Ankara Bingöl Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Bingöl Uçak Bileti

bingol-ucak-bileti“Ankara Bingöl” Uçak Bileti

Uzun mesafelerde şehirlerarası yolculuk yaparken seçtiğiniz ulaşım yöntemine dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz yöntem doğrultusunda yapacağınız yolculuğun gerçekleşme süresi ve şartları değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara ilinden Bingöl iline kara yolları ile yolculuk yapmayı düşünüyorsanız, yolculuğunuzun uzun ve stresli geçmesi muhtemel bir durumdur. İki il arasında bulunan 890 km kara yolunu yaklaşık olarak 10.30 saat gibi bir sürede aşmanız ancak mümkün olabilmektedir. Oldukça uzun ve çileli geçecek olan bu yolculuğun sağlık açısından da bir takım sıkıntılar oluşturması ihtimal dâhilindedir. Hava yolları bu noktada kara yollarından çok daha iyi bir seçenek olacaktır. Hava yolları ile iki il arasında bulunan 660 km uçuş mesafesini 1.30 saat gibi kısa bir sürede aşabilirsiniz. Yolculuk standartları açısından da oldukça konforlu ve rahat geçekleşecek olan hava yolları ile seyahat etme imkânına alo bilet hattı ile ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde Ankara Bingöl uçak biletinizi temin edebilir, firmaların düzenlemiş olduğu Ankara Bingöl uçak bileti kampanyalarından yararlanabilir, bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı

Bingöl Havalimanı pist inşaatına 1995 yılında başlanmış, projedeki aksaklıklardan ve çevre şartlarının elverişli olmamasından dolayı 2001 yılında durdurulmuştur. Sonrasında yapılan çalışmalar ve çevre düzenlemeleri sayesinde tamamlanan havalimanı 2013 yılında hizmete açılmıştır. Sivil kategoride iç hat trafiğine açık olan havalimanı, DHMİ tarafınca idare edilmektedir. Bingöl Havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 4000 metrekaredir. Şehir merkezine 10 km uzaklıkta yer alan Bingöl Havalimanı’nda 7000 metrekarelik otopark bulunmaktadır. Ayrıca havalimanında bir adet 2300×45 m beton yüzey pist, 167,5×24 m taksirut ve 2 uçak kapasiteli 110×120 m apron bulunmaktadır. Havalimanından ulaşım taksi ve toplu taşıma araçları ile gerçekleşmektedir.

Bingöl Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nin iç kısımlarında yer alan Bingöl ilinde karasal iklim görülmektedir. Bingöl yerel halkı geçimini genellikle hayvancılık, tarım ve ormancılık üzerinden sağlamaktadır. Turizm sektörü açısından çevre illere göre daha gelişmiş olan Bingöl ilinde, Yolaçtı Kayak Merkezi kış aylarında çok sayıda yerli yabancı ziyaretçinin durak noktası olmaktadır. Kös Termal Turizm Merkezi’de bu anlamda şehre büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Doğal güzelliklerin ön plana çıktığı ilde Kiğı Çiçektepe Köyü Mağarası,  Zağ Mağarası, Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kübik Mağarası, Çır Şelalesi ve Yüzen Ada görülmesi gereken doğal oluşumlardır. Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi ve Kığı Kalesi şehrin tarihi dokusunu oluşturan önemli yapılardır. Türkiye’nin en iyi online bilet satış sitesi olan alo bilet hattı, Bingöl iline düzenlenen seferlerde çok sayıda yolcusunun uçmasına öncülük etmiştir.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden çok basit adımlarla temin edebileceğiniz Ankara Bingöl uçak biletiniz ile yolculuğa çıkabilir, keyifle seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama kutucuğunu kullanarak Ankara Bingöl uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.