Ankara Artvin Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Artvin Uçak Bileti

artvin-ucak-biletiİç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin başkenti olan Ankara ili, konumu gereği çevre ilçelere çok uzak olmasa da gidilecek yer doğrultusunda yolculuk şartları zorlaşabilmektedir. Bu noktalardan biri olan Artvin ili Ankara iline oldukça uzak bir mesafededir. İki il arasında kara yolları üzerinden 970 kilometrelik bir kara mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafenin aşım süresi ortalama 13 sat sürmektedir. Oldukça uzun ve bir çileli geçeceği kesin olan bu yolculuğun, çok daha kısa ve hızlı bir şekilde aşılması mümkündür. Hava yolları ile Ankara Artvin arası uçukla seyahat eden yolcular, seyahatlerini 1.30 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirebilirler. Yolcuların, iki il arasında bulunan 770 km uçuş mesafesini çok daha konforlu, keyifli ve güvenli bir şekilde aşacağı bu seçenek, diğer seçeneklere göre çok daha iyi bir alternatiftir. Ankara Artvin uçak biletinizi çok kolay bir şekilde temin etmek için alo bilet hattı sitemizi kullanabilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçeneklerinin yer aldığı sitemiz üzerinden, Ankara Artvin uçak bileti kampanyalarına da erişebilirsiniz.

Artvin Havalimanı

Günümüzde Artvin ilinde aktif olarak faaliyet gösteren bir havalimanı bulunmamasına karşın, Türkiye ve Gürcistan ortak kullanımında bulunan Batum Havalimanı üzerinden yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Batum Havalimanı, Artvin ve Batum kentleri ortak kullanımında, sivil kategoride hizmet vermektedir. TAV Havalimanları, Batum Havalimanı işletmesini 2007 yılında devralmıştır. Uluslar arası alanda faaliyet gösteren TAV Havalimanları bünyesinde yer alan Batum Havalimanı, iki ülkenin ortak kullanımında bulunan havalimanı olması açısından bölgede ilk olma özelliğine sahiptir. Bu girişim sonucunda iki ülke arasındaki ilişkilerin sağlamlaşması ve bölgenin kalkınması gerçekleşmiştir. Pasaportsuz geçiş yapabileceğiniz Batum Havalimanı yıllık 600 bin yolcu kapasitesine sahiptir.

Artvin Hakkında Genel Bilgiler

Dağlık ve dik yamaçlar üzerine kurulu olan Artvin ili, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Yıllık yüksek miktarlarda yağış alan kentin genelinde Karadeniz İklimi görülmektedir. Her yanı doğal ve yeşil alanlarla kaplı olan Artvin ili, tarihi ve kültürel dokusuyla eşsiz kentlerimizden bir tanesidir. Artvin; Bilbilan Yaylası, Arsiyan Yaylası, Mençuna Şelalesi, Hatila Vadisi, Karagöl Sahara Milli Parkı, Yaylalar Köyü, Beyazsu Yaylası, Maral Şelalesi, Papart Vadisi, Dilberdüzü, Artvin Kent Ormanı, Borçka Karagöl, Otingo Kaplıcası, Barhal Çayı ve Çamburnu Tabiat Koruma Alanı gibi daha sayamadığımız onlarca doğal güzelliği bünyesinde barındırır. Tarihi açıdan da oldukça zengin olan Artvin ili yılda çok sayıda yerli-yabancı turistin durak noktası olmaktadır. Artvin’in eşsiz güzelliklerini görmek ve Artvin’i keşfetmek için, Türkiye’de online bilet satışı üzerine en iyi hizmeti veren alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemiz, firmaların Artvin iline düzenlediği çok sayıda uçak seferinde yolcularına uçuş olanağı sunmuştur.

www.alobilethatti.com adresi ile Ankara Artvin uçak biletinizi kolay adımlarla temin edebilir, bütçenize en uygun seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama motoruna Ankara Artvin uçak bileti yazarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.