Basra Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Basra Uçak Biletleri

basra-ucak-biletiBasra Uçak Biletleri

Karayolu ulaşımın sayısız güçlükleri düşünüldüğünde Basra’ya yolculuk için tercih edilebilecek en iyi seçenek havayoludur. İstanbul üzerinden Basra’ya uçakla yolculuk yaklaşık 3 saat sürmektedir. Basra’ya gitmek isteyen yolcular Alo Bilet Hattını kullanarak Basta uçak bileti satın alabilirler. Her gün sefer düzenlenen Basra’ya uygun kampanyalardan faydalanarak gitmek istiyorsanız acele edin.

Basra Havalimanı

Basra Havalimanı 1980 yılında inşa edilmiştir. 1991 Körfez Savaşı esnasında yenileme çalışmaları durmuş 2003 yılında Irak’ın işgal edilmesi ile yeniden başlamıştır. 2004 yılında havalimanının yeniden açılışı gerçekleştirilmiştir. Basra’nın kuzeybatısında inşa edilen havalimanı günümüzde Irak’ın en büyük 2. havalimanı konumundadır. Havalimanı, sivil ve askeri olmak üzere çift statülüdür.

Basra Hakkında Genel Bilgiler

Basra şehri, Hamar Gölü ile Şattül Arap su yolunun arasında kalır. Irak’ın güneyinde yer alan şehir 2 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. Irak’ın en önemli liman kenti olan bu şehir aynı zamanda Irak’ın en büyük 2. şehridir. Kentin yüz ölçümü 181 kilometrekaredir. Tarih boyunca edebiyat ve bilim merkezi olan bu şehir Hz. Ömer zamanında 638 yılında kurulmuştur. 1538 yılında Osmanlı egemenliğine giren Basra 1. Dünya Savaşı sonrasında Osmanlıların elinden çıkmıştır. Günümüzde Irak sınırları içerisindedir. 1980 – 1988 İran-Irak Savaşı ile adeta yıkılan şehrin nüfusu büyük oranda azalmış ve uzun yıllar hiçbir yatırım yapılmamıştır. 2003 Irak Savaşı sonrası koalisyon güçlerinin eline geçen Basra son yıllarda yapılanma içerisindedir ve hızla gelişme göstermektedir. Şehirde en önemli sorun işsizliktir. Basra’nın ekonomik açıdan gelişmesine katkı sağlayan önemli bir petrol ihraç limanı olmasıdır. Günümüzde Basra, 2 küçük kasaba ve civar köylerden oluşmaktadır. Bu kasabalar: al-Aşar ve el-Makil’dir. Basra’nın çevresinde çok sayıda hurma ağacı bulunur. Türkiye’den Hasköy, Muş, Basra ile kardeş şehir statüsündedir.

http://www.alobilethatti.com/ sitemiz üzerinden Basra uçak bileti satın almak çok kolaydır. Üst tarafta yer alan online uçak bileti sorgulama ekranı sayesinde satın alma işleminizi yapabilirsiniz. Alo Bilet Hattı üzerinden Basra uçak bileti kampanyalarına göz atabilir ve sorunsuz bir yolculuğun tadını keyifle çıkarabilirsiniz.