Ecuz Bangkok Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Bangkok Uçak Bileti

bangkok-ucak-biletiEn Ucuz Bangkok Ucuz Uçak Bileti ile ilgili Bilgiler

Bangkok ucuz uçak biletini almak için, Alo Bilet Hattı sayfasından arama motorunu kullanabilirsiniz.

Tayland Körfezi yakınlarında yer alan Bangkok, Tayland’ın başkentidir. Bangkok, Thai dilinde “Melekler Şehri” anlamına gelir. Güney Asya’da en hızlı gelişen ve ekonomik açıdan en dinamik kentlerdendir. Her yıl milyonlarca turist ağırlayana Bangkok, Asya’nın en önemli turistik şehirlerinden biridir. Bangkok’ta yaklaşık 400 civarında tapınak vardır. Turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerin başında Budist tapınakları Wat Phra Kaew, Wat Pho, Wat Arun ile kraliyet sarayı Grand Palace gelmektedir.

Aynı zamanda dünyada eğlence ve gece yaşantısı ile bir numaraya oturmayı hak etmiş şehirlerarasındadır. Şehri uyurken görmeniz mümkün değil. Çok sayıda sahip olduğu kültürel mekân Bangkok’u dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri yapmaktadır. Bangkok‘un en ilginç geleneği yüzen çarşısıdır. Turistlerin geneli bu kano üzerinde yüzen çarşıları görmek için geliyor.

Sizde bu yüzen çarşıyı görmek istiyorsanız eğer hemen Alo Bilet Hattı sayfası uçak sorgulama formundan onlarca havayolu şirketinin tüm uçak seferlerini listeleyebilir ve güvenli bir biçimde biletinizi satın alabilirsiniz.

Bangkok Asya kıtasında yer alan en önemli turistik şehirlerden biridir. Yılın her anında milyonlarca tursite ev sahipliği yapan Bangkok özellikle son yıllarda ülkemiz tarafından da oldukça fazla ziyaret edilmektedir.

Gezilip görülmesi gereken oldukça fazla yapıyı bünyesinde barındıran Bangkok’a uçak aracılığı ile rahatlıkla ulaşmak mümkündür. Bangkok’a yapacağınız seyahatleriniz için ise en ucuz bile hizmetine alo bilet hattı aracılığı ulaşmanız oldukça kolaydır. Alo bilet hattının internet sitesini ziyaret etmeniz yapacağınız işlemlerin hızla seyretmesini sağlayacaktır.

Bangkok Havalimanı

Bangkok havalimanı “Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı” olarak bilinmektedir. 24 Eylül 2006 yılında inşa edilen havalimanı Tayland’da bulunan iki havalimanından birisidir. Asya kıtasında yer alan ve dünyanın en uzun uçuş kontrol kulelerinden birine sahip olan Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı en modern havalimanları arasında yer almaktadır. Yapımına yaklaşık olarak 4 milyon dolar harcanmış olan havalimanı yolculuk yapacak ya da yolculuğunu sonlandırmış olan milyonlarca insan için bünyesinde oldukça fazla hizmet sunan yapılar barındırmaktadır.

Bangkok Hakkında Genel Bilgiler

Bangkok 1782 yılında Kral I.Rama tarafından kurulmuştur ve Tayland’ın başkentidir. Asya kıtasının güneydoğu bölgesinde yer alan Bangkok hızla gelişmekte ve ekonomisini sürekli dinamik tutan bir şehirdir. Şehrin ismi Tayca dilinde “Krung Thep” olarak bilinmekte ve “melekler şehri” anlamına gelmektedir.

Wat Arun, Wat Phra Kaew ve Wat Pro şehir içerisinde yer alan ve ziyaretçisi hiç eksik olmayan Budist tapınaklarıdır. Bu tapınaklar dışında şehrin içinde kültürel gezileri seven ziyaretçiler için oldukça fazla müze ve tarihi eser bulunmaktadır.

Bangkok’ta Uzakdoğu mutfağı muhteşem bir şekilde gözler önüne serilmektedir. Acılığı ile bilinen Tom Yan Gum çorbası, ahtapot ızgara, Pad Thai olarak isimlendirilen ve genelde karides, kalamar gibi deniz mahsulleri ile servis edilen erişte Bangkok’un en ünlü yemeklerinin başında gelmektedir.

Farklı kültürlere şahit olmak, hem kültürel bir gezi hem de eğlenceyi bir arada yaşamak istiyorsanız Bangkok’u mutlaka planlarınızın arasına almalı ve Bangkok uçak biletinizi Türkiye’nin en iyi online bilet satış sitesi olan alo bilet hattından satın almalısınız.