Berlin Uçak Bileti, Ucuz Berlin Uçak Bileti Fiyatları

Berlin Uçak Bileti

berlin-ucak-biletiBerlin Uçak Bileti

Berlin özellikle geçmişten günümüze birçok tarihi olaya şahit olan, aynı zamanda da ülkenin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak halen Almanya’nın başkentliğini yapmaktadır. Şehir Almanya’nın en kalabalık nüfuslu ve nüfusunda oldukça yoğun şehirlerinden biridir. İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma birçok esere hala ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple de yılda binlerce insan bu tarihi turistik mekânı ziyarete gelmektedir. Fakat sadece tarihi değil aynı zamanda da kültürel ve siyasi başkent olarak da anılan Berlin, ayrıca ülkenin önemli ekonomi merkezlerinden de sayılmaktadır.

Çok gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Berlin’in arazisi düz ovalar ve platolardan oluşsa da ulaşım konusunda karayolu sıklıkla tercih edilen bir ulaşım yolu olmamıştır. Bunun yerine şehir içi hızlı trenler ve şehir dışı yolculuklarda ise hava yolu sıklıkla tercih edilmektedir.

Şehir dışından olan yolculuklarda siz de alo bilet hattı sitemiz sayesinde Berlin’ e kolayca yolculuk edebilir, sitede bulunan bilet seçeneklerinden en uygun bileti seçerek yolculuğa başlayabilirsiniz.

Berlin Havalimanı

Berlin Schönefeld Havalimanı, şehirde yer alan iki havalimanından biridir. Diğeri ise Berlin Tegel Havalimanı’dır. Ayrııca en küçük havalimanlarından da biridir. Fakat Berlin Havalimanı, şüphesiz şehrin en önemli hava limanıdır. Hava trafiği oldukça yoğundur. Bu sebeple de şehre olan uçuşlar genellikle buradan yapılmaktadır. Şehir merkezine nispeten uzak bir yerdedir. Bunun yanı sıra şehir merkezine yakın olan diğer havalimanı ise gürültü sebebiyle kapatılıp, Berlin Havalimanı’nın uluslararası bir havalimanına dönüştürülmesi kararlaştırılmıştır.

Berlin Havalimanı 3600 metrelik asfalt kaplama tek piste sahiptir.

Berlin Hakkında Genel Bilgiler

Berlin, İkinci Dünya Savaşı’na tanıklık etmiş birçok şehirden belki de en çok bilineni ve en çok tarihi eseri barındıranıdır. 5.963.998’lık nüfusu ile Almanya’nın en tarihi yerlerinden biridir.

Şehirde savaştan kalma en meşhur anır Berlin Duvarı’nın bulunduğu bölgedir. Bu yer yılın her zamanı sıklıkla ziyaret edilmektedir. Bunun yanında Brandenburg Kapısı ve Reichstag ise en çok ziyaret edilen yerler arasında gösterilmektedir.

Genellikle alkollü içecekler ise Berlin mutfağında önemli bir yer tutmaktadır. Berlin Birası şehrin en meşhur içeceğidir.

Bu tarihi ve bir o kadar modern şehre ziyaretlerinizi www.alobilethatti.com üzerinden yapabilir ve uçak bileti satın alarak şehri gezmeye hemen başlayabilirsiniz