Ankara Mersin Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Mersin Uçak Bileti

mersin-ucak-biletiAnkara Mersin Uçak Bileti Fiyatları

Ankara ilinden Mersin’e yolculuk yapmayı planlıyorsanız yola çıkmadan önde yazımıza bir göz atmanızı öneririz. Şehirlerarası yolculuklarda ilk akla gelen konu gidilecek yere göre yolculuğun kaç saat süreceğidir. Bu sorunun cevabı kullanacağınız seyahat yöntemine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara ile Mersin arası kara yolları mesafesi 510 kilometredir. Yolculuğunuzu kendi aracınızla hiç duraksamadan gerçekleştirdiğiniz takdirde 7 saatte gerçekleştirmeniz ancak mümkün olacaktır. Karayolu otobüs firmaları ile bu yolculuk çok daha uzun olacaktır. Bunun nedeni çevre illere uğranması ve yolculuk boyunca verilen molalardır. Herkesin kendi aracı ile seyahat etme imkânı olmadığı da düşünülünce kara yollarının oldukça stresli ve yorucu bir seçenek olacağı kesindir. Kara yollarına nazaran çok daha iyi bir alternatif olan hava yolları bu noktada mantıklı tercih olacaktır. Ankara ile Mersin arası hava yolları mesafesi 380 km olup bu mesafenin aşım süresi 1 saattir. Hava yolları ile oldukça kısa sürecek bu yolculuğa alo bilet hattı sitemiz ile erişebilirsiniz. Ankara Mersin uçak bileti kampanyaları ile bütçenize en uygun bilet seçeneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

Mersin Havalimanı

Mersin ilinde şuanda aktif olarak hizmet veren bir havalimanı bulunmadığından uçuşlar, Mersin’e en yakın olan Adana ili üzerinden gerçekleşmektedir. Adana Mersin arası kara yolu mesafesi 30 dakikadır. Adana Havalimanı ilk olarak 1937 yılında açılmıştır. 1956 yılında uluslararası hava trafiğinde faaliyet göstermeye başlayan havalimanı, 1993 yılından bu yana 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir. Kasım 1995 yılında havalimanı statüsüne alınan Adana Havalimanı, 2.464.228 metrekare gibi oldukça geniş bir alana sahiptir. Sivil hava trafiğine açık olan Adana Havalimanı terminal binası büyüklüğü toplamda 10.749 metrekaredir. İntifa hakkı DHMİ’de bulunan Adana Havalimanı’nın şehir merkez noktasına uzaklığı 3,5 kilometredir. Havalimanında bir adet 2750×45 metre asfalt yüzey 115 PNC pist, 3250×23 boyutlarında taksirut, 21 uçak kapasiteli apron ve 569 araçlık otopark yer almaktadır.

Mersin Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin, ticaret ve turizm açısından ülkenin en önemli noktalarından biridir. Türkiye’nin en büyük limanı olan Mersin Limanı, ülke ve şehir ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Ayıca Mersin’de bulunan Anamur ilçesi, Türkiye’nin önemli miktarlarda muz üretimi yapılan yerlerinden biridir. Tarihi ve doğal mekânlarla dolu olan Mersin iline yılda çok sayıda yerli yabancı turist yolculuk yapmaktadır. Kız Kalesi, Cennet Cehennem Çökükleri, Soli Antik Kenti, Alahan Manastırı, St. Paul Kuyusu ve Anıt Müzesi, Hazreti Miktad Camii, Eshab-ı Kehf Mağarası gibi sayamayacağımız çok sayıda tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındıran Mersin kesinlikle görülmesi gereken illerimizdendir. Türkiye’nin en iyi online bilet sitesi alo bilet hattı, Mersin iline düzenlenen çok sayıda uçak seferinde yolcularına hizmet etmiştir.

Ankara Mersin uçak biletinizi www.alobilethatti.com sitemiz üzerinden kolay adımlarla temin edebilir, bütçenize en uygun bileti seçerek tasarruf edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama motorunu kullanarak Ankara Mersin uçak biletinizi temin edebilirsiniz.