Abidjan Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Abidjan Uçak Bileti

abidjan-ucak-biletiYurt dışı seyahatlerinizde eğer uzak ülkelere gitmeyi planlıyorsanız uçakla yolculuk haricinde bir seçenek düşünülemez. Kara veya deniz yolu ile yolculuk etmek günler sürebilir. Ayrıca her ülkeye giriş yaptığınızda gümrük kapılarında çekeceğiniz bekleme işkencesini de hesaba katmalısınız. Bu nedenlerden dolayı en iyi tercih havayoludur. Fildişi Sahili’nin güzel şehri Abidjan’a İstanbul üzerinden uçakla yaklaşık 6 saat 40 dakikada varabilirsiniz. Yolculuk esnasında hiçbir sorun yaşamak istemiyorsanız Abidjan uçak biletinizi Alo Bilet Hattı aracılığı ile alabilirsiniz. Alo Bilet Hattı sayesinde Abidjan uçak bileti kampanyalarına ulaşabilir gideceğiniz tarihi buna göre belirleyebilirsiniz.

Abidjan Havalimanı

Abidjan’da bulunan havalimanının ismi Abidjan Félix Houphouët-Boigny Uluslararası Havaalanı’dır. Abidjan Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 16 km’dir. Buradan şehre ulaşım 20 30 dakika civarında sürmektedir. Havalimanına ulaşım, otobüs, taksi, servis ve kiralık araçlarla sağlanmaktadır. Havalimanında 2 adet terminal bulunur. Terminal binalarının hemen dışında 2 adet otopark yer alır. Abidjan Havalimanı içerisinde Radisson Blu oteli yer almaktadır. Türkiye üzerinden Abidjan’a en çok yolculuk İstanbul ilinden gerçekleşmektedir. Havalimanı bünyesinde yer alan alışveriş, yemek, bagaj, bankamatik gibi hizmetlerle yolculuk sonrası hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Abidjan Hakkında Genel Bilgiler

Fildişi Sahili’nin eski başkenti olan Abidjan’ın toplam nüfusu yaklaşık olarak 3 milyondur. Bu miktarı ile Abidjan, Afrika kıtasının en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Abidjan yüz ölçümü 818,2 kilometrekaredir. Batı Afrika’da yer alan şehrin en çok ziyaret edilen yerleri Parc National du Banco (Banco Milli Parkı) ve Washermen’s Town adlı çamaşırcılar mahallesidir. Ayrıca komşu ülkelerin ziyaret yeri olan Abidjan’da Lagoon gölü de görülmeye değerdir. Pek çok turist bu ihtişamlı şehre akın ederek gezip tatil yapmaktadır. İş veya tatil amaçlı Abidjan, Afrika kıtasında mutlaka görülmesi gereken şehirler arasındadır.

http://www.alobilethatti.com/ aracılığı ile binlerce yolcu Abidjan’a uçakla yolculuk etmenin tadını çıkarmıştır. Sizler de sorunsuz bir Abidjan yolculuğu için üst kısımda bulunan bilet sorgulama ekranı sayesinde Abidjan uçak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. En büyük online bilet sitesi Alo Bilet Hattı sayesinde en uygun fiyatlarla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.