Aydın Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Aydın Uçak Bileti

aydin-ucak-biletiEge bölgemizde yer alan Aydın ili turizm ve tarım yönünden oldukça gelişmiş bir şehirdir. Aydın’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız öncelikli tercihiniz hava yolu olmalıdır. Karayolu ile yapacağınız seyahat sizi oldukça yoracak ve zamanınızı alacaktır. Hava yolu ile bu olumsuzlukları yaşamazsınız. Aydın ilinde havalimanı bulunmamaktadır. En yakın havalimanı İzmir ilindedir. Uçak biletinizi Alo Bilet Hattı üzerinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na alarak yolculuğunuzu çok kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Uçağınız İzmir’e iniş yaptıktan sonra havayolu firmalarının servislerini kullanarak veya özel araç kiralayarak Aydın’a doğru yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Aydın uçak biletinizi Alo Bilet Hattı aracılığıyla aldığınız takdirde havayolu firmalarının uygun fiyat kampanyalarını görebilir, bilet alma işlemlerinizi bütçenizi sarsmadan kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Aydın’a En Yakın Havalimanı

Aydın iline en yakın havalimanı İzmir’de yer almaktadır. Bu havalimanı 17 Kasım 1987 tarihinde hizmete açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Havalimanı açılışını gerçekleştirdiği tarihten bu yana yolcu gereksinimlerini karşılamak amacıyla sürekli büyüme ve gelişme göstermiştir. Bu gelişim devam etmektedir. Havalimanı terminal binasının toplam büyüklüğü 310.000 m2’dir. Havalimanı şehre 18 km uzaklıktadır. Havalimanına ulaşım otobüs, servis, taksi, araç kiralama, hızlı tren gibi seçeneklerle sağlanmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri sayesinde yurt içi ve yurt dışına seferler düzenlenmesine olanak sağlamaktadır.

Aydın Hakkında Genel Bilgiler

Aydın, Antik Çağ’dan itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Anadolu Selçuklu Devleti döneminden itibaren bölgede Türk medeniyeti hakim sürmeye başlamıştır. Şehir ismini Anadolu Selçuklu Devleti’nin dağılmasıyla beraber ortaya çıkan beyliklerden Aydınoğulları’nın hakimiyet sürdüğü dönemde almıştır. Aydın, 1 milyonu aşkın nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 20. ilidir. Ege Bölgesi’nde ise İzmir ve Manisa’nın ardından nüfus bakımından 3. sıradadır. Şehrin 17 ilçesi bulunmaktadır. Aydın, ülkemizde demiryolunun kurulduğu ilk şehirdir. Didim ve Kuşadası tatil merkezlerine sahip Aydın’a seyahat ederek güzel bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Aydın, uzun bir yaz sezonu ile çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin başlıca geçim kaynağı tarımdır. Tarımın ardından ise turizm gelir. Kuşadası ve Didim’in yanı sıra Dilek Yarımadası Milli Parkı (Kalamaki) Aydın’ın bir diğer önemli sahilidir. Şehirde turistik açıdan değeri olan 8 müze yer almaktadır.

Siz de turizm ve tatil cenneti olan Aydın’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız Türkiye’nin 1 numaralı online bilet satış sitesi Alo Bilet Hattı sayesinde yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Keyif ve huzur dolu bir yolculuk istiyorsanız doğru adrestesiniz. http://www.alobilethatti.com/ üzerinden alacağınız Aydın uçak bileti sayesinde cebiniz zarar görmeden en avantajlı fiyatlarla tatile başlamanın keyfini çıkaracaksınız. Milyonlarca insanın online bilette tercihi olan Alo Bilet Hattı müşterilerine verdiği kaliteli hizmet sayesinde en önemli bilet satış sitesi konumuna gelmiştir. Aydın’a gitmek için üst kısımdaki bilet sorgulama sekmesini kullanarak biletinizi satın alabilirsiniz