Ankara Alanya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Alanya Uçak Bileti

alanya-ucak-bileti“Ankara Alanya” Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Başkent Ankara ili konum olarak Türkiye’nin merkezinde yer alır.  Ankara’dan çevre illere yolculuk yapanlar, seçtikleri yöntem doğrultusunda kısa ve hızlı bir yolculuğa çıkabilir veya uzun ve çileli bir seyahat gerçekleştirebilirler. Ankara ilinden Alanya iline 520 km kara mesafesi bulunmaktadır. Kara yolları üzerinden seyahat edenler bu mesafeyi en iyi ihtimalle 6.30 saat gibi uzun bir sürede aşabilirler. Hava yolları bu noktada çok daha iyi bir seçenek olacaktır. İki il arasında 385 km uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bu uçuş mesafesini 1 saatlik kısa bir uçuşla kat edebilirsiniz. Yolculuk şartları düşünüldüğünde kara yollarına nazaran daha hızlı ve konforlu olan hava yolları ulaşım için oldukça iyi bir alternatiftir. Alo bilet hattı sitemizi kullanarak çok basit bir şekilde Ankara Alanya uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Arıca firmaların düzenlemiş olduğu Ankara Alanya uçak bileti kampanyalarından yararlanabilir, bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Alanya Havalimanı

Alanya’nın Gazipaşa ilçe sınırları içerisinde yer alan Gazipaşa Havalimanı, ilk olarak 1998 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından havalimanının işletmesi Ocak 2008 yılında TAV Holding’e devredilmiştir. Birtakım yenileme çalışmalarının ardından 2009 yılında sivil hava trafiğine açılan havalimanı, iç ve dış hat yolcu seferlerine açıktır. Gazipaşa Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 2.159 metrekaredir. Şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunan Gazipaşa Havalimanı çevresinden çevre ilçelere çok sayıda servis, otobüs ve taksi imkânı bulunmaktadır. Gazipaşa Havalimanı dâhilinde 105 araçlık otopark, bir adet 200×45 m beton yüzey pist, 23 m taksirut ve 96×50 m ebatlarında 2 uçak kapasiteli apron yer almaktadır.

Alanya Hakkında Genel Bilgiler

Alanya, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya ilinin bir ilçesidir. İlçe genelinde Akdeniz İklimi görülür. Alanya ilçesi turizm ve tarım sektöründe önemli bir yer kaplamaktadır. İklimi sayesinde muz üretimine oldukça elverişli olan ilçede yıllık önemli miktarlarda hasat gerçekleştirilmektedir. Deniz kıyısında bulunan ilçenin Damlataş Plajı, yılda çok sayıda yerli yabancı turistin ziyaret noktası olmaktadır. Tarihi ve kültürel dokusu ile de ön planda olan ilçede Alanya Kalesi, Kızıl Kule ve Hıdırellez Kilisesi önemli mekânlardır. İlçenin görülmesi gereken başlıca doğal güzellikleri; Sapandere Kanyonu, Dim Çayı, Damlataş Mağarası ve Dim Mağarası şeklindedir. Yarpuzlu Akdarı Çorbası, Döğme Aşı, Laba, Bumbar, Taze Ülübü Yemeği, Taze Bakla Yemeği, Öksüz Helvası ve Turunç Reçeli ilçede denemeniz gereken başlıca lezzetlerdir. Türkiye’nin en iyi online bilet satış noktası alo bilet hattı ile tüm bu eşsiz güzelliklere erişebilir, Alanya’yı keşfedebilirsiniz. Havayolu şirketlerinin Alanya’ya düzenlediği çok sayıda uçak seferinde firmamız, yolcularına erişim olanağı sağlamıştır.

Ankara Alanya uçak biletinizi temin edebilmek adına www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama motoruna Ankara Alanya uçak biletinizi aratabilir, bütçenize en uygun seçenekler arasından biletinizi seçebilirsiniz.