Adana Siirt Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Adana – Siirt Uçak Bileti

siirt-ucak-biletiAdana Siirt Uçak Bileti

Adana il Siirt arası yol mesafesi seçtiniz ulaşım yöntemi doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir. İki il arasında direkt olarak seyahat etmeyi düşünüyorsanız, kara yolları ve hava yolları olmak üzere iki tercih hakkınız bulunmaktadır. Adana ile Siirt arası yer alan 710 km karayolu aşılması güç bir uzaklıktır. Eğer yolculuğunuzu kara yolları ile yapmayı tercih ederseniz ulaşım sürenizin uzaması ve zorlaşması muhtemeldir. Adana ile Siirt arasında seyahat etmek için çok daha doğru bir tercih olan hava yolları, erişim kolaylığı açısından oldukça avantajlı bir seçenektir. İki il arasında bulunan 590 km uçuş mesafesini yolcular, ortalama 1 saat 15 dakikalık kısa bir uçuşla aşabilmektedirler. Adana Siirt uçak biletinizi alarak hava yolları ile seyahat etmek için alo bilet hattı sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemizde yer alan firmaların düzenlemiş olduğu Adana Siirt uçak bileti kampanyaları sayesinde, bütçenize en uygun bileti seçebilir ve tasarruf edebilirsiniz.

Siirt Havalimanı

Siirt Havalimanı, Siirt Merkez ilçesinin Pınarca mevkiinde yer almaktadır. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta yer alan Siirt Havalimanı’na ulaşım belediye otobüsü ve servis imkânları ile sağlanmaktadır. Havalimanı tarihçesine baktığımız zaman, ilk olarak İl Özel İdaresi tarafından 1994 yılında hizmete açılmıştır. 1998 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne devredilen Siirt Havalimanı o günden beri hizmet vermektedir. Sivil kategoride, iç hat yolcu trafiğine açık olan Siirt Havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 774 metrekaredir. Deniz seviyesinden 610 metre yükseklikte bulunan Siirt Havalimanı dâhilinde otopark, vip yolcu salonu, 60×25 metre ölçülerinde beton kaplama taksirut, 1 uçak kapasiteli 127×33 boyutlarında beton kaplama apron ve 2000 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde beton yüzey pist yer almaktadır.

Siirt Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin güzide illeri arasında yer alan Siirt, tarihi ve kültür yapısıyla oldukça zengin bir ilimizdir. Siirt genelinde bulunan bu tarihi, doğal ve kültürel mekânlar sayesinde şehir yılda çok sayıda yolcunun uğrak noktası olmaktadır. Siirt ilinde yer alan Billoris Kaplıcası ve Sağlarca Kaplıcası önemli turizm noktalarıdır. Yaz aylarında büyük ilgi gören Siirt yaylarının başında Baçova Yaylası, Herekol Yaylası, Cema Yaylası ve Çemikari Yaylası gelmektedir. Bünyesinde önemli cami ve türbeler bulunduran Siirt, inanç turizmi açısından da çok sayıda yolcu ağırlamaktadır. Bu cami ve türbelerin başında Ulu Camii, Veysel Karani Hz. Türbesi ve İbrahim Hakkı Hz. Türbesi yer almaktadır. Ayrıca, Siirt ilinde bulunan Botan Mağaraları yolcuların dikkatini çeken doğal oluşumlardandır. Adana Siirt uçak biletinizi çok kolay bir şekilde alabilmek için, Türkiye’de en iyi online bilet satış hizmetini veren alo bilet hattı sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Sitemiz üzerinden birçok yolcumuz, havayolu şirketlerinin Siirt iline düzenlediği seferlerde uçma fırsatını yakalamıştır.

Adana Siirt uçak biletiniz basit adımlarla temin edebilmek ve indirimli bilet seçeneklerinden faydalanabilmek için www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama sağlayıcısını kullanarak Adana Siirt uçak bileti işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.