Bilbao Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Bilbao Uçak Bileti

bilbao-ucak-biletiBilbao İçin En Ucuz Uçak Bileti

Yurt dışına seyahatin en büyük zorluğu karayolu tercihidir. Bitmek bilmeyen yollar ve geçtiğiniz her ülkede gümrük kontrolü, bekleme eziyeti dayanılacak düzeyde değildir. Oysa havayolu ile yolculuk tercihinizde bu sıkıntıların hiçbirini yaşamazsınız. İstanbul üzerinden uçakla Bilbao yolculuğu yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir. Birçok firmanın sefer düzenlediği Bilbao’ya en uygun fiyata sefer düzenleyen firmayı Alo Bilet Hattı üzerinden görüntüleyebilir ve Bilbao uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Bilbao’daki Havalimanı

Bilbao Havalimanı İspanya’nın Bask Özerk Bölgesi’nde yer alır. Bölgenin en önemli havalimanıdır. Yıllık toplam yolcu kapasitesi 4 milyonun üzerindedir. Bilbao Havalimanı 1928 yılında inşa edilmiştir ve sivil statülüdür. 2000 yılında havalimanına yeni terminal binası eklenmiştir. Havalimanının asfalt zemine sahip 2 adet pisti bulunur. Şehir merkezine 9 km mesafede yer alan Bilbao Havalimanı şehrin kuzeyindedir. Havalimanına ulaşım Bizkaibus ve Lurraldebus denilen otobüs firmaları ile sağlanmaktadır.

Bilbao Hakkında Genel Bilgiler

Bilbao İspanya’nın Bask Bölgesi’nde yer alır. 345.141 kişilik nüfusu ile Bilbao Bask Bölgesi’nin en kalabalık şehridir. Şehrin yüz ölçümü 41.50 kilometrekaredir. Okyanus ikliminin hakim olduğu Bilbao’da yılın neredeyse yