Akra Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Akra Uçak Bileti

akra-ucak-biletiAkra için Uçak Bileti

Dünyanın birçok noktasına giden yolcuların bilet konusunda ilk tercihi olan Alo Bilet Hattı sayesinde Akra uçak biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sorunsuz bir uçak yolculuğunun tadını çıkarmak için en büyük bilet satış sitesi Alo Bilet Hattı ile Akra uçak bileti kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Akra Havalimanı

2 adet terminali bulunan Akra Havalimanı’nın tam adı Akra Kotoka Uluslararası Havaalanı’dır. Havalimanı şehir merkezine 10 km uzaklıktadır. Havalimanına ulaşım için en iyi tercih taksidir. Taksi ile havalimanına 25 dk’da ulaşabilirsiniz. Haftanın 7 günü 24 saat açık olan Akra Havalimanının otopark kapasitesi 1000 araçtır. Havalimanı bünyesinde otel bulunmamaktadır. Akra Havalimanına en yakın 3 otel Airport View Hotel, Holiday Inn Accra Airport ve Golden Tulip Accra Otel’dir. Havalimanı içerisinde alışveriş ve yemek tesisleri bulunmaktadır. Türkiye üzerinden Akra’ya Dubai, Roma veya Addis Abada aktarmalı olarak uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Akra Hakkında Genel Bilgiler

Akra, Gana’nın başkentidir. Şehrin nüfusu yaklaşık 4 milyondur. Kültür, sanayi ve ticaret merkezi olan şehrin yüz ölçümü 173 kilometrekaredir. Türkiye’den Adana ve Samsun, Akra ile kardeş şehir statüsündedir. Şehirde gezilmesi gereken en önemli yerler arasında Le Pleasure Plajı, Christianborg Kalesi, Deniz Feneri, Ulusal Müze, Bağımsızlık Meydanı, Labadi Plajı ve  Kwame Nkrumah Anıt-Mezarı yer alır. Fufui Kenkey, Ampesi ve Gana Kebabı Akra’nın en meşhur yöresel yemekleridir. Bu tatları mutlaka denemeniz gerekir. Şehre vardığınızda konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunmaktadır. Şehirde ulaşım Trotos adı verilen toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Şehirde gece hayatı da oldukça etkindir. Gündüz şehri gezip gece eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Akra’ya gitmek için en uygun zaman yağmur sezonları haricinde kalan dönemlerdir. Mayıs, Temmuz, Ağustos ve Ekim dönemleri Akra’da yağmur sezonlarının yaşandığı dönemlerdir. Tropikal iklim kuşağında yer alan Akra’da ortalama sıcaklığın en sıcak olduğu ay 28 derece ile Mart ayıdır.

Siz de Gana’nın bu güzel şehrini ziyaret etmek istiyorsanız http://www.alobilethatti.com/ üzerinden Akra uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki bilet sorgulama bölümünü kullanarak Akra uçak bilet sorgulaması yapmanız yeterli olacaktır.