Kış Ulaşımları
Telefon Numaralarımız
Pegasus

Alo Bilet Hattı
X
X
İlk Siz Haberdar Olun!
Sizi sevindirecek kampanya ve duyuru haberlerinden ilk sizin haberiniz olsun.
İstanbul-Ankara
¨ 58,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-İzmir
¨ 56,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Adana
¨ 59,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Antalya
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Bodrum
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla
Almira Hotel

Online Check-inCheck-In Nedir?

Check-in ‘yer seçme’ demektir. Uçak biletinizi satın aldıktan sonraki işlem olan check-in, satın aldığınız sınıftaki uçak planını ve müsait koltukları gördüğünüz ve seçtiğiniz bir hizmet. Manuel check-in ve Online Check-in olarak iki şekilde yapma imkanınız mevcut.


Manuel Check-In Nedir? (Havaalanı Check-In)

Güvenlik kuralları gereği iç hat uçuşlarında yolcu kimlik kontrolünde nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı, resmi kurum/kuruluş tarafından verilen kimlikler, sağlık karnesi, doğumdan bir ay sonrasına kadar doğum belgesi (ebeveyn kimliği ile beraber olması koşuluyla) gerekmektedir. İç hat seyahatlerinde bu evraklar dışında kimlik fotokopisi, internetten alınan TC kimlik çıktısı gibi evraklar kabul edilmemektedir.


Online Check-In Nedir? (Internet Check-In)

Online Check-In; uçak biletinizi satın aldıktan sonra havaalanına gelmeden internet üzerinden uçaktaki yerinizi seçme işlemidir. Bu hizmet, uçuşlarınızın en erken 24 saat öncesinden başlayıp, en geç 40 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yer seçme işleminizi yapabilmenizi sağlar.


Ayrıca online check-in hizmeti ile:

  • Uçuşun kabin planını görüntüleyebilir ve satın aldığınız sınıftaki dilediğiniz koltuğu seçebilme
  • Kendileri ile birlikte aynı rezervasyon kaydındaki diğer yolculara (bir girişte en fazla 8 yolcu olması kaydıyla), uçuşlarının son noktasına kadar "through check-in", ya da aynı gün içinde gittikleri noktadan dönüşleri var ise, dönüş uçuşları için "return check-in" yapabilme olanağı sağlar.

Elektronik Uçak Biletine sahip olan yolcular ise, uygulamanın geçerli olduğu çıkış noktalarından başlayan uçuşları için elektronik biniş kartlarını okutabilirler.


Hangi Yolcular Online Check-In Yaptırabilir?

Uçak bileti satın almış ya da biletleme yapılmış rezervasyonlu yolcuların online hizmete açık olan yurt içi ve yurt dışı istasyonlardan başlayan seferlere işlem yapabilirler. İtalyan Sivil Havacılık Kuralları gereğince, 18 yaşından küçük yolcularla, grup yolcuların İtalya çıkışlı uçuşları için "Online Check-In" yapmaları yasaktır.


Online Check-In İşlemi Neler Kazandırır?

Uçak yolcuları seyahat edecekleri tüm rezervasyonlu uçuşlarına yerinden kalkmadan ev ya da ofis konforu ile ulaşarak check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu sayede havaalanlarında bulunan check-in noktalarında kuyruk ve yığılmalara maruz kalmadan online check-in kontuarından, bu kontuarın olmadığı istasyonlarda ise Business kontuarlarından faydalanarak işlemlerini yaptırabilir. Biniş kartınızı internet üzerinden basmışsanız ve bagajınız yoksa doğrudan uçuş kapısına gidebilecekler, bagajınız var ise bagaj teslim kontuarı ya da online check-in kontuarlarından bagajlarını teslim ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Miles & Smiles Puan Bilgisi

Miles&Smiles mil hesabınız varsa, milleriniz hesabınıza uçuşlarınızın kalkış tarihinden 2 gün sonra işlenir.

Koltuk Seçimimi Nasıl Yaparım?

Opsiyonlu rezervasyonlar için koltuk seçimi yapılamaz. Koltuk Seçimi işlemi sadece bilet satın alma aşamasında veya bilet satın alındıktan sonra yapılabilir. (Ayrılan koltuk ücreti ödenmedikçe kısa bir süre sonra otomatik olarak seçilen koltuk iptal olmaktadır.) Yolcu isteği dışında uçuşun gecikmeli olarak icra edilmesi, iptali veya yolcunun seçtiği koltuğa oturtulamaması halinde koltuğun iptali ve ücretin iadesi yapılabilir. Uçuş değişikliği yapılmaksızın, sadece koltuk değiştirme işlemi yapılamaz. Sadece koltuk iptal ve iadesi yapılamaz. Yolcunun kendi isteği ile uçuşunda Rezervasyon Değişikliği talep etmesi halinde, bu uçuş için seçilen koltuk otomatik olarak yeni uçuşa transfer edilmez, ancak ödenen koltuk ücreti herhangi bir ceza kesilmeksizin aynen yolcuya iade edilir. Yolcu yeniden koltuk seçimi yapmak isterse yeniden Ücretli Yer Seçimi butonuna tıklanarak ekranda verilen ücret için ödemesi yapılmalıdır.

Opsiyonlu olan biletimi nasıl satın alabilirim?

İnternet sitemizin ana sayfasında yer alan “Rezervasyon Takip” bölümüne Rezervasyon (PNR) numarası ve uçuşa katılacak kişinin soyadının girilmesi ile satın alma sayfasına yönlendirilerek bilet satış işlemi tamamlanabilmektedir.


İnternet üzerinden yapılan online bilet satın alma işlemleri sadece Visa ve Master Card Kredi kartları ile yapılabilmektedir. Ayrıca kredi kartı dışında Almanya'da banka hesap numaranız var ise;


ELV (Elektronik Havale) ve Giropay (Online-Überweisung) ile Ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı dışındaki bu ödemeler uçuşa 7 günden fazla zaman varsa kullanılabilir. Satınalma işleminiz sırasında güvenlik nedeni ile sizden kredi kartınızın 3 haneli güvenlik kodunu girmeniz istenecektir. (Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan son üç rakamdır.) Bilet alımını onayladığınızda bilet tutarı (vergi ve diğer masraflar dahil) kredi kartınızdan tahsil edilecek ve sistemden çıktısını alabileceğiniz ve fatura niteliğindeki Elektronik Yolcu Bileti düzenlenecektir. Elektronik Biletinizin çıktısını dilerseniz 7 gün içinde size en yakın Pegasus Satış Ofisinden de alabilirsiniz.


Pegasus Havayolları e-bilet konfirmasyon/iptaline ilişkin e-mail mesajlarının iletilmemesi, geç iletilmesi ya da eksik olarak iletilmesine ilişkin sorumluluk kabul etmez.


Elektronik biletimi nereden görüntüleyebilirim?

Dilerseniz web sitemizin "Rezervasyon Görüntüleme" kisminda Soyadi ve Pnr numarasi (6 haneli rezervasyon numarası ile aynıdır) girerek biletlerinizin çiktisini alabilirsiniz.

185.4.209.27