. ADEM ÇOLAK diyor ki:

  onur aira ucuz bilet imkanı sagladıgı ıcın tesekkurederım

 23. YUNUS KAPLAN diyor ki:

  merhabalar yanlıs bır ucus duzenlenmıstı tarafınızdan fakat konuyla ılgılı magdurıyetımı gıdermek için bana yenı bılet duzenlendı ilginiz için tsk dılerım

 24. esra aksu diyor ki:

  onur havayolunundan uygun ucus temın etmıstım bırkackez fakat ınternet uzerınden takıp edemıyorum.sms ile bilgi verılebılır mı ?şimdıden tsk

  • Alo Bilet Hattı diyor ki:

   Sms ve mailing listemize eklendiniz, artık tüm bilet kampanyalarından haberdar olabileceksiniz.

 25. VOLKAN diyor ki:

  BASTA ONUR AIR FIRMASI HAKKINDA ON YARGILARIM VARDI AMA GERCEKLESTIRDIGIM STUTTGART UCUSU SON DERECE KEYIFLI GECTI TABII KI ALOBILETHATTI GUVENCESI ILE 🙂

 26. SEVIM diyor ki:

  DEVAMLI SIZIN FIRMANIZ ILE CALISIYORUZ HER ARADIGIMIZDA AYNI OZVERI AYNI KIBARLIK TESEKKURLER ALOBILETHATTI…

 27. SELIM diyor ki:

  SECMIS OLDUGUM ONUR AIR BILETINI EN UCUZ OLARAK ALOBILETHATTTINDA BULDUM BASTA ADEM BEY OLMAK UZERE HEPINIZE TESEKKURLERR :))

 28. GULIZAR diyor ki:

  IPTAL ETTIGIM ONUR AIR UCAK BILETIMIN UCRETI TAM ZAMANINDA IADE EDILDI AYRICA CALISANLAR COK NAZIK VE SABIRLI 10 UZERINDEN 10 VERIYORUM…

 29. NATALIA KURUKOVA diyor ki:

  BEN ALMAK ONUR AIR ODESSA BILET COK UCUZ TESEKKUR ALOBILET :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir