Barcelona Uçak Bileti, Ucuz Barcelona Uçak Bileti Fiyatları

Barselona Uçak Bileti

barcelona-ucak-biletiBarcelona Uçak Bileti

Barcelona özellikle futbol takımı ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir şehirdir. Futbol takımının yanı sıra gezilecek görülecek birçok yere ev sahipliği yapan Barcelona’ya ülkemizden de giden ziyaretçi sayısı özellikle son yıllarda oldukça fazla artmıştır.

Barselona’ya iş ya da sadece gezi amaçlı seyahat eden bireyler yolculuklarını uçak ile yapma taraftarıdır. Uçak ile yolculuk yapmanın konfor ve zaman açısından oldukça fazla avantajı olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu tercihin yerinde bir tercih olduğunu söylemek kesinlikle mümkündür. Bu noktada bireylerin aklında oluşan en büyük soru işareti uçak biletlerinin fiyatları ile ilgilidir. Ancak alo bilet hattı aracılığı ile uçak bileti satın almak bu soru işaretinin ortadan kalkması için yeterlidir. Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir online bilet satış sitesi olan alo bilet hattı, Barselona’ya gerçekleştireceğiniz uçuşlarda sizlere yalnızca zamandan değil bütçeden de tasarruf etme fırsatı sunmaktadır.

Barselona Havalimanı

25 Aralık 1918’de inşa edilmiş olan Barselona Uluslararası Havalimanı, El Prat olarak da bilinmektedir. Katalonya Özerk Bölgesi’nin en büyük havalimanı olan El Prat, merkeze 10 km uzaklıktadır. Havalimanı içerisinde yemek restoranlarına, atmlere rastlamak mümkündür.

Barselona Hakkında Genel Bilgiler

Günümüzde dünya turizmine katkısı ile de adından sıkça söz ettirmeyi başaran Barcelona İ.Ö 3.yy’da Kartacalılar tarafından kurulmuş olan bir şehirdir. Bu kadar eski bir tarihe sahip olmasına rağmen Barcelona varlığını günümüze kadar gelişerek korumayı başarmış olan nadir şehirlerden birisidir.

Barselona denince akla onlarca belki de yüzlerce farklı şey gelebilir. Ancak bu farklı şeyler arasında hemen hemen herkesin hemfikir olacağı konu başlığı şüphesiz ki şehrin modern dizaynıdır. Daracık sokaklardan, sokak arasında yer alan cafe ve barlardan meydana gelen Barcelona, gezginlere adeta bir görsel şölen sunmaktadır. Şehrin en ünlü yiyecekleri arasında Tapas ve Paella yer almaktadır. Ayrıca yerli içkisi sangria da hemen hemen tüm ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Sizler de Barselona’nın eşsiz güzelliklerine şahit olmak, yiyeceklerinden ve içeceklerinden tatmak, akımlarının günümüzde hala sürdüğü ressamlarını yakından tanıtan müzelere ziyaret düzenlemek istiyorsanız alo bilet hattı aracılığı ile uçak biletinizi alın ve gezinize hemen başlayın.