Adana Merzifon Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Adana – Merzifon Uçak Bileti

merzifon-ucak-biletiAdana İlinden Merzifon İline Uçak Bileti

Adana ili Merzifon’a yol mesafesi olarak uzak bir şehirdir. Uzak şehirlerarası yolculuk yapmak her zaman zor olmuştur. Belirleyeceğiniz yöntem doğrultusunda bu zorluk artabilir veya azalabilir, hatta tamamen ortadan kalkabilir. Yolculuk seçenekleri arasından ilk etapta kara yollarını değerlendirecek olursak, Adana ile Merzifon arası 618 km kara yolu ile başlayabiliriz. Bildiğiniz gibi otobüs firmaları direkt olarak gidilen şehir istikametinde yol almayacağından bu karayolu mesafesi çok daha uzun olacaktır. Bu işin içine toplu taşıma araçları hız limiti de eklenince çok uzun bir süreyi yolculukta geçirebilmeniz muhtemeldir. Elbette ki bütün bu söylediklerimiz kara yolları için geçerliydi. Eğer ki tercihiniz hava yolları olursa, Adana ile Merzifon arası yolculuğunuz çok daha hızlı geçecektir. İki il arasında yer alan 430 km hava mesafesi, 1 saat gibi kısa bir sürede aşılabilmektedir. Hava yolları ile seyahat etmek üzere, alo bilet hattı sitemizi kullanarak Adana Merzifon uçak biletinizi çok kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Adana Merzifon uçak bileti kampanyaları sayesinde bütçenize en uygun bileti de seçebilirsiniz.

Merzifon Havalimanı

Merzifon Havalimanı, Amasya’nın Merzifon ilçesinde Ortaova mevkiinde yer almaktadır. Merzifon Havalimanı 2008 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. İntifa hakkı Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde bulunan Merzifon Havalimanı, sivil-askeri kategoride iç hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Basit yaklaşma kategorisinde bulunan Merzifon Havalimanı, deniz seviyesinden 535 m yükseklikte, şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Toplam terminal binası 1200 metrekare büyüklüğünde olan Merzifon Havalimanı bünyesinde; bir adet 2927×45 metre asfalt yüzey pist, 24 m uzunlukta taksirut, 2 uçak kapasiteli 150×120 metre ölçülerinde beton kaplama apron ve 132 araç genişliğinde otopark bulunmaktadır. Merzifon Havalimanı’na gidiş-geliş taksi ve servis ile sağlanmaktadır.

Merzifon Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ilinin ilçesi olan Merzifon, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış önemli bir yerdir. Konumu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde bulunan Merzifon, şehirde bulunan havalimanı sayesinde önemli ölçüde gelişim göstermiştir. Bu sayede Merzifon ilçesinin bağlı olduğu Amaysa ili yılda çok sayıda yolcu ağırlama imkânına sahip olmuştur. Amasya ilinde yer alan doğal, tarihi ve kültürel güzellikler sayesinde yıl boyunca çeşitli noktalardan gelen ziyaretçiler, şehrin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Amasya ilinde görülmesi gereken önemli tarihi ve doğal yerler: Burmalı Minare Camii, Kral Kaya Mezarları, Torumtay Türbesi, Küçük Ağa Külliyesi, Halifet Gazi Kümbeti, Çelebi Mehmet Medresesi, Amasya Kalesi, Aynalı Mağara, Yedi Kuğular Kuş Cenneti ve Borabay Gölü şeklindedir. Amasya iline ziyaretinizi gerçekleştirmek adına, Adana Merzifon uçak biletinizi alo bilet hattı sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Firmamız, Merzifon’a düzenlenen birçok uçak seferinde yolcularına erişim imkânı sağlamıştır.

Adana Merzifon uçak biletini alabilmek adına www.alobilethatti.com sitemizi kullanarak bütçenize en uygun seçeneklerden faydalanabilir, tasarruf edebilirsiniz. Üst bölüme Adana Merzifon uçak bileti yazarak sorgulamanızı gerçekleştirdikten sonra çok kolay bir şekilde biletinizi elde edebilirsiniz.