Telefon Numaralarımız
SunExpress

Alo Bilet Hattı
X
X
İlk Siz Haberdar Olun!
Sizi sevindirecek kampanya ve duyuru haberlerinden ilk sizin haberiniz olsun.
İstanbul-Ankara
¨ 58,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-İzmir
¨ 56,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Adana
¨ 59,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Antalya
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Bodrum
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla

Online Check-inCheck-In Nedir?

Check-in ‘yer seçme’ demektir. Uçak biletinizi satın aldıktan sonraki işlem olan check-in, satın aldığınız sınıftaki uçak planını ve müsait koltukları gördüğünüz ve seçtiğiniz bir hizmet. Manuel check-in ve Online Check-in olarak iki şekilde yapma imkanınız mevcut.


Manuel Check-In Nedir? (Havaalanı Check-In)

Uçak biletinizi satın aldıktan sonra uçağınızın kalkacağı havaalanından hangi yöne gidiyorsanız (iç hat ya da dış hat) o hattın check-in bankolarından uçak kabin planını görerek seyahat edeceğiniz koltuğunuzu seçme işlemidir. Bu hizmet, uçuşlarınızın en erken 24 saat öncesinden başlayıp, en geç 45 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yer seçme işleminizi yapabilmenizi sağlar.


Online Check-In Nedir? (Internet Check-In)

Sunexpress’te online check-in yalnızca yurtiçi hatlarda geçerlidir. Online Check-In; uçak biletinizi satın aldıktan sonra havaalanına gelmeden internet üzerinden uçaktaki yerinizi seçme işlemidir. Bu hizmet, uçuşlarınızın en erken 24 saat öncesinden başlayıp, en geç 40 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yer seçme işleminizi yapabilmenizi sağlar.


Ayrıca online check-in hizmeti ile:
  • Uçuşun kabin planını görüntüleyebilir ve satın aldığınız sınıftaki dilediğiniz koltuğu seçebilme
  • Kendileri ile birlikte aynı rezervasyon kaydındaki diğer yolculara (bir girişte en fazla 8 yolcu olması kaydıyla), uçuşlarının son noktasına kadar "through check-in", ya da aynı gün içinde gittikleri noktadan dönüşleri var ise, dönüş uçuşları için "return check-in" yapabilme olanağı sağlar.

Elektronik Uçak Biletine sahip olan yolcular ise, uygulamanın geçerli olduğu çıkış noktalarından başlayan uçuşları için elektronik biniş kartlarını okutabilirler.


Hangi Yolcular Online Check-In Yaptırabilir?

Uçak bileti satın almış ya da biletleme yapılmış rezervasyonlu yolcuların online hizmete açık olan yurt içi ve yurt dışı istasyonlardan başlayan seferlere işlem yapabilirler. İtalyan Sivil Havacılık Kuralları gereğince, 18 yaşından küçük yolcularla, grup yolcuların İtalya çıkışlı uçuşları için "Online Check-In" yapmaları yasaktır.

Gece Geç Check-in Hizmeti verilen havaalanlarının listesini burada bulabilirsiniz.

Online Check-In İşlemi Neler Kazandırır?

Uçak yolcuları seyahat edecekleri tüm rezervasyonlu uçuşlarına yerinden kalkmadan ev ya da ofis konforu ile ulaşarak check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu sayede havaalanlarında bulunan check-in noktalarında kuyruk ve yığılmalara maruz kalmadan online check-in kontuarından, bu kontuarın olmadığı istasyonlarda ise Business kontuarlarından faydalanarak işlemlerini yaptırabilir. Biniş kartınızı internet üzerinden basmışsanız ve bagajınız yoksa doğrudan uçuş kapısına gidebilecekler, bagajınız var ise bagaj teslim kontuarı ya da online check-in kontuarlarından bagajlarını teslim ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Miles & Smiles Puan Bilgisi

Miles&Smiles mil hesabınız varsa, milleriniz hesabınıza uçuşlarınızın kalkış tarihinden 2 gün sonra işlenir.

Koltuk Seçimimi Nasıl Yaparım?

Online check-in sayesinde, uçuşlarınızın seyahat edeceğiniz sınıfına ait koltuk planını görerek, müsait olan koltuklardan dilediğinizi seçme şansına sahip olursunuz. Koltuk rezervasyonunuzu kalkışınıza 2 saat kalana kadar yapmanız gerekiyor. Sunexpress’te xLeg koltuk satın alabilir ve oldukça konforlu seyahat etme imkanına sahip olabilirsiniz. Eğer daha fazla bacak mesafesini ya da uçaktan ilk inme rahatlığını tercih ederseniz, X-leg koltuklarını bilet rezervasyonunu yaptığınız sırada, check-in aşamasında havalimanında ya da uçuşunuzdan 3 gün öncesine kadar çağrı merkezimiz aracılığıyla satın alabilirsiniz.


