Ankara Sinop Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Sinop Uçak Bileti

sinop-ucak-biletiAnkara’dan Sinop İline En Ucuz Biletler

Uzak iki şehir arasında kara yolları ile seyahat emek her zaman zor bir seçenek olmuştur. Mesafeden kaynaklı olarak yolculuk süresinin uzaması beraberinde birçok sıkıntıyı doğurabilmektedir. Ankara ili ile Sinop ili arasında 410 km kara mesafesi bulunmaktadır. Bu iki il arasında karayolu üzerinden gerçekleştireceğiniz yolculuğun size stresli anlar yaşatması muhtemeldir. Yolculuk süresi en iyi ihtimalle 6 saatte tamamlanacak olan Ankara-Sinop istikameti doğrultusunda yolcular, bu yolculuğu ancak kendi araçları ile bu sürede tamamlayabilirler. Karayolu otobüs firmaları ile bahsettiğimiz yolculuk daha da uzayabilmektedir. Hava yolları ile seyahat etmek bu noktada çok daha doğru bir tercih olacaktı. Hava yolları ile daha hızlı ve konforlu bir şekilde Ankara ilinden Sinop iline 1 saatlik bir uçuşla ulaşabilirsiniz. Bu bir saatlik uçuş süresi boyunca iki il arasında bulunan 300 kilometrelik havayolunun keyfini uçakla çıkarabilirsiniz. Alo bilet hattı sitemiz üzerinden çok kolay adımlarla Ankara Sinop uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet olanaklarından faydalanmak adına havayolu şirketlerinin Ankara Sinop uçak bileti kampanyalarını da takip edebilirsiniz.

Sinop Havalimanı

Sinop ilinin Merkez ilçesinde bulunan Sinop Havalimanı ilk olarak 1993 yılında hizmete açılmıştır. İntifa hakkı Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde bulunan havalimanı, sivil alanda uluslararası yolcu trafiğine açıktık. Deniz seviyesinden 32 fit yükseklikle yer alan Sinop Havalimanı terminal binası büyüklüğü toplamda 650 metrekarelik bir ölçüdedir. Sinop Havalimanı’nın bulunduğu noktadan şehir merkezine olan uzaklığı 8 kilometredir. Otopark alanı 86 araçlık kapasiteye sahip olan Sinop Havalimanı’nda ayrıca bir adet 1980×45 metre LCN 110 mukavemet beton zeminli pist, 250×15 metre beton kaplama taksirut ve bir uçak kapasiteli 135×98 boyutlarında apron bulunmaktadır.

Sinop Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Sinop Karadeniz’in en uç noktasında yer almaktadır. Şehrin en işlek ve kalabalık ilçesi Merkez ilçe, Sinop ili ile Boztepe Burnu arasında yer almaktadır. Merkez ilçenin bir bölümü de Boztepe Burnu üzerindedir. Sinop ilinin Sinop Balatlar Kilisesi, Sinop Kalesi, Boyabat Kaya Mezarları, Tarihi Sinop Cezaevi ve İnceburun Feneri önemli tarihi noktalarıdır. Geçmişten günümüze kadar uzanan birçok tarihi ve kültürel parçanın sergilendiği Sinop Arkeoloji Müzesi de şehirdeki önemli yapılardandır. Sinop ilinde Boztepe Burnu, Babaçay Kanyonu, İnaltı Mağarası, İnceburun, Sinop Mobil ve Korucuk Köyü, Erfelek Şelaleleri ve Hamsilos Koyu gibi çok sayıda doğal oluşum bulunmaktadır. Tüm bu tarihi ve doğal güzellikleri alo bilet hattı sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz Ankara Sinop uçak bileti ile keşfedebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi online bilet sitesi olan firmamız, Sinop iline düzenlenen uçak seferlerinde çok sayıda yolcusunun ulaşımını sağlamıştır.

Bütçenize en uygun Ankara Sinop uçak biletini www.alobilethatti.com adresini kullanarak çok basit bir şekilde temin edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama motoruna Ankara Sinop uçak bileti yazarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.