Ankara Konya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Konya Uçak Bileti

konya-ucak-biletiAnkara Konya Uçak Bileti Satın Almak İçin;

Ankara’dan Konya istikametine doğru yola çıkan yolcuların çeşitli ulaşım seçenekleri ile Konya iline ulaşması mümkündür. Yolcuların; kara, demir ve hava yolları seçenekleri ile ulaşabilecekleri Konya iline en hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde varabilmeleri adına hava yollarını tercih etmesi doğru bir tercih olacaktır. Bu tercih doğrultusunda Ankara ilinden Konya iline bulunana 230 km uçuş mesafesini yolcular, 45 dakika gibi oldukça kısa bir sürede gerçekleştirebilirler. Hava yolları ile günümüz şartlarında seyahat etmek eskiye nazaran çok daha kolay sağlanabilen bir imkân olma özelliğine sahiptir. Bu olanaklar doğrultusunda Ankara Konya uçak biletinizi çok kolay adımlarla alo bilet hattı sitemiz üzerinde temin edebilirsiniz. Ayrıca firmalar bünyesinde yer alan Ankara Konya uçak bileti kampanyaları sayesinde bütçenize en uygun bileti seçebilir, tasarruf ederek keyifle seyahate çıkabilirsiniz.

Konya Havalimanı

Konya Havalimanı, 3. Ana Jet Üst Komutanlığı binasına eklenen sivil tesislerle Kasım 2000 yılında açılmıştır. Nisan 2001 tarihinde uluslar arası yolcu trafiğine açılan Konya Havalimanı 1020 metre yükseklikte 196 bin metrekare alan üzerine kuruludur. Yıllık ortalama 17,520 uçak kapasitesine sahip olan Konya Havalimanı intifa hakkı Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda bulunmaktadır. Sivil ve askeri statüde faaliyet gösteren Konya Havalimanı’nın terminal binası büyüklüğü toplamda 23,650 metrekaredir. Konya Havalimanı envanterinde 520 araç kapasiteli otopark, 860×24 m ebatlarında beton kaplama taksirut, 8 uçak kapasiteli 370×120 ölçülerinde beton kaplama apron ve 2 adet 3348×45 m boyutlarında pist yer almaktadır. Şehir merkez noktasında 18 kilometre uzaklıkta yer alan Konya Havalimanı’na çevre noktalardan ulaşım rent-a car, taksi ve otobüs ile gerçekleştirilmektedir.

Konya Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesinin Orta Anadolu yaylasında bulunan ve Türkiye’nin en büyük kara topraklarına sahip olan ili olan Konya, Türkiye’nin en kalabalık 7. şehridir. Bulunduğu konum itibari ile çevre illerle kolaylıkla ticaret yapabilen Konya ili ihracat faaliyetleri açısından da Türkiye’deki önemli kentleri arasında yer almaktadır. Konya ili inanç turizmi ile de oldukça önem arz etmektedir. Yıl içinde çok sayıda yerli-yabancı ziyaretçinin akın ettiği şehirde birçok tarihi camii, medrese, türbe, kilise ve manastır yer almaktadır. Eşrefoğlu Camii, İnce Minareli Medrese, Mevlana Türbesi, Pir Sultan Abdal Türbesi, Aya Elana Kilisesi ve Ak Manastır şehirde bulunan önemli dini yapılardır. Konya iline seyahat etmek ve bütün bu güzellikleri keşfetmek adına alo bilet hattı sitemiz üzerinden uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Firmamız, havayolu şirketleri bünyesinde Konya iline düzenlenen çok sayıda uçak seferi ile yolcularına uçuş hizmeti sunmuştur.

Ankara Konya uçak biletini www.alobilethatti.com sitemiz üzerinden temin edebilir, en uygun bilet seçenekleri ile tasarruf edebilirsiniz. Ankara Konya uçak biletinizi sitemizin üst kısmında yer alan arama motorunu kullanarak çok kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.