Adana Ağrı Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Adana – Ağrı Uçak Bileti

agri-ucak-bileti“Adana Ağrı” Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Adana konumu gereği Ağrı iline bir hayli uzak bir mesafede bulunmaktadır. İki şehir arasında seyahat etmeden önce seyahat yönteminizi doğru belirlemeniz, yapacağınız seyahatin iyi geçmesi adına yararlı olacaktır. Adana ile Ağrı ili arasında yer alan kara yolu mesafesi toplamda 960 kilometredir. Bir hayli uzak olan bu iki il arasında kara yolları ile yolculuk yapmak gerçekten zordur. Mesafeden kaynaklı olarak ulaşım süreniz artacağı için yolculuğunuz boyunca bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Zaman kaybı yaşamanın dışında yolculuğun yorucu geçeceği de aşikârdır. Bu tarz yolculuklar sağlık açısından da pek elverişli değildir. Hava yolları ile seyahat etmek sizi bütün bu problemlerden uzaklaştıracak tek unsurdur. Bunun nedeni Adana ile Ağrı arasındaki en hızlı ulaşım yolunun hava yolu olmasıdır. Hava yolları ile iki il arasında gerçekleşecek olan ortalama 1.30 saatlik bir yolculukla yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Adana Ağrı uçak biletinize çok kolay bir şekilde alo bilet hattı sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Adana Ağrı uçak bileti kampanyalarından yararlanabilir, bütçenize en uygun bileti seçerek tasarruf edebilirsiniz.

Ağrı Havalimanı

Yapımı 1994 yılında tamamlanan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ilk olarak 1997 yılında hizmete açılmıştır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından idare edilen Ahmed-i Hani Havalimanı, sivil kategoride iç hat yolcu uçuşlarına açıktır. Ahmed-i Hani Havalimanı terminal binası 751 metrekare gibi oldukça geniş bir alana sahiptir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı şehir merkezinin 8,5 km güneyinde1665 m rakımda yer almaktadır. Ahmed-i Hani Havalimanı’nda bir adet 3000×45 metre beton zemin pist, 2 uçak kapasiteli apron ve 70 araç genişliğinde otopark bulunmaktadır. Havalimanından çevre noktalara ulaşım taksi, servis ve belediye otobüsü ile sağlanmaktadır.

Ağrı Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en doğusunda yer alan illerimizden bir tanesidir. Ağrı ili doğal yapısı ve Ağrı Dağı ile bilinmektedir. Bölge halkı geçimini genellikle tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Ağrı ili yılın 6 ayı kar alan bölgelere sahiptir. Kar turizmi açısından önemli bir özelliğe sahip olan Ağrı ilinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Bu tarihi güzelliklerin başında Ağrı Dağı’nın eşsiz manzarasında bulunan İshak Paşa Sarayı gelmektedir. İshak Paşa Sarayı yapıldığı 1784 yıllarında, Dünya üzerinde ilk kalorifer sistemi kullanılan yapı olma özelliğine sahiptir. Doğubeyazıt Kalesi, Avnik Kalesi, Beyazıt Eski Camii ve Ahmet Hani Türbesi Ağrı’da bulunan başlıca tarihi mekânlardır. Alo bilet hattı sitemizi kullanarak çok basit bir şekilde Adana Ağrı uçak biletinizi alabilir, Ağrı ilinin bütün bu eşsiz güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi online bilet satış sitesi alo bilet hattı, çok sayıda yolcusuna Ağrı iline seyahat etme olanağı sağlamıştır.

Adana Ağrı uçak biletinizi www.alobilethatti.com sitemiz üzerinden kolay adımları takip ederek çok basit bir şekilde alabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan kutucuğa Adana Ağrı uçak bileti sorgulaması yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.