Kış Ulaşımları
Telefon Numaralarımız
Türk Hava Yolları

Alo Bilet Hattı
X
X
İlk Siz Haberdar Olun!
Sizi sevindirecek kampanya ve duyuru haberlerinden ilk sizin haberiniz olsun.
İstanbul-Ankara
¨ 58,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-İzmir
¨ 56,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Adana
¨ 59,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Antalya
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul-Bodrum
¨ 61,99'den
başlayan fiyatlarla
Almira Hotel

Online Check-inCheck-In Nedir?

Check-in ‘yer seçme’ demektir. Uçak biletinizi satın aldıktan sonraki işlem olan check-in, satın aldığınız sınıftaki uçak planını ve müsait koltukları gördüğünüz ve seçtiğiniz bir hizmet. Manuel check-in ve Online Check-in olarak iki şekilde yapma imkanınız mevcut.


Manuel Check-In Nedir? (Havaalanı Check-In)

Uçak biletinizi satın aldıktan sonra uçağınızın kalkacağı havaalanından hangi yöne gidiyorsanız (iç hat ya da dış hat) o hattın check-in bankolarından uçak kabin planını görerek seyahat edeceğiniz koltuğunuzu seçme işlemidir. Bu hizmet, uçuşlarınızın en erken 24 saat öncesinden başlayıp, en geç 90 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yer seçme işleminizi yapabilmenizi sağlar.


Online Check-In Nedir? (Internet Check-In)

Online Check-In; uçak biletinizi satın aldıktan sonra havaalanına gelmeden internet üzerinden uçaktaki yerinizi seçme işlemidir. Bu hizmet, uçuşlarınızın en erken 24 saat öncesinden başlayıp, en geç 90 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yer seçme işleminizi yapabilmenizi sağlar.


Ayrıca online check-in hizmeti ile:

Uçuşun kabin planını görüntüleyebilir ve satın aldığınız sınıftaki dilediğiniz koltuğu seçebilme

Kendileri ile birlikte aynı rezervasyon kaydındaki diğer yolculara (bir girişte en fazla 8 yolcu olması kaydıyla), uçuşlarının son noktasına kadar "through check-in", ya da aynı gün içinde gittikleri noktadan dönüşleri var ise, dönüş uçuşları için "return check-in" yapabilme olanağı sağlar.


Elektronik Uçak Biletine sahip olan yolcular ise, uygulamanın geçerli olduğu çıkış noktalarından başlayan uçuşları için elektronik biniş kartlarını okutabilirler.


Hangi Yolcular Online Check-In Yaptırabilir?

Uçak bileti satın almış ya da biletleme yapılmış rezervasyonlu yolcuların online hizmete açık olan yurt içi ve yurt dışı istasyonlardan başlayan seferlere işlem yapabilirler. İtalyan Sivil Havacılık Kuralları gereğince, 18 yaşından küçük yolcularla, grup yolcuların İtalya çıkışlı uçuşları için "Online Check-In" yapmaları yasaktır.

Online hizmete açık istasyonlarımızı öğrenmek için tıklayınız.


Online Check-In İşlemi Neler Kazandırır?

Uçak yolcuları seyahat edecekleri tüm rezervasyonlu uçuşlarına yerinden kalkmadan ev ya da ofis konforu ile ulaşarak check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu sayede havaalanlarında bulunan check-in noktalarında kuyruk ve yığılmalara maruz kalmadan online check-in kontuarından, bu kontuarın olmadığı istasyonlarda ise Business kontuarlarından faydalanarak işlemlerini yaptırabilir. Biniş kartınızı internet üzerinden basmışsanız ve bagajınız yoksa doğrudan uçuş kapısına gidebilecekler, bagajınız var ise bagaj teslim kontuarı ya da online check-in kontuarlarından bagajlarını teslim ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Miles & Smiles Puan Bilgisi

Miles&Smiles mil hesabınız varsa, milleriniz hesabınıza uçuşlarınızın kalkış tarihinden 2 gün sonra işlenir.

Koltuk Seçimimi Nasıl Yaparım?

Online check-in sayesinde, uçuşlarınızın seyahat edeceğiniz sınıfına ait koltuk planını görerek, müsait olan koltuklardan dilediğinizi seçme şansına sahip olursunuz.

