Ankara Dalaman Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Dalaman Uçak Bileti

dalaman-ucak-biletiAnkara Dalaman Uçak Biletini Ucuza Alın!

Ankara ili ile Muğla’nın Dalaman ilçesi birbirine bir hayli uzak olan iki noktadır. Bu iki arasında yolculuk yapmayı düşünüyorsanız, yola çıkmadan önce seyahat planınızı iyi yapmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz ulaşım yöntemi doğrultusunda gideceğiniz yol ve süre artabilir veya kısalabilir. Basitçe bir kıyaslama yapacak olursak, kara yolları ile Ankara Dalaman arası 650 km kara mesafesini 8 saatte aşabilirsiniz. Hava yolları ile iki il arasında bulunan 500 km hava mesafesini 1 saat gibi kısa bir uçuş süresi ile tamamlayabilirsiniz. Hava yolları, kara yollarına nazaran çok daha avantajlı ve konforlu bir seçenek olacaktır. Hava yolları ile seyahatinizi gerçekleştirmek için alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, Ankara Dalaman uçak biletinizi çok kolay bir şekilde alabilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçenekleri ile firmaların Ankara Dalaman uçak bileti kampanyalarına sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı

Dalaman Havalimanı inşaatına 1976 yılında başlanmış, 1981 yılında tamamlanmıştır. İlk açıldığında ‘’hava meydanı’’ statüsünde bulunan Dalaman Havalimanı, 1989 yılında alınan karar doğrultusunda ‘’havalimanı’’ olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. İntifa hakkı Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında bulunan Dalaman Havalimanı’nın işletme hakkı, 2014 yılında yapılan ihale ile 26 yıllığına YDA İnşaat’a devredilmiştir. Sivil ve askeri kategoride hizmet veren havalimanı, uluslar arası hava trafiğine açıktır. Dalaman Havalimanı’nın iç ve dış hat toplam terminal binası büyüklüğü 118.005 metrekaredir. Dalaman Havalimanı bünyesinde; bir adet 300×45 m beton yüzey pist, 38 uçak kapasiteli 204.95×933 m ve 267×583.60 m ebatlarında 2 adet apron yer almaktadır. Şehir merkezine uzaklığı 6 kilometre olan ve 1355 araçlık otopark alanının bulunduğu Dalaman Havalimanı’ndan, çevre noktalara çok sayıda otobüs, servis, taksi ve toplu taşıma aracı ile ulaşım sağlanmaktadır.

Dalaman Hakkında Genel Bilgiler

Dalaman, büyük çoğunluğu Ege Bölgesi’nde, küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Muğla ilinin önemli tatil yörelerinden biridir. Dalaman ilçesinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Dalaman ekonomisi ağırlıklı olarak turizm, tarım, kâğıt sanayi ve nakliyecilik üzerine kuruludur. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ilçenin Sarıgerme Plajı, Sarsıla Koyu, Gökgemile Koyu, Dalaman Çayı ve Ekincik Koyu önemli turistik noktalarıdır. Dalaman çevresinde bulunan Telmessos Antik Kenti’nin Telmessos Kaya Mezarları ve Letoon Antik Kenti bölgenin önemli tarihi yapılarıdır. Dalaman’ın bütün bu eşsiz güzellikteki yerlerini görüp keşfetmek için alo bilet hattı sitemiz üzerinden, çok kolay bir şekilde uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi online bilet satış noktası olan alo bilet hattı, Dalaman’a düzenlenen uçak seferlerinde çok sayıda yolcusunun seyahat etmesine olanak sağlamıştır.

Bütçenize en uygun Ankara Dalaman uçak biletini almak üzere www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama motorunun içine Ankara Dalaman uçak bileti yazarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.