Bayburt Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Bayburt Uçak Bileti

Bayburt Uçak BiletiÜlkemizin kuzeydoğusunda, Doğu Karadeniz’de yer alan Bayburt Türkiye’nin en küçük illeri arasında yer almaktadır. Doğu Karadeniz sıradağlarının güneyinde yer alır. Çoruh vadisi içinde yer alan bu ilimiz özellikle yer şekilleri açısından engebeli bir arazide yer almaktadır. Arazinin yüzde kırk beşi dağlardan oluşmaktadır. Bu faktör de özellikle iç kesimlerle olan ulaşımlarda bölge için sorun haline gelmektedir. Zaten engebeli olan arazide ise demiryolu kullanılamamaktadır. Bu durumda geriye kalan karayolu ve havayolu ulaşımlarıdır. Fakat karayolu ulaşımları dağların engebesi dolayısıyla tüneller ve geçitler aracılığıyla yapılmakta, hava şartlarının kötü olduğu durumlarda ise bu faktör ölümcül tehlikelere bile yol açabilmektedir.

Bayburt ve Erzincan birbirine komşu olan iki ilimiz olmakla beraber bu illerimiz arası yaklaşık 123 km olup yine tahmini olarak 1 saat 45 dakika kadar sürmektedir. Bayburt ilinin diğer illerle ulaşımında ise havayolu ulaşımı tercih edilecek olursa Erzincan havalimanı kullanılmakta ve bu havalimanı sayesinde diğer illere yapılan yolculuklar hem daha kısa sürmekte hem de daha güvenli olmaktadır.

Havayolunu tercih edenler için sitemizde yer alan alo bilet hattı bilet alacaklar için oldukça iyi bir alternatif oluşturmaktadır.

Kolay, güvenilir ve her bütçeye uygun bileti en iyi sitemizden bulabilirsiniz.

BAYBURT’A EN YAKIN HAVALİMANI

Bayburt Türkiye’nin en küçük illerinden biri olmakla beraber, aynı zamanda ülkenin en dağlık arazisine sahip olan illerimizden biridir de. Bu sebepten dolayı bu ilimizin diğer illerle havayolu bağlantısı ile en yakın havalimanı olan Erzincan Havalimanı sayesinde olmaktadır.

Erzincan havalimanı faaliyete erken başlayan havalimanlarımızdan biri olarak, 1988 yılında açılmış ve günümüzde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

11’i otobüsler için olmak üzere 334 normal araç kapasiteli geniş bir otoparka sahiptir. Ayrıca 3000 x 45 metrelik geniş bir pisti de bulunan Erzincan Havalimanı içerisinde cafe ve bekleme salonu da yer almaktadır. Sadece iç hat seferlerine yer veren havalimanına 2011 yılındaki yenileme ile yeni binalar da eklenmiş, böylece havalimanı geliştirilmiştir.

Bayburt ilinden Erzincan Havalimanına ulaşım ise yaklaşık iki saat sürmektedir.

BAYBURT HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Uzun süre Roma İmparatorluğu bünyesinde kalan Bayburt, Roma’nın Doğu ve Batı olarak ayrılması sonucu, Roma hakimiyeti altından çıkıp, daha sonra nesiller boyunca Türk toprağı olarak kalmıştır. 61 binlik nüfusu ile Türkiye’nin en küçük illeri arasındadır. Şehirde Cumhuriyetin ilanı ile 1923 yılında kurulan Bayburt Saat Kulesi, geniş meydanı ile en çok ziyaret edilen yer arasında yer almaktadır. Özellikle, Bayburt Kalesi, Dede Korkut Türbesi, Aydıntepe Yer Altı Şehri görülmesi gereken tarihi yerlerin başında gelmektedir.

Bayburt mutfağını en iyi yansıtan yemek olarak ise şüphesiz Bayburt Lor Dolmasıdır. Bunun yanında tadılması gereken diğer Bayburt lezzetler arasında Galacoş Yemeği ve Kesme Çorbası sayılabilir.

Bu bölgeye yapacağınız ziyaretlerde havayolu ulaşımını tercih etmeniz dahilinde sitemiz olan www.alobilethatti.com adresinden bilet satın alabilir, uçak seferleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Bayburt için Erzincan Havalimanı üzerinden biletleri yine sitemizde aratabilir size uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.