Pegasus

Alo Bilet Hattı
X
X

1989 yılından bu yana hizmet veren Pegasus, sektörün en önde gelen ve kaliteli hizmet sunan lider hava yollarından biridir. Deneyimli kadrosu, üst düzey güvenliğe sahip donanımlı filosuyla Pegasus, sektördeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip eden, bu ölçüde bünyesine katan büyük bir firmadır.


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkışlı iç ve dış hat tarifeli seferler uygulayan Türkiye’nin ilk özel hava yolu olan Pegasus, zamanında kalkış politikasıyla da işini oldukça ciddiye alan büyük bir firma. Pegasus uyguladığı ‘’low cost’’ düşük maliyetli hava yolu modeli ile yolcularına uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve yeni uçaklarla seyahat etme imkanı sağlar. Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayolu olan Pegasus, kısa ve orta menzilli hatlarda, noktadan noktaya uygun fiyatlı ulaşım imkanı sunar.


Bir çok havayolları içinde en genç filolardan birine sahip olarak, 31 Temmuz 2013 itibariyle 44 yeni nesil Boenig 737-800 NG, 1 adet B737-400 olmakla birlikte yaş ortalaması 3.62 olan toplam 45 uçaklık filosuyla Pegasus operasyonlarını sürdürmektedir.


Avrupa’ya, Orta Doğu’ya, Rusya’ya ve Kafkaslar’a yayılmış geniş bir coğrafyada, yurt dışında 43, yurt içinde 29, toplamda ise 30 ülkede 72 noktaya tarifeli seferler düzenleyen Pegasus, istikrarlı olarak büyümesini hız kesmeden sürdürmektedir. 2011 yılında da 2012 yılında da Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk kapasitelerinin baz alınarak yapıldığı sıralamada Pegasus, Avrupa’nın en büyük 25 hava yolları arasında ‘’Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Hava Yolu’’ olarak gösterilmiştir.


Pegasus’un tüm kampanya ve duyurularını takip etmek, en ucuz Pegasus uçak biletlerini satın almak için alobilethatti.com adresini kullanabilirsiniz.

Yazının devamı.. Yazıyı kısalt..