Antalya Uçak Bileti, Ucuz Antalya Uçak Bileti Fiyatları

Antalya Uçak Bileti

antalya-ucak-biletiAntalya Nüfusu: 2.158.265
Antalya Yüzölçümü: 20.815 km²

ANTALYA TARİHİ

Antalya Akdeniz’de bulunan şehirlerimizden birisidir. Bir sahil kenti olarak tarih boyunca büyük önem arz etmiş ve bu önemini her dönemde korumayı başarmıştır. Deniz kenarında olmasının avantajından yararlanmak isteyen pek çok devlet, dönem dönem Antalya’da ikamet etmiş ve kendi topraklarına katmıştır. Bu devletler arasında kronolojik olarak Lidyalılar, Pers, Pleistarkoslular, Pamfilya Korsanları, Romalılar, Bizans, Anadolu Selçuklular ve Osmanlı sayılabilir. Hangi devlet döneminde olursa olsun, Antalya büyük önem arz etmiş ve stratejik açıdan gerekli değer verilmiştir. Daha önceleri Konya iline bağlı bir vilayet olarak bilinen Antalya, Kurtuluş Savaşı döneminde Konya’dan ayrılarak ayrı bir şehir olmuştur. Günümüzde de tatil beldesi olarak dünyaca üne sahip olan şehir, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti kendisine çekmeyi başarmaktadır.

ANTALYA İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Antalya, Akdeniz iklimi etkisinde olan bir şehirdir. Bölgede hakim olan iklimin tüm özelliklerini görebileceğiniz şehir, yaz aylarını son derece sıcak geçirmektedir. En sıcak aylar haziran, temmuz, ağustos aylarıdır.Bu dönemde sıcaklıklar 40 derecenin üstüne çıkar ve bu yüzden de popüler bir tatil beldesi olma özelliğine kavuşmuştur. Kış ayları ise iklimin bir sonucu olarak ılık geçmektedir. Yağışlı bir dönemi beraberinde getiren kış aylarında kar yağışı görmek imkansızdır. Yağmur şeklinde görülen yağışlar kış aylarında sıkça görülmektedir. Bitki örtüsü olarak ise ormanlardan oluşan bir bitki örtüsünden bahsedilebilir. %60 gibi bir kısmı ormanlarla kaplı olan şehirde genellikle kızılçam ve karaçamlar görüşmektedir. Yer yer sedir ağaçlarının da bulunduğu şehirde, kıyılara yaklaştıkça maki bitki örtüsünün hakim olduğu görülebilir.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Antalya Kaleiçi: Tarihsel süreçte Antalya ilinde inşa edilen Antalya Kalesi’nin günümüze kalan kısımlarını ifade eden terimdir. Günümüzde Hadrian Kapısı, bir kaç burç, limana bakan büyük kule ve surların bir kısmı ayakta kalabilmiştir. Bu ayakta kalmayı başaran yapıların ise görülmesi şiddetle tavsiye edilmektedir.

Düden Şelalesi: Antalya’ya 7 km uzaklıkta bulunan bu doğa harikası, şehre çok önemli bir değer katmaktadır. Düden Şelalesi Antalya’ya her yıl dünya çapında turistler getirtmektedir. Şelalenin bir de mağarası bulunmaktadır. Bu mağara, görsel şöleni iki katına çıkartmaktadır. Her Antalya’ya uğrayan kişinin mutlaka görmesi gereken yerlerden birisidir.

Eski Antalya Evleri: Tarih boyunca Antalya’da yapılan evlerin hemen hepsi, ülke genelinin aksine soğuktan korunmak için değil sıcağı evin dışında tutmak adına dizayn edilmiştir. Gölgeli taşların ve geniş avluların kullanıldığı bu Eski Antalya Evleri yaz aylarında serin bir şekilde evde oturulmasına olanak tanıyan evlerdir. Görsel olarak da son derece etkili ve şirin görünüşlü evlerdir.

Antalya Müzesi: Antalya Müzesi, 1919 yılında 1. Dünya Savaşı’ndan çıkmış olan Türkiye’nin işgal edildiği dönemde, işgal güçlerinin tarihi eserlere zarar vereceğinin bilinmesinden dolayı kurulan bir müzedir. O dönemde tarihi eser statüsündeki tüm eşyalar bu müzeye getirilerek koruma altına alınmıştır. 1937 yılında ise yeri değiştirilen müze, daha sonrasında yapılan kazılarda ortaya çıkan yeni eserlerinde müzeye konulmasıyla son derce zengin müzelerden birisi haline gelmiştir.

ANTALYA HAVAALANLARI

Antalya Havaalanı, şehrin 10 km kadar dışında bulunan, ülkemizin ve bölgenin en önemli havaalanlarından birisidir. Son derece modern ve gelişmiş havaalanı olarak özellikle yaz aylarında Akdeniz bölgesine yoğun olarak gelen milyonlarca yerli ve yabancı turistin bölgeye gelmesini sağlamaktadır.

Antalya uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı’nı kullanarak onlarca havayolu firmalarından bütçenize en uygun olanı seçebilir, size sunduğumuz en ucuz Antalya uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ucuz Antalya uçak bileti satın almak için, gidiş-dönüş tarihlerinizi yazarak uçak seferlerini listeleyebilir ve güvenli olarak alabilirsiniz.

Türkiye’ nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya, sıcak iklimiyle her mevsim tercih edilen bir akdeniz bölgesidir. Doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkezi, Kaleiçi, Hadrian kapısı, Hıdırlık Kulesi ve Düden Şelalesi gibi önemli yapıtlara sahip bir antik kent özelliği ile dikkat çekiyor. Yazın fazla tercih edilmesinin yanısıra, kışın da Saklıkent Kayak Merkezi ile ziyaretçilerini çekmeye devam ediyor. Sizde bu şehrin Toros eteklerine uzanmış dağlarını keşfe çıkmak isterseniz, Alo Bilet Hattı aracılığıyla Antalya uçak biletleri fiyatları sorgulaması yaparak bütçenize en uygun uçak seferini seçerek satın alabilirsiniz.