Adana Diyarbakır Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Adana – Diyarbakır Uçak Bileti

diyarbakir-ucak-biletiAdana son derece önemli bir şehir olarak ülke için stratejik bir konumdadır. Şehrin sahip olduğu kaynaklar ve zengin topraklar sayesine ülkenin tarım konusunda başı çeken şehridir. Toprak bakımından ülkenin en verimli bölgesinde kurulu olan şehir Seyhan Nehri’nin de etkisi ile çok geniş tarım alanlarına sahiptir. Ülkede üretilen pamuğun çok büyük bir kısmı bu alanlarda ekilir ve hasadı gerçekleştirilir. Bu yüzden de “beyaz altın” olarak bilinen bu tarım ürünü başkenti olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra ülke aynı zamanda karpuzun da başkenti olarak isim yapmıştır.

Bulunduğu bölgede sadece ülkemiz sınırları içerisinde kalan kısım değil, diğer ülkelerin sınırları içerisini de kapsayan bir alanda en önemli şehir olarak gözüken Diyarbakır son derece köklü bir geçmişe sahiptir. Mezopotamya gibi ilkel dönemin en popüler yerleşim alanının içinde bulunan ve son derece zengin topraklarıyla bu bölgede yaşamış olan toplumlara oldukça cömert davranın bir şehirdir. Şehrin isminin nereden geldiğiyle ilgili olarak pek çok rivayet ortaya atılmaktadır. En akla yatkın ihtimal ise, bölgeye yerleşen Bekr aşiretinden gelmektedir. Şehrin bulunduğu bölgede uzunca bir süre yaşamış olan Bekr aşiretinin yaşadığı yeri ifade etmek için “Diyar-ı Bekr” ismi verilmiş ve bu isim zaman içerisinde dönüşmüştür. Hem ülkemiz hem de Orta Doğu bölgesi için en önemli şehir olarak gösterilmektedir. Tarih boyunca da birçok defa işgale uğramış ve çok zengin bir kültürel miras biriktirmiştir.

Hatay, Mersin ve Osmaniye gibi illerimizle Çukurova bölgesini oluşturan ve bölgenin merkezi konumunda bulunan Adana,  6 milyonu aşkın nüfusu ve sanayisiyle ülkemizin en kalabalık ve önemli şehirleri arasında bulunmaktadır. Bölgenin en önemli şehirlerinin başında gelen Adana, bölgede ulaşım konusunda da en gelişmiş olan şehir konumundadır. Özellikle havayolu ulaşımının oldukça gelişmiş olduğu Adana, havayolu ile ulaşım için bölge tarafından sıkça kullanılan bir şehirdir. Adana’dan ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm noktalara seferler bulmak mümkündür.

Adana ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden Diyarbakır’a karşı birçok firma seferler düzenlemektedir. Adana’dan Diyarbakır’a direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Aktarmasız uçuşlarla 1 saatlik bir sürede ulaşımın mümkün olduğu uçak seyahatlerinde, Adana Diyarbakır uçak bileti alımını sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Uçak bilet almanın en cazip yolu olan internet sitemiz alobilethatti.com üzerinden indirimlerden yararlanabilir ve avantajlı fiyatlarla yolculuk yapabilirsiniz. Sitemiz, üzerinde güzergâh bilgilerini girerek, tek bir arama ile iki şehir arasına seferleri bulunan tüm uçak firmalarını ve fiyatlarını da görüntüleyebilirsiniz.