Belgorod Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Belgorod Uçak Bileti

belgorod-ucak-biletiİstanbul üzerinden Belgorod’a doğrudan sefer bulunmamaktadır. Moskova üzerinden aktarmalı olarak uçuşlar mevcuttur. Alo Bilet Hattını kullanarak Belgorod uçak biletinizi alabilir Moskova, ardından da aktarma ile Belgorod’a sorun yaşamadan ulaşabilirsiniz.

Belgorod Havalimanı

Rusya’nın Belgorod kentinde yer alan havalimanı şehir merkezine 4 km uzaklıkta yer alır. Belgorod Havalimanı’na ulaşım için taksi, otobüs ve kiralık araçlar tercih edilir. 1954 yılında inşası tamamlanıp açılan havalimanı sivil statülüdür. Haftanın 7 günü 24 saat hizmete açık olan havalimanında 2 adet pist bulunmaktadır. Orta büyüklükteki uçaklara hizmet veren havalimanındaki pistlerden biri asfalt diğeri çimdir.

Belgorod Hakkında Genel Bilgiler

Rusya’da yer alan Belgorod şehri Seversky Donets Nehri’nin 40 km kuzeyinde yer alır. Şehir, Ukrayna sınırında yer alan Belgorod Oblastı’nın yönetim merkezidir. Belgorod’un kuruluşu 1596 tarihine dayanırken Belgorod Oblastı 1954 yılında yeniden yapılandırılarak hızla bir gelişme gösterdiği için kuruluşu bu tarih sayılabilir. Belgorod’un nüfusu 384 bindir. Şehirde yumuşak karasal iklim hakimdir. Şehrin yüz ölümü 153,1 kilometrekaredir. Belgorod şehri idari açıdan Vostochny (doğu) ve Zapadny (batı) olmak üzere iki birime ayrılır. Şehir içi ulaşım için otobüs ve tramvay kullanılır. Şehirde 3 adet tiyatro bulunur. Bunlar: Belgorod Dram Tiyatrosu, Belgorod Kukla Tiyatrosu ve İki maymun tiyatrosudur. Şehirde gezebileceğiniz 4 adet müze yer alır. Bu müzeler: Belgorod tarihi müzesi, Belgorod Sanat Müzesi, Halk Kültürü Belgorod Müzesi ve 1943 Tank Savaşı Of Belgorod Diorama’dır. Şehirde her sene Beyaz Maske festivali düzenlenmektedir. Bu festival sokak sanatları üzerinedir ve oldukça eğlencelidir. Ayrıca Belgorod’da gezmeniz gereken Smolenskiy Kilisesi, Archangel Michael Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Anıtı gibi mekanlar da yer alıyor. Parklarıyla yeşil bir görünüme sahip Belgorod görülmeye değer bir şehirdir.

Yıllardır Türkiye’nin önde gelen sitesi http://www.alobilethatti.com/ sayesinde uçak biletinizi en avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Belgorod uçak bileti satın almak için Alo Bilet Hattı bilet sorgulama ekranını kullanmanız yeterli olacaktır. Bu sayede uçak biletinizi kolaylıkla satın alabilir keyifli bir Belgorod seyahatinin tadını çıkarabilirsiniz.