Ankara Şırnak Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Şırnak Uçak Bileti

sirnak-ucak-biletiAnkara’dan Şırnak’a Uçak Bileti Alarak Gidin!

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara, konum itibari ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Şırnak iline bir hayli uzak bir mesafede yer almaktadır. İki il arasında yolculuk yapmadan önce yolcuların seyahat yöntemini iyi belirlemesi gerekmektedir. Ankara ili ile Şırnak arasında kara yollarını kullanarak seyahat etmeyi düşünüyorsanız, oldukça uzun ve çileli bir yolculuğu göze almanız gerekmektedir. Ankara ile Şırnak arası bulunan 1200 kilometrelik kara yolunu kendi aracınızla 100 km/h hızla giderek 12 saatte aşabilmeniz ancak mümkündür. Hiç durmadan kendi aracınızla seyahat etme imkânına sahip değilseniz bu yolculuk otobüs firmaları ile çok daha uzun ve meşakkatli olacaktır. Bu noktada hava yolları ile seyahat etmek çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. İki il arasında bulunan 875 km hava yolunu yolcular 1 saat 40 dakika gibi oldukça kısa bir sürede aşabilmektedirler. Hava yolları ile çok daha keyifli ve konforlu bir yolculuğa çıkmak için Ankara Şırnak uçak biletinizi alo bilet hattı sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Firmaların düzenlemiş olduğu Ankara Şırnak uçak bileti kampanyaları ile bütçenize en uygun bilet seçeneklerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şırnak Havalimanı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Şırnak ilinin Cizre İdil karayolu üzerinde ikamet etmektedir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, iç hat yolcu uçuşlarına açıktır. Sivil kategoride faaliyet gösteren havalimanı, 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde yer alan Şırnak Şerafettin Elci Havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 6600 metrekaredir. Şehir merkezine 9 km uzaklıkta yer alan Şırnak Şerafettin Elci Havalimanı bünyesinde; bir adet 300×45 metre boyutlarında beton yüzey pist, 265×24 metre ebatlarında beton kaplama taksirut, 240×120 metre ölçülerinde 3 uçak kapasiteli beton kaplama apron ve 3320 metrekare alana sahip bir adet otopark yer almaktadır. Havalimanına ulaşım toplu taşıma araçları ve taksi ile sağlanmaktadır.

Şırnak Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ili Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Suriye ve Irak sınırında yer almaktadır. Cudi Dağı’nın kuzeyinde yer alan Şırnak ilinin en büyük ve işlek ilçesi Şırnak Merkez ilçesidir. Şehir genelinde karasal iklim görülür ve yöre halkının büyük bölümü geçimini tarım, hayvancılık ve ticaretle sürdürmektedir. Cizre Ulu Camii ve Nuh Peygamber Camii ilde bulunan önemli tarihi inanç merkezleridir. Hısta Kaplıcası ve Zümrüt Dağı Kaplıcası birçok hastalığa iyi gelen doğal yapıdaki oluşumlardır. Kırmızı Medrese, Mir Abdal, Cizre Kalesi, Nuh Peygamber Türbesi, Şeyh Ahmet El-Cezeri Türbesi, Mem-u Zin Türbeleri ve Meryem Ana Kilisesi görülmesi gereken önemli tarihi mekânlardır. Ankara Şırnak uçak biletinizi Türkiye’nin en iyi online bilet sitesi olan alo bilet hattı ile alabilir, bütün bu tarihi ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Firmamız, Şırnak ilene düzenlenen çok sayıda uçak seferinde yolcularına hizmet etmiştir.

Ankara Şırnak uçak biletinizi www.alobilethatti.com adresi üzerinden alarak tasarruf edebilir, keyifli ve konforlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama kutucuğuna Ankara Şırnak uçak bileti yazarak satın alım işlemlerinizi çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.