Varşova Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Varşova Uçak Bileti

varsovaVarşova Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Varşova ucuz uçak bileti için sizlerde  ekonomik fiyatlardan yararlanmak isterseniz, çok uzun yıllardan bu yana hizmet veren alo bilet hattı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin kullanıcıları için sağladığı pek çok avantaj bulunuyor. Bu avantajlardan bir tanesi istenilen uçak seferlerinin birkaç adımda listelene biliyor olmasıdır. Web sitesine giriş yaptığınız ilk sayfanın üst kısmında yer alan arama motorunu kullanarak tüm uçak seferlerini ekrana getirebilir ve istediğiniz uçak biletini kısa sürede uygun ücretlerle satın alabilirsiniz. Sitenin kullanıcıları için sunduğu ayrıcalıklardan bir tanesi de online check-in işlemleridir. Yine ana sayfadaki check-in alanını kullanarak rahatlıkla online check-in işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Varşova Hakkında Bilgiler

Polonya’nın önemli kentlerinden bir tanesi olan Varşova, aynı zamanda ülkenin başkentliğini yapmaktadır. Hem Polonya’nın hem de Avrupa’nın en renkli şehirlerinden olan Varşova çok sayıda turistin uğrak yerlerindendir. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak kenti ziyaret etmektedir. Varşova’da havayolu ulaşımı Varşova – Modlin Mazovya Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezine 35 km uzaklıkta olan havalimanından kent merkezine ulaşım ise taksi ve otobüs gibi ulaşım araçları sayesinde rahatlıkla yapılabiliyor.

Varşova Nüfusu: 1.726.581
Varşova Yüzölçümü: 6.100 km²

Varşova Tarihi Hakkında Bilgiler

Varşova, tarih boyunca birçok uygarlık için önem arz eden kentlerden bir tanesidir. Şehir, uzun senelerce çeşitli uygarlıkların egemenliği altında kalmıştır. Özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasında oldukça fazla hasar gören kent, kısa sürede kendisini geliştirerek Avrupa’nın önemli kültür merkezlerinden bir tanesi durumuna gelmiştir.

Varşova’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Kent genelinde oldukça soğuk bir iklim etkisini göstermektedir. Özellikle kış aylarında hava sıcaklığı oldukça düşmektedir. Varşova’da yaz ayları ise sıcak bir şekilde geçer. Şehri ziyaret etmek için en uygun zaman hangisi derseniz de Mayıs, Haziran ve Eylül aylarını tavsiye edebiliriz. Bu zamanlarda kenti ziyaret ettiğinizde hava koşulları gezi için oldukça ideal olur.

Varşova’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Polonya’nın kendisine has olan birçok lezzetlerini Varşova mutfağında bulabilirsiniz. Pierogi ve  zapiekanka kentin en lezzetli ve en ünlü yiyeceklerindendir. Şehri ziyaret ettiğinizde bu lezzetleri bulabileceğiniz pek çok restoran olduğunu da hatırlatalım. Varşova mutfağında ayrıca farklı mutfak kültürlerine ait yemekleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Özellikle İtalya mutfağına ait onlarca lezzeti Varşova’da bulabilir ve karnınızı bu güzel lezzetlerle doyurabilirsiniz.

Varşova’nın Gezilip Görülecek Yerleri

Tarihi ve turistik çok sayıda yapıya sahip olan Varşova, ülkenin çok turist çeken şehirlerinden bir tanesi olduğu için sürekli olarak kalabalıktır. Kültür ve Bilim Sarayı, Eski Şehir, Kraliyet Kalesi, Kraliyet Yolu, Wilanow Sarayı, Warsaw Uprising Museum, Ulusal Stadyum, Varşova Ulusal Müzesi, Fredic Chopin Müzesi ve Barbakan Varşova’da ilk olarak görmeniz gereken yerlerdendir.