Beyrut Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Beyrut Uçak Bileti

beyrut-ucak-bileti

Beyrut Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Akdeniz’in gelişmiş şehirlerinden biri olan Beyrut’a seyahat etmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı aracılığıyla şehre seferleri bulunan havayolu firmalarını görüntüleyebilir. Kolay bir şekilde sorgulama işlemini yapan kişiler uçak bileti satın alabilirler. Ayrıca sitenin düzenlediği kampanyalar sayesinde ucuz uçak bileti satın alma olanakları da doğabilir.

Beyrut Hakkında Bilgiler

Eski tarihlerde kültürel zenginliğin bir simgesi iken son yıllarda din çatışmalarının ve siyasi kargaşanın merkezi olan Beyrut bulunduğu konum ve gelişmişlik düzeyi açısından yaşanabilir şehirler asında üst sıralarda yer almaktadır. Fakat bölgede siyasi huzursuzlukların çıkması Lübnan’ı eski havasından uzaklaştırmıştır. Ülkenin başkenti olmasından dolayı birçok yatırımcının dikkatini çeken şehir 1,5 milyonun üzerindeki nüfusuyla getirimli bir pazardır. Şehirde konuşulan resmi dil Arapça, para birimi ise Lübnan Lirası’dır.

Beyrut nüfusu: 2.600.000

Beyrut yüzölçümü: 85 km2

Beyrut’un Tarihi Hakkında Bilgiler

Bir Akdeniz ülkesi olduğu için Lübnan’da ilk hâkimiyet kuran uygarlık Fenikeliler olmuştur. Daha sonra Roma İmparatorluğu ve Latin Krallığı’nın hâkimiyeti altına giren Beyrut stratejik konumu nedeniyle birçok grubun ve ülkenin çatıştığı bir ülke olarak tarihe geçmiştir. Fakat günümüzde bu siyasi olayların olmaması Beyrut’u tekrar bir eğitim ve kültür merkezi olarak konumlandırmada etkili olacaktır. En son 2006 yılında olumsuz olayların yaşandığı şehir doğal güzellikleri ile oldukça dikkat çeken bir şehirdir ve tarih boyunca buraya sahip olmak isteyen kişilerin anlaşmazlıklarından dolayı sorunlar yaşanmıştır.

Beyrut’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz kıyılarında yer alan Beyrut tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü bölgeler arasındadır. Bitki örtüsü açısından çam ormanlarının ve makilerin bulunduğu şehrin sahil kesimlerinde palmiye ağaçlarına da rastlanmaktadır. Yazları sıcak ve nemli geçerken kış aylarında ılık ve yağışlı bir hava mevcuttur. Bu nedenle şehri ziyaret etmek isteyen kişiler genellikle yaz dönemlerini tercih etmektedir. Tatil amaçlı da kullanılabilecek birçok mekânı olan Beyrut turistik faaliyetlerin hareketli olduğu bir şehirdir.

Beyrut’un Yöresel Yemekleri

Akdeniz, Türk ve Arap kültürünün her alanda olduğu gibi mutfak kültüründe de etkili olması Lübnan ve Beyrut’a bir zenginlik katmıştır. Ana yemekleri, mezeleri, su ürünlerinden yapılan yemekleri ile zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Beyrut’ta ana yemek malzemelerinin başında fasulye, bulgur ve nohut gelmektedir. Falefel adındaki köftenin yapımında kullanılan nohut birçok mezede de kendine yer bulmaktadır. Yemeklerden Lebeniye adı verilen nohutlu yoğurt çorbası, içeceklerden Cafe Turc adı verilen Türk kahvesi öne çıkan lezzetler arasında yer almaktadır.

Beyrut’un Gezilip Görülecek Yerleri

Roma ve Bizans İmparatorlukları hüküm sürdüğü tüm bölgelerde sanat ve kültür eserlerinin inşasına önem vermiştir. Beyrut’ta da Beyrut Ulusal Müzesi bu dönemlerde şehirde inşa edilen eserleri içermektedir. Dini mekânlar arasında sinagoglar, camiler, kiliselerin sayısı oldukça fazladır. Aziz George Yunan Ortodoks Katedrali 1700’lü yıllarda dönemin Bizans imparatoru tarafından inşa edilmiştir.