Adana Muş Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Adana – Muş Uçak Bileti

gumushane-ucak-biletiAdana’dan Muş’a Uçuyoruz

Adana, Muş iline bir hayli uzak bir mesafede konumlanmaktadır. İki şehir arasında yapılacak seyahat seçilen yöntemler doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir. İçinde bulunduğumuz çağda çok çeşitli seyahat seçenekleri bulunsa da bu seçeneklerin bazıları beklenen yeterlilikte değildir. Buna örnek olarak gösterebileceğimiz kara yolları, her zaman ulaşım süresi ve yolculuk şartları açısından sıkıntılı bir seçenektir. Adana ile Muş arası bulunan karayolu mesafesi 730 km olduğundan birtakım sıkıntılar yaşamanız muhtemeldir. Hava yolları bu noktada çok daha iyi bir tercih olacaktır. Adana ile Muş illeri arasında hava yolları ile seyahat etmek 1 saat 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşebilir. İki il arasında bulunan 575 km uçuş mesafesi yolculuğun büyük ölçüde tamamlanmasını sağlamaktadır. Alo bilet hattı sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde Adana Muş uçak biletinizi alabilirsiniz. Yolcuların bütçelerine en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilmesi ve tasarruf edebilmesi için sitemiz, firmaların Adana Muş uçak bileti kampanyalarını bünyesinde barındırmaktadır.

Muş Havalimanı

Muş Havalimanı, Muş ilinin Merkez ilçesinde Çukurbağ mevkiinde yer almaktadır. Hizmete giriş yılı 1992 olan Muş Havalimanı, sivil askeri kategoride, iç hat yolcu uçuşları gerçekleştirmektedir. Yararlanma hakkı Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda bulunan Muş Havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 2490 metrekaredir.  Deniz seviyesinden 1260 metre yükseklikte yer alan Muş Havalimanı, şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çevre noktalardan ulaşımın servis ve taksi imkânları ile sağlandığı Muş Havalimanı bünyesinde: bir adet kompozit zemin 3550×45 metre pist, 3 uçak kapasitesi olan 18720 metrekare asfalt yüzey apron ve 64 araç genişliğinde otopark yer almaktadır.

Muş Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nin yukarı Fırat havzasında yer alan Muş ilinde karasal iklim hâkimdir. Merkez ilçe en gelişmiş ilçe olsa da yerleşim genellikle köylerde olduğundan nüfus dağınık bir tablo göstermektedir. Muş ilinde yerli halkın genel çoğunluğu geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Muş ili yılda bol miktarda kar yağışı aldığından, şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunan Güzeldağ Kayak Merkezi, kente önemli derecede katkı sağlayan turistik bir noktadır.  Alaaddin Bey Cami ve Alaaddin Bey Hamamı şehrin önemli tarihi ve uğrak noktaları arasında yer alır.  Varto Kayalıdere Ören Yeri, Dolabaş Höyüğü, Bostankale Höyüğü, Aradere Köyü Mezarlığı ve Muş – Yağcılar Höyüğü şehirde bulunan önemli kazı alanları ve tarihi yerlerdir. Muş Kalesi, Hasbet Kalesi, Arak Manastırı, Çengilli Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi şehirde görülebilecek diğer tarihi mekânlardır. Türkiye’de en iyi online bilet satış hizmetini veren alo bilet hattı, Muş iline düzenlenen çok sayıda uçak seferinde yolcularına uçuş imkânı sağlamıştır. Adana Muş uçak biletinizi çok basit işlemler gerçekleştirerek sitemiz üzerinden elde edebilirsiniz.

Adana Muş uçak biletinizi temin edebilmek için www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmına Adana Muş uçak bileti yazarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.