Batum Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Batum Uçak Bileti

batum-ucak-biletiBatum uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için yapmanız gereken sadece Alo Bilet Hattı bilet sorgu sayfasını kullanmanız. Bilet sorgunuzdan sonra Alo Bilet Hattı size en ucuz Batum uçak biletleri sayfasını listeleyecek ve siz de seçtiğiniz sefer ile uçak biletinizi güvenli olarak satın alabileceksiniz. Ayrıca tüm havayollarının düzenlemiş oldukları Batum uçak bileti kampanyalarını inceleyebilir, kampanyalar sayesinde indirime girmiş uçak biletlerinizi alabilirsiniz.

Uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde kalan Batum daha sonra anlaşmalar sonucunda Gürcistan‘a bağlanmıştır. Batum, Transkafkasya Demiryolu’nun ve Bakü petrol boru hattının son bulduğu değerli liman ve ticaret merkezidir. Türkiye hudutlarına 20 kilometre uzaklıktadır ve tropikal iklimin olduğu bölgede bol meyve (turunçgil) ve çay yetişir. Petrol rafinerisi ve gemi yapımcılığıyla da tanınmıştır. Sınır komşumuz olan Gürcistan aynı zamanda bir tatil merkezidir. Batum’a bir çok Turist uçak ile seyahat etmektedir.

Batum’a Uçak Bileti Almak İçin;

Batum ülkemize yakınlığından ötürü yıl içerisinde ülkemizden oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Gerçekleştirilmiş olan ziyaretlerin bir kısmı her ne kadar iş sebebi ile gerçekleştiriliyor olsa da, büyük bir kısmı da gezi amacı ile gerçekleştirilmektedir. Karayolu yolculuğunun zorluğuna, stresine maruz kalmak istemeyen birçok ziyaretçinin ulaşım aracı ile ilgili tercihi uçak yönünde olmaktadır. Batum’a gerçekleştirilen ziyaretlerin hem zamandan hem de maddi bakımdan tasarrufunu sağlamak amacı ile Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir online uçak bileti satış sitesi olan alo bilet hattı siz değerli gezginlerin yanında yer alıyor.

Batum Havalimanı

Batum Havalimanı 26 Mayıs 2007 yılından itibaren hizmet vermektedir. Batum merkeze 2 km uzaklıkta olan Batum Havalimanı, yolcularını mağdur etmemek adına bünyesinde birçok hizmet vermektedir.

Batum Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemize yakınlığı ile bilinen Gürcistan’ın başkenti olan Batum, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir liman kentidir. Konumundan ötürü liman ticareti bakımından oldukça gelişmiş olan Batum’da kelimenin tam anlamıyla çay ve narenciye zenginliği bulunmaktadır. Bu zenginliği ile Batum tarımda da ön plana çıkmayı başaran şehirler arasında yer almaktadır. Ayrıca Batum petrol rafinerisi ve gemi yapımı ile de adından sıkça söz edilmesini sağlamıştır.

Doğal güzellikleri ve parkları ile dikkat çeken Batum’da Karadeniz Bölgesi’nin yemyeşil doğasına şahit olmak ve bu doğa içerisinde inanılmaz güzel vakit geçirmek mümkündür. Şehirde Osmanlı İmparatorluğu zamanından kalan Orta Camii, Acara Devlet Müzesi, Batum Botanik Bahçesi, Apsaros Kalesi, Eski Postane Binası, Batum Devlet Parkı, sirk ve akvaryum şehrin görülmesi gereken yapılarının başında gelmektedir.

Şehrin yemek kültürü ülkemiz Karadeniz illerinden pek de farklı seyretmemektedir. Haçapuri olarak adlandırılan bol hamurlu ve yumurtalı pide, mantı hınkal, kuzu şaşlık, tuzsuz sulguni peyniri, harço çorbası tadılması gereken lezzetler arasındadır.

Hem kendi kültüründen çok uzaklaşmamak hem de farklı yerler görmek isteyen gezginler için Batum tam aradığınız yer olma konusunda iddialı bir şehir. Sizleri bu şehir ile en güvenli biçimde buluşturmak ve keyifli bir yolculuk geçirmeniz amacıyla alo bilet hattı olarak en ucuz uçak bileti fırsatını sizlere sunuyoruz. Alo bilet hattı aracılığı ile gerçekleştireceğiniz yolculuklar hem size, hem bütçenize iyi gelecek.