Ankara Tekirdağ Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ankara – Tekirdağ Uçak Bileti

Tekirdağ Uçak BiletiUcuz Ankara Tekirdağ Uçak Bileti Fiyatları

Ankara konumu açısından birçok şehre yakın gibi dursa da gidilecek noktaya göre bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara ili ile Tekirdağ ili arasında yolculuk yapmayı düşünüyorsanız, yola çıkmadan önce yolculuk şartlarını göz önünde bulundurarak en doğru ulaşım yolunu belirlemeniz gerekmektedir. Belirleyeceğiniz yöntem doğrultusunda yolculuğunuz kısa veya uzun bir sürede gerçekleşebilir. Sürenin uzaması ile yol boyunca karşılaşacağınız problemler artacaktır. Ankara ile Tekirdağ arası bir hayli uzun olan 600 km kara yolu mesafesi bulunmaktadır. Otobüs firmaları ile en iyi şartlarda 10 saati bulacak olan bir yolculuk sonunda Tekirdağ’a ancak varabilirsiniz. Kara yollarından çok daha iyi bir seçenek olan hava yolları burada doğru bir tercih olacaktır. Hava yolları ile iki il arasında bulunana 465 km hava mesafesini yolcuların yaklaşık olarak 1 saat gibi kısa bir sürede aşabilmeleri mümkündür. Alo bilet hattı sitemiz ile çok kolay bir şekilde Ankara Tekirdağ uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Sitemiz üzerinden firmaların düzenlemiş olduğu Ankara Tekirdağ uçak bileti kampanyalarından yararlanabilir, bütçenize en uygun bileti temin ederek tasarruf edebilirsiniz.

Tekirdağ Havalimanı

İlk kurulduğu yıllarda askeri amaçlı hizmet veren Tekirdağ Çorlu Havalimanı, alınan kararlar neticesinde sivil tesislerin inşa edilmesiyle 1998 yılında sivil hava trafiğine de açılmıştır. Sivil tesislerin inşaatına 1995 yılında başlanmıştır. İntifa hakkı DHMİ ve H.K.K’de bulunan Tekirdağ Çorlu Havalimanı uluslararası yolcu trafiğine açıktır. Havalimanında bulunan terminal binası toplam alanı 6521 metrekaredir. Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alan Tekirdağ Çorlu Havalimanında; 297 araçlık otopark, bir adet 3000×45 metre beton yüzey pist, 172×24 metre taksirut ve 11 uçak kapasiteli 564×150 metre apron yer almaktadır. Havalimanından çevre noktalara ulaşım otobüs, taksi ve servis imkânları ile sağlanmaktadır.

Tekirdağ Hakkında Genel Bilgiler

Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında yer alan Tekirdağ, bölgenin önde gelen şehirlerindendir. Zengin toprakları sayesinde bölgenin önemli tarım alanları Tekirdağ’da bulunur. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan havalimanı sayesinde kente çok sayıda yerli yabancı turist yıl içinde ziyaret gerçekleştirmektedir. Bünyesinde birçok tarihi ve doğal güzellik bulunduran Tekirdağ ili tam bir kültür kentidir. Eski Camii, Orta Camii, Rüstempaşa Camii ve Hüseyinpaşa Camii bölgede bulunan önemli tarihi inanç merkezleridir. Tarihi 6. yüzyıla dayanan Çorlu Kalesi, Bizans döneminde inşa edilmiş Tekirdağ’da bulunan önemli bir tarihi yapıdır. Kumbağ, Şarköy, Marmara Ereğlisi, Eriklice, Uçmakdere ve İğdebağlar Tekirdağ ilinde görülmesi gereken doğal mekânlardır. Türkiye’nin en iyi online bilet sitesi alo bilet hattını kullanarak Ankara Tekirdağ uçak biletinizi çok kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Sitemizi kullanan çok sayıda yolcu Tekirdağ iline güvenle seyahat etmenin ayrıcalığını yaşamıştır.

Ankara Tekirdağ uçak biletini almak için www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilir, bütçenize uygun bilet seçenekleri ile tasarruf edebilirsiniz. Sitemizin üst tarafında yer alan arama motoruna Ankara Tekirdağ uçak bileti yazarak biletinizi sorgulatabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.