Havayolları, operasyonel gereklilik halinde, check-in sırasında seçmiş olduğunuz koltuk numarasını değiştirme hakkına sahiptir.

Hangi noktalara online rezervasyon yaptırabilirim?

THY’nın direkt ve bağlantılı uçuş yaptığı her noktaya, online rezervasyon yapabilirsiniz.


Bir uçuşa ne kadar öncesinden online rezervasyon yapabilirim?

İlk uçuşa en az 2 saat en fazla 355 gün kala, online rezervasyon yapabilir ve biletinizi elektronik ortamda düzenleyebilirsiniz.


Promosyonel ücretleriniz var mı?

Evet. Promosyonel ücretlerimizi, web sitemizdeki kampanyalar linkinden takip edebilirsiniz.


Neden Promosyonel ücretten bilet almak için yer bulamıyorum?

Promosyonel ücretlere de diğer ücretler gibi belirli sayıda koltuk ayrılmaktadır. Ayrılan koltuklar dolduğunda, promosyonel ücretten yer alamazsınız, ancak daha yüksek bir ücretten yer alabilirsiniz.


Ekonomi Kısıtlı ücret ne demektir?

Uçuşlarımızda aynı kabin içerisinde, sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiçbir fark olmaksızın, minimum/maksimum kalış süresi ve diğer uygulama koşullarına bağlı olarak, farklı ücretler uygulanabilmektedir. Kısıtlı ücretler, başka ücretlere göre daha ucuz olmakla beraber, rezervasyon ve parkur değişikliklerinde, iade uygulamalarında, minimum ve maksimum kalış sürelerinde ve satın alma sürelerinde, kısıtlamaları vardır.


Online rezervasyon yaparken ekonomi kısıtlı seçeneğini seçtiğim halde, sistem yüksek bir ücret verdi? Neden?

Ekonomi kısıtlı sınıfı seçmeniz halinde, sistem istemiş olduğunuz uçuşta mümkün olan en ucuz ücreti vermektedir. Eğer düşük ücret koltuk kotaları dolmuş ise, sistem otomatik olarak daha yüksek bir ücret önermektedir.


Ücret kurallarında anlamadığım bir yer olursa nereyi arayabilirim?

Çağrı Merkezimiz 0850 250 22 66


İstediğim uçuşa ait tüm ücretleri online olarak görebilir miyim?

Maalesef istediğiniz uçuşa ait tüm ücretlere online olarak erişemeyebilirsiniz. İstediğiniz uçuşa ait bütün ücretleri öğrenmek için 0850 250 22 66 nolu Müşteri Hizmetlerimizden uzman seyahat danışmanlarımıza bağlanabilirsiniz.


En düşük ücretlerinizi belirten bir dokümanı tarafıma göndermeniz mümkün mü?

Hayır. Çünkü otomatik ücretlendirme sistemi, en düşük ücreti araştırırken, aynı zamanda ilgili sınıfın yer durumunu da kontrol etmektedir. Bu nedenle, en düşük ücretin sınıfı yer vermiyorsa, sisteme girdiğinizde aynı ücreti tekrar alamayabilirsiniz.


Web sitenizde kredi kartı bilgilerimi girmeden, uçuşta yer olup olmadığını ve ücreti öğrenebilir miyim?

Siteyi üçüncü sayfaya kadar izleyip, ücret ve yer durumunu öğrenebilirsiniz.


Başkası bileti benim yerime alabilir mi?

Ödemenin yapılacağı kredi kartı sahibi, rezervasyonunuzdaki yolculardan biri olmak zorunda değildir. Fakat, Yolcunun, bilet üzerinde değişiklik/iptal/iade talep etmek üzere THY kontuarına ilk kez başvurması veya rezervasyon kaydındaki ilk uçuşun check-in işlemleri için bankoya müracaat etmesi halinde; biletin satın alma işlemi sırasında ödeme işlemleri için kullanılan kredi kartı sahibinin de ödeme işlemleri için kullanılan kredi kartını ibraz etmek üzere geçerli bir kimlik belgesi ile yolcu beraberinde bulunması gerekmektedir.  


THY’den iade edilebilir bir bilet satın aldım. İademi nasıl alabilirim?