Havayolları, operasyonel gereklilik halinde, check-in sırasında seçmiş olduğunuz koltuk numarasını değiştirme hakkına sahiptir.


Genellikle, koltuk rezervasyonu check-in sırasında yapılır. Ancak koltuk başına € 20,- ödeyerek önceden koltuk rezervasyonu yapmak da mümkündür (tek yönlü uçuşlarda ücret koltuk başına € 10,- dur). Ön sırada ve koltuk aralarının daha geniş olduğu acil çıkışlardaki koltuklar tek yönde koltuk başına € 20,- karşılığında önceden ayırtılabilir. Engelli yolcular ve bir refakatçı için erken koltuk rezervasyonu ücretsizdir (engelli kişinin kimliğinin gösterilmesi gerekir). Tüm yolcular hareket tarihine 3 gün kalıncaya kadar erken koltuk rezervasyonu yapabilir.

Online rezervasyon yapınca biletimi nereden alacağım?

SunExpress elektronik bilete dayalı bir sistem kullanır. Online rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra size e-postayla gönderilecek rezervasyon teyidini kullanarak, doğruca havaalanı check-in kontuarından biniş kartınızı alabilirsiniz.


Rezervasyonumla ilgili teyit alacak mıyım?

Bir online rezervasyon yaptığınız zaman, size biletiniz için gerekli tüm bilgileri içeren bir teyit gönderilir. Daha sonra, rezervasyon sırasında kaydolmak için kullandığınız e-posta adresine yeni bir e-posta mesajı yollanacaktır. Bu mesaja cevap vermeniz gerekmez.


Uçuşlarımın yeniden teyidini nereden gerçekleştireceğim?

Uçuşlarınızı yeniden teyit ettirmek için lütfen Çağrı Merkezimiz ile irtibata geçin (0850 250 22 66)


İnternet rezervasyonlarında hangi güvenlik düzeyi uygulanıyor?

İnternet üzerinden yaptığınız ödemeler özel olarak onaylanmış sunucular kullanan güvenli SSL teknolojisiyle gerçekleştirilir. Tarayıcınızın sağ alt köşesindeki kapalı asma kilit sembolü güvenli bir sunucuya bağlandığınızı belirtir.


Kişisel bilgilerime hangi güvenlik düzeyi uygulanıyor?

Rezervasyon sürecince oluşturulmuş tüm kişisel bilgileri kullanırken uluslararası yasal gereklere uyuyoruz. Veri koruma politikamız veri korumayla ilgili güncel yönergelerle uyumludur. Bizi İnternet üzerinden ziyaret ettiğiniz zaman, ağ sunucularımız hizmet sağlayıcınızın IP adresini, sitemizi ziyaret için kullandığınız web sayfasını, sitemizde girdiğiniz sayfaları ve ziyaretinizin tarihiyle süresini düzenli olarak kaydeder. SunExpress ziyaretçilerinin tercihlerini izlemek ve web sayfalarını en iyi şekilde tasarlayabilmek için çerezler kullanır. Bunun ötesinde, kişisel veriler ancak örneğin bir kayıt, gözlem ya da ya ödül çekilişi veya bir mukavele (hava yolculuğu gibi) kapsamında, isteyerek belirttiğiniz zaman kaydedilir. Müşterilerimizle ilgili bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmayız.


Hamile kadınlar için uçmak hamileliğin kaçıncı haftasına kadardır?

SunExpress hamile kadınları hamileliğin 35. haftasına kadar kabul eder. Özel bir tıbbî kanıt gerekli değildir. Daha ileri hamileliklerde SunExpress ile seyahat mümkün olmaz.


Bebekler için yolculuk koşulları nedir?

İki yaşını doldurmamış çocuklar için dış hat uçuşlarında € 15,99’lik sabit bir ücret ödenir. Türkiye içi uçuşlarda iki yaşını doldurmamış tüm çocuklar için 25 TL ücret alınır. Ancak bu yolculara koltuk ayrılmaz.


Uçağın içinde CD çalar-CD Rom kullanabilir miyim?

Uçağın içinde elektronik cihazların kullanımı uluslararası kurallarca belirlenir. Bu kurallar uyarınca, kalkış ve inişte hiçbir elektronik cihaz kullanılamaz. Uçuş sırasında, şu cihazların kullanılmasına izin vardır: Notebook bilgisayarlar, CD çalarlar, MiniDisc çalarlar, Gameboy’lar, video-kayıt cihazları. Uçuşun her aşamasında kullanılması yasak olan cihazlar şunlardır: Cep telefonları, radyo cihazları, uzaktan kumandalı cihazlar, kablosuz fareler, kayıt modunda MiniDisc kayıt cihazları, yazıcılar, CD-ROM-yazıcı sürücüleri.

185.4.209.29