Adana Bingöl Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Adana – Bingöl Uçak Bileti

bingol-ucak-biletiAdana’dan Bingöl’e Ucuz Uçak Biletleri

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana ili, konumu itibari ile Bingöl iline bir hayli uzak bir noktada yer almaktadır. İki şehir arasında yolculuk yapmadan önce yolculuk kriterlerini iyi analiz etmek gerekmektedir. Günümüz koşullarında çok çeşitli seyahat olanağı bulunmaktadır. Bu olanaklar doğrultusunda yapacağınız yolculuk tercih ettiğiniz ulaşım yöntemine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yolculuk değişkenleri tespit etmek adına basit bir kıyaslama yaparak kendimize en uygun yöntemi belirleyebiliriz. İlk etapta kara yollarını ele alacak olursak, Adana ile Bingöl arası 665 km kara yolu bulunmaktadır. Bu kara yolu mesafesini aşmak için bir hayli uzun ve yorucu bir yolculuk gerçekleştirmeniz gerektiği aşikârdır. Hava yolları ile çok daha hızlı ve kolay bir erişim sağlayabilir, yolculuk standartları açısından oldukça konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Adana ile Bingöl arası uçuş mesafesi 501 kilometre olup, bu mesafenin aşım süresi 1 saat 10 dakika gibi bir zamana tekabül etmektedir. Adana Bingöl uçak biletinizi çok basit işlemler gerçekleştirerek alo bilet hattı sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Sitemizden, firmaların düzenlemiş olduğu Adana Bingöl uçak bileti kampanyalarına erişebilir, tasarruf etmek adına bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Bingöl Havalimanı

İntifa hakkı ve terminal işletmesi Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde bulunan Bingöl Havalimanı 2013 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Sivil kategoride iç hat yolcu trafiğine açık olan Bingöl Havalimanı, toplamda 4000 metrekare büyüklükteki terminal binası ile hizmet vermektedir. Bingöl Havalimanı, 3490 fit yükseklikteki bir arazi üzerinde toplamda 1.744.500 metrekare alan genişliğindedir. Şehir merkez noktasına erişim uzaklığı 10 kilometre olan Bingöl Havalimanı’na ulaşım taksi ve toplu taşıma araçları ile gerçekleşmektedir. Bingöl Havalimanı dâhilinde bir adet 2300×45 metre beton yüzey pist, 2 uçak kapasiteli apron, 167,5×24 metre ebatlarında taksirut ve 7000 metrekarelik bir otopark yer almaktadır.

Bingöl Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer almaktadır. Şehrin genelinde hâkim olan iklim karasal iklimdir. Bölge halkı geçimini büyük ölçüde tarım, yöresel hayvancılık ve ormancılık üzerinden sağlamaktadır. Bingöl’de bulunan Yolaçtı Kayak Merkezi kente turizm açısından katkı sağlayan önemli bir yerdir. Bingöl ilinde yer alan tarihi mekânlara yıl içinde yapılan ziyaretler sayesinde Bingöl turizmi, bölgedeki iller arasında ön plana çıkmaktadır. Yüzen Ada, Çir Şelalesi, Kral Kızı Kalesi, Buban Bacaları, Vank Kilisesi, Kığı Kalesi, Zağ Mağarası, Ilıca Kaplıcaları ve Termal Tesisler Bingöl ilinde yer alan önemli ziyaret noktalarıdır. Bingöl ilin keşfetmek ve bütün güzelliklerinden faydalanmak adına alo bilet hattı sitemiz üzerinden Adana Bingöl uçak biletinizi alabilirsiniz. Türkiye genelinde en iyi online bilet satış hizmetini veren sitemiz, havayolu şirketlerinin Bingöl iline düzenlemiş olduğu seferlerde çok sayıda yolcusunun seyahat etmesini sağlamıştır.

Adana Bingöl uçak biletinizi almak için yapmanız gereken tek şey www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret etmektir. Adana Bingöl uçak biletinizi, sitemizin üst kısmında yer alan arama motorunu kullanarak çok basit bir şekilde temin edebilirsiniz.