İadeniz almış olduğunuz bilet ücretinin, ücret notuna göre yapılacaktır. İade için lütfen 0850 250 22 66 nolu Müşteri Hizmetlerimizden destek alın.


Eğer rezervasyon yapmak istediğim tarih için yer yoksa, sistem başka bir tarih önerecek mi?

THY’nın direkt uçuşlarının dolu olması halinde, yer durumu ekranının altında yer alan, bir önceki ve bir sonraki gün butonlarını kullanarak, alternatif uçuşları arayabilirsiniz.


Web sitenizden rezervasyonumu gidiş dönüş olarak yapabilir miyim?

Online Bilet bölümünde rezervasyon yaparken, gidiş-dönüş seçeneğini seçerek, rezervasyonunuzu gidiş-dönüş olarak yapabilirsiniz.


Web siteniz aracılığıyla rezervasyon yaparken tek bir yolculukta birden fazla şehre gitmek istersem, ne yapmalıyım?

Web sitemizden “çoklu uçuş” seçeneğini seçerek rezervasyonunuzu başka noktadan/noktaya dönecek şekilde tamamlayabilirsiniz.


Web sitenizde rezervasyon yaptığımda, rezervasyonum en fazla kaç uçuş içerebilir?

Online rezervasyon en az bir, en çok 6 uçuş segmenti içerebilir.


Kapandı ne anlama gelmektedir?

Uçuşun online rezervasyona kapanmış olması anlamına gelmektedir.


Web siteniz aracılığı ile online rezervasyon yaparken, koltuk seçimimi nasıl yapabilirim?

Onaylama ekranında koltuk seçimi tuşunu kullanıp, interaktif koltuk haritasını görüntüleyerek, iç hatlarda Business Kabin (Ankara çıkışlı ve varışlı seferler hariç)  ve dış hatlarda Business ve Ekonomi Kabinde uçuşunuza en az 100 gün kaladan itibaren, koltuk seçimi yapabilirsiniz. (İç hatlar ve code-share uçuşlar için, ekonomi kabinde koltuk seçimi yapılamamaktadır). Koltuk seçiminizi, tercihinize göre yapabilirsiniz.


THY uçuşlarında ve code-share uçuşlarda, istediğim koltuk numarasını ayırabilir miyim?

THY uçuşları için Yolcu Bilgileri ekranında iç hatlarda business kabin (Ankara varışlı ve çıkışlı seferler hariç) ve dış hatlarda business ve ekonomi kabinde uçuşa 100 gün kala koltuk seçimi yapabilirsiniz. Ancak code-share uçuşlar için koltuk seçimi yapılması mümkün değildir.


THY uçuşta veya uçak tipinde değişiklik yaptığında, ayırmış olduğum koltuk numarası yine de geçerli olur mu?

Eğer uçuşunuzda değişiklik yapılırsa, bu durumdan haberdar edileceksiniz ve sizin için önceki koltuk seçiminize aynı veya çok yakın bir koltuk seçimi, yapılacaktır. Teyit amacıyla çağrı merkezimiz ile kontağa geçebilir, size yeni önerilen koltuğunuzu müsait başka bir koltuk ile değiştirebilirsiniz.


Kredi Kartım yoksa yine de web sitenizde online rezervasyon yapabilir miyim?

Eğer kredi kartınız yoksa, EFT/Havale ile ödeme yaparak biletinizi satın alabilir ya da Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçerek rezervasyon yapabilirsiniz.


EFT/Havale ile ödeme işlemlerini nasıl yapabilirim?

EFT seçeneği sadece çağrı merkezimiz üzerinden yapılan biletlemelerde geçerlidir.

İade işlemleri dekont ibrazı karşılığında ve nakit olarak yapılmakta olup, banka hesabına iade işlemi uygulanmamaktadır.


Bilet ücreti kredi kartımdan hemen çekilecek mi?

Rezervasyon detaylarınızın "Ödeme" ekranında onaylanmasının ardından, kredi kartınızdan bilet ücreti tahsil edilecektir.


Online rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

İlk uçuşunuzun kalkış saati geçmişse, lütfen Çağrı merkezi - Internet Satış Servis temsilcileri’ne  veya seyahatinizin başladığı Havalanında bulunan 'Bilet Satış Kontuarı' mıza başvurunuz. Çağrı merkezimize 0850 250 22 66 no’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

185.4.209.27