Bağdat Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Bağdat Uçak Bileti

bagdat-ucak-biletiBağdat İçin Uçak Bileti

Bağdat Irak’ın başkentidir. Irak’ın en büyük kentleri arasında yer alır. Yüzyıllar boyunca İslam Dünyası’nın merkezi olmuştur. Bilim, kültür ve ticaret merkezidir. Ayrıca Bağdat Orta Doğu’nun en büyük üçüncü şehridir. Tahran’ın 690km güneybatısında, Beyrut’un ise 805 km doğusunda yer almaktadır. Bağdat’ı görüp âşık olmak imkânsızdır. Dicle kenarında yürüyüş yapmak boğazda yürüyüş yapmakla aynıdır. Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nin işgali altında olan bu topraklar, medreseleriyle, ilim adamlarıyla İslam’ın doğup gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Sizde geçmişte büyük mücadeleler vermiş bu toprakları görmek istiyorsanız uygun bileti satın alabilirsiniz. Ancak Bağdat yazları çok sıcak ve kuru olmasından dolayı kışın tercih edilmektedir. Bugün Bağdat şehri, Dünya yaşam kalitesi açısından 215 yerleşim yeri arasında son sırada yer alıyor. Yaşam kalitesinin düşük ve işgalcilerin saldırıları tarafından insanların ve bölgenin yıprandığı şehir hala din turizmi açısından ziyaret edilmektedir. Alo bilet hattı üzerinden sizlerde bilet satın alabilirsiniz. Bağdat uçak bileti uygulamasıyla uçak bileti harcamalarınızda büyük tasarruf sağlayabilirsiniz. Son yıllarda şehrin adı savaşlarla dile gelse de artık savaşın izleri silinmeye başlanmıştır.

Bağdat Havalimanı

Bağdat Uluslararası havaalanı ülkenin en büyük havalimanıdır. Eski adıyla Saddam Uluslararası havaalanı olarak bilinir. Ulusal hava yolu olmasıyla Irak havayollarının merkezi konumundadır. Üç terminale sahiptir. Yıllık 7,5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Yeni terminal projeleriyle yıllık yolcu kapasitesi 15 milyona çıkarılacağı düşünülüyor. İstanbul’dan Bağdat’a direk uçuş vardır. Uçuş yaklaşık 3 saate yakın sürüyor. 2 saat 45 dakikadır.

Bağdat Hakkında Genel Bilgiler

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Bağdat şehri lezzetli yemekleriyle de tercih edilmektedir. Et ve hamur işleri ile farklı lezzetlere sahiptir. Bağdat Arap, Fars, Türkmen mutfağına ait lezzetleri de yansıtmaktadır.  Kentte Abbasi Sarayı, Sharabiya Okulu, Altın Kubbeli Cami, Hayvanat Bahçesi gibi yerler gezilen yerler arasındadır. Savaşın yaralarını sarmaya çalışan bir şehir olduğundan eğlence merkezlerinden bahsetmek imkânsızdır. Bağdat’ta en güvenilir ulaşım taksilerdir. Pahalı değildir. Otobüsler tehlikelidir.

Alobilethatti.com adresinden tek tıklamayla en düşük fiyatta uçuşlar önünüze gelsin. Çeşitli medeniyetlere öncülük etmiş olan bu şehri tanımak istediğinizde uçak biletinizi hemen bu sistemimizden almalısınız.