Afyon Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Afyon Uçak Bileti

Afyonkarahisar KalesiAfyon ili ülkemizin hem konumu itibari hem de bölgesel özellikleri itibariyle, önemli şehirlerinden biridir. Aynı şekilde Kütahya ilimiz de Ege Bölgesinde olmasına rağmen İç Anadolu ve Ege Bölgesi arasında köprü oluşturmuş önemli şehirlerimizden biridir. Her ne kadar birbirlerine yakın da görünseler de bu iki şehir arasında en az kültürel farklılıkları kadar bir uzaklık farkı vardır.

Ortalama 1 saat 30 dakika kadar bir süre ile bu iki şehir arası karayolu seyahati yapılabilmektedir. Fakat özellikle Afyon ilinin jeolojik özellikleri dikkate alınırsa, bu karayolunun bazı kısımları tehlikeli dönemeç ve dar geçitlerden oluşmakta ve bu faktör de karayolu seyahati riskini artırmaktadır. Günümüzde bu iki şehir arasındaki otoban çalışmaları uzun bir süredir devam etmekte olmasına rağmen henüz bitmiş değildir.

Bir diğer seyahat seçeneği olarak havayolu tercihi, bilinmeyenin aksine bu iki şehir arasında mevcuttur. Ayrıca karayolu ile alınan bir buçuk saatlik yolculuk havayolu ile ortalama 35 dakikaya kadar düşmektedir. Siz de hem güvenli hem de hızlı yolculuktan yana tercihinizi kullanmak isterseniz sitemizde yer alan alo bilet hattı üzerinden biletinizi kolayca alabilirsiniz.

 AFYON’A EN YAKIN HAVALİMANI

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde yer alan Zafer Havalimanı, Kütahya ilinde yer almasında rağmen Uşak, Kütahya ve Afyon illerini kapsayan, ülkemizin ilk bölgesel havalimanıdır.2012 yılında faaliyete başlamıştır. Havalimanı, 3 uçak – saatlik Apron kapasiteye sahiptir. Geniş bir arazi üzerinde 3.000 m. X 45m pist genişliğine sahiptir. Havalimanında her türlü olumsuz hava şartları ve zorlu durumlar için gerekli önlemlerle donatılmış, yangın söndürme araçları, karla mücadele araçları ve gelişmiş pist frenleme sistemleri mevcuttur. Ayrıca VOR, DME, NDB, ILS gibi SYS cihazlarını bulundurmakta ve bu özelikleri bölgesel olmasında rağmen oldukça donanımlı bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Afyon ili merkezine 60 km uzaklıkta yer alan bu havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Ulaşıma ek olarak Afyon ilinin diğer bölgelerinden havalimanına aktarma yapmak da mümkündür. Ülkenin hemen hemen her yerine ulaşım imkânı sağlayan Afyon Zafer Havalimanına en uygun bilet fiyatını yine sitemizden bulabilir, uçuş kampanyalarımızdan yararlanabiliriz.

AFYON HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Birçok doğaüstü ve tarihi güzelliği bünyesinde barındıran ülkemizin en önemli şehirlerinden biri olan Afyon 1833 yılında Osmanlı egemenliğine girmiş ve günümüze kadar Türk toprağı olarak kalmıştır. Toplamda 283 bin nüfuslu olan şehrimizin Afyon olan ismi 2007 Afyonkarahisar olarak değiştirilmiştir. Afyon Bu bakımdan zengin bir kültüre ev sahipliği söylenebilir. Bu eserlerden en tanınanı olan, Germiyanoğulları tarafından yaptırılan Sandıklı Kalesi, 1325 yılından beri varlığını korumaktadır. Sadece yığma topraktan inşa edilen kale Mimar Çoban’ın eseridir. Bunun yanında yine Germiyanoğullarından ve Osmanlıdan kalma olan Avdalas ve Karahisar Kaleleri de gezilecek yerler arasında mutlaka olmalıdır.

Bunun yanında mutfağında ise genellikle buğday ağırlıklı yemeklerin öne çıktığı görülür bunlardan en meşhuru Arabaşı ve Ağzıaçık yemekleridir.

Siz de bu etkileyici güzellikteki şehre hem ziyaret yapmak hem de kolayca diğer illere seyahat etmek isterseniz www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Arama seçeneğiniz kullanarak Afyon için uçak bileti aratabilir, kolayca seyahat edebilirsiniz.