Adana Iğdır Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Adana – Iğdır Uçak Bileti

igdir-ucak-biletiAdana’dan Iğdır’a Uçak Bileti Fırsatlarını Yakalayın

Adana ile Türkiye’nin en doğusunda yer alan şehirlerden biri olan Iğdır, birbirine hayli uzak bir mesafede yer alan iki şehirdir. Bu iki şehir arasında yolculuk yapmadan önce yolculuk yönteminizi iyi belirleyerek rotanızı doğru bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Bildiğiniz gibi kara yolları ile seyahat etmek her zaman zor bir seçenek olmuştur. Adana ile Iğdır arasında bulunan 1060 km karayolu bu seçeneği daha da zorlaştırmaktadır. Seyahat eden kişilerin Adana ile Iğdır arasında kara yollarını kullanması sonucu oldukça uzun bir yolculuğa çıkacağı kesindir. Bu uzun yolculuk boyunca çeşitli sıkıntı ve problemler yaşamanız ihtimal dâhilindedir. Çok daha iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkan hava yolları, yolculuk eden kişilere cazip gelen birçok avantaja sahiptir. Adana ile Iğdır arasında bulunana 820 km uçuş mesafesi 1.30 saat gibi kısa bir zaman diliminde aşılabilmektedir. Ayrıca yolculuğunuzun diğer seçeneklere göre daha konforlu ve keyifli geçeceği kesindir. Adana Iğdır uçak biletinizi, alo bilet hattı sitemiz üzerinden basit işlemler gerçekleştirerek elde edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak bütçenize en uygun bileti seçebilir, Adana Iğdır uçak bileti kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Iğdır Havalimanı

Iğdır Havalimanı, Iğdır Merkez ilçesine bağlı Küllük köyünde yer almaktadır. Şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer alan Iğdır Havalimanı 2012 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Sivil kategoride iç hat uçuşlarının gerçekleştiği Iğdır Havalimanı, deniz seviyesinden 945 metre yükseklikte bulunmaktadır. İntifa ve işletme hakkı Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde bulunan Iğdır Havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 3500 metrekaredir. Iğdır Havalimanı dâhilinde bir adet 3000×45 metre ölçülerinde beton yüzey pist, 250×24 metre boyutlarında beton kaplama taksirut, 5 uçak kapasiteli 240×120 metre ebatlarında beton kaplama apron ve 75 araç kapasiteli otopark yer almaktadır. Merkez ilçeye oldukça yakın bir mesafede konumlanan Iğdır Havalimanı’ndan yolcular; ulaşımlarını taksi, minibüs ve otobüs ile gerçekleştirmektedir.

Iğdır Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan önemli kentlerimizden bir tanesidir. Iğdır’ın en işlek ve uğrak noktası olan Merkez ilçede bulunan havalimanı sayesinde kent, oldukça gelişim göstermiştir. Tarihinde çok sayıda medeniyetin izlerini taşıyan Iğdır, tarihi ve doğal mekânları ile de zenginlik göstermektedir. Iğdır Kavunu ve Iğdır Kayısısı bölgeye has yetişen tarım ürünleri arasında yer almaktadır. Iğdır’da kesinlikle görülmesi gereken başlıca mekânlar: Karakale Harabesi, Selçuklu Kervansarayı, Kültepe Mezarlığı, Iğdır Kalesi, Koçbaşı Mezarlar ve Ermeniler Tarafından Katledilen Şehit Türkler Anıt ve Müzesi’dir. Şehrin birçok noktasında leylek heykeli görürseniz şaşırmayın, çünkü bu Iğdır ilini sembolize eden leylek tasviridir. Iğdır iline seyahat etmek için Adana Iğdır uçak biletinizi alo bilet hattı sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Sitemiz, Türkiye genelinde en iyi online bilet satış hizmeti veren firma olma özelliğine sahiptir. Firmamız, Iğdır iline düzenlenen çok sayıda uçak seferinde yolcularına ulaşım imkânı sunmuştur.

Adana Iğdır uçak biletinizi çok basit bir şekilde Alo Bilet Hattı sitesi üzerinden alabilir, bütçenize en uygun seçeneklerden faydalanarak tasarruf edebilirsiniz. Üst kısımda bulunan arama motoruna Adana Iğdır uçak bileti yazarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.