Atina Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Atina Uçak Bileti

atina-ucak-biletiEn Ucuz Atina Uçak Bileti Almak İçin;

Atina, Yunanistan’ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon nüfusa sahiptir. Yunanistan’ı en büyük şehridir. Atina hem yurt içi hem yurt dışı tarafından çok fazla tercih edilen bir yerdir. Atina’yı güzel kılan sebeplerden biriside Eski Yunan Medeniyetinin merkezi olmasıdır. Alo bilet hattı aracılığıyla Atina uçak bileti alarak bölgeye ulaşabilirsiniz. Atina oldukça gelişmiş ve modern bir şehirdir. Kültür ve medeniyet merkezi olduğu bilinir. Sizde en uygun bileti alıp buraları ziyaret edebilirsiniz. İçinde cami olmayan tek Avrupa ülkesidir. Pek çok özelliği olan kenti sizlerle buluşturmaktan keyif duyarız.

Atina Havalimanı

Atina havaalanı Avrupa’nın en yeni havaalanlarından birisidir. 2000 yıllarında hizmete girmiştir. Şehir merkezine uzaktadır. Yunanlıların turizme verdikleri önem her yerde görülebilmektedir. Uçaktan indikten sonra size havaalanı ve şehir ile ilgili bilgiler veriliyor. Havaalanı içerisinde özel sigara içilebilecek alanlar oluşturulmuştur. Havalimanından şehre gitmek için özel hat kullanılmaktadır. Şehre gitmek için MP3 hattı tercih edilmektedir. Şehir merkezine yolculuk 50 dakika sürüyor. Şehre gitmek için trende kullanılıyor. Ancak tren ile daha uzun sürede gitmek istediğimiz yere ulaşırız. Yunanistan havaalanının her köşesinde antik kalıntıların yer aldığı müzeleri görebilmemiz mümkündür. İstanbul’dan Atina’ya uçuş süresi 1 saat 20 dakika sürmektedir. Elevtherios Venizelos Havaalanı Atina’nın ana havalimanıdır.

Atina Hakkında Genel Bilgiler

Atina Dünya’nın en eski şehirlerinden biridir. Türkiye ile Yunanistan arasında zaman farkı yoktur. Akropolis’te bulunan tapınaklar Atina’nın her yerinden seyredilmektedir. Kültür ve eğlence merkezleri de turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Müzelerde ise Antik Yunan kültürüne ait eserler bulunmaktadır. Yunan mutfağında ise lezzetli ve sağlıklı yemekler tercih edilir. Bazı yemekler Türk mutfağıyla benzer yapıya sahiptir. Deniz mahsulleri, sebze yemekleri başlıca yemekler arasındadır.

Atina’nın eşsiz güzelliği ve güzel damak lezzeti ile buluşmak için uçak biletinizi almalısınız. Güvenli ve rahat hizmet verebilmek için bizlere inanmanız ve bizi tercih etmeniz gerekir. Uçak biletlerinizi www.alobilethatti.com adresinden elde edebilirsiniz. Daha çok turistler tarafından yunan adaları tercih edilmektedir. Atina genelde yaz aylarında ilgi odağı haline gelmiştir.