Belgrad Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Belgrad Uçak Bileti

belgrad-ucak-biletiUcuz ve Uygun Fiyatlara Belgrad Bileti

Belgrad uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı uçak seferleri sorgulama formundan onlarca havayolu şirketinin tüm uçak seferlerini görüntüleyebilirsiniz.

Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Güneydoğu Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biridir. Tarih boyunca defalarca yıkılıp tekrar inşa edilen şehir çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Canlılığın ve hareketliliğin sembolü olan Belgrad Avrupa’nın en eski yerleşik yeridir. Şehirde çok sayıda tarihi iz ve doğal unsurlar bulunmaktadır. Şehirde çok sayıda anıt bulunur.

Pionirski, Karadordev, Kalemegdan ve Gradski Parkları kentin en ünlü parklarından birkaçı. Kalemegdan parkında çok sayıda anıt bulunmaktadır. Aynı zamanda park Askeri Müze, Belgrad Hayvanat Bahçesi, Belgrad Kültür Koruma Enstitüsü, bir lunapark ve Belgrad Hisarı’na ev sahipliği yapar. Şehrin iki yakasında birçok park, müze, kafe, anıt, restoran ve mağaza bulunur. Belgrad sanayi ve ticaretin merkezidir. Motorlu araçlar, dokuma, tarım makinaları kimyasal ürünler ve yapı malzemeleri üretilir. Şehir, ülkenin en önemli sanat ve kültür kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Galeriler, müzik ve kültür merkezleri tiyatrolar, kütüphaneler, konserler, kültürel etkinlikler şehrin zengin kültürel birikimini oluşturur. Yıl boyunca birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapar. Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Gençlik Müzik Yarışması, Belgrad Yaz Festivali, Uluslararası Belgrad Tiyatro Serüveni, Belgrad Kitap Fuarı şehirde düzenlenen önemli kültürel organizasyonlar arasında.

Sizde bu kültürel organizasyonlara katılmak isterseniz eğer yapmanız gerek şey hemen Alo Bilet Hattı sayfasını ziyaret ederek Belgrad uçak biletini güvenli bir biçimde satın alabilirsiniz.

Belgrad Uçak Bileti Satın Alın…

Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ve aynı zamanda da ülkenin en büyük şehri olmaktadır. Günümüzde özerk bir yönetimi olan Belgrad, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ülkenin en çok turist alan şehridir. Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği noktada bulunan yerleşkesi ile bu Avrupa’nın en büyük iki nehrini de içinde barındırmaktadır. Bunun dışında şehrin güney kısımları sıradağlar ile çevrili olduğundan ülkenin diğer kısmı ile ulaşımda bir takım güçlükler de yaşanabilmektedir. Özellikle karayolu ile yapılan ulaşımlarda, yer şekilleri kimi zaman yolculuğu tehlikeli hale getirebilmektedir. Dağların çevresinden dolanan karayolları ise genellikle sert ve keskin virajları ile tanınmaktadır. Fakat Belgrad’ın karayolu dışında tercih edilen demir ve hava yolu ulaşımı ise karayolunun aksine bu olumsuzları en aza indirmektedir. Özellikle hava yolu ulaşımı ile ülkeye olan yut dışı ziyaretlerinde mesafe oldukça kısalmaktadır.

Belgrad’a olan yolculuklarınızda siz de havayolu seçerek sitemizde bulunan alo bilet hattı üzerinden bilgi alabilir ve bütçenize en uygun bileti seçerek kolaylıkla şehre ulaşabilirsiniz.

Belgrad Havalimanı

Diğer bir ismi ile Belgrad Nikola Tesla Havalimanı, şehrin güneyinde şehir merkezine yaklaşık olarak 10 km uzaklıkta bulunan ve aynı zamanda Sırbistan’ın da sınırlı sayıdaki hava limanlarından biridir. Özellikle Sırbistan’a yapılan uçak yolculuklarında trafiğin önemli bir kısmı bu havalimanında gerçekleştirilmektedir.

Havalimanı öncede sadece Belgrad ismi ile anılmaktayken 2006 yılında, ünlü Sırp mucit Nikola Tesla’ nın ismi havalimanına verilmiştir.

11.155 metrelik beton ve asfalt karışımı geniş bir alana yayılan tek piste sahip olan hava limanı, sadece sivil havacılık faaliyetlerini yürütmektedir.

Belgrad Hakkında Genel Bilgiler

Belgrad, 1.166.763’lık nüfusu ile ülkenin en kalabalık ve aynı zamanda da en yoğun şehridir. Ayrıca Avrupa’da Atina’dan sonra en eski yerleşim yeri de sayılmaktadır. Bu sebeple şehir hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle oldukça zengindir.

Gezilmesi yerlerin başında Kalemegdan Kalesi, eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış, şehirdeki eski yerleşim yerlerindendir. Bunun yanı sıra yine Nikola Tesla Müzesi de ünlü mucidin eserlerini barındırmaktadır.

Mutfaklarda ise paprika da denilen acı biber ve baharatlar oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle Paprikalı Biftek tadılması gereken lezzetler arasındadır.

Siz de bu kültür başkentine yolculuklarınızı www.alobilethatti.com üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca uçak bileti alırken de kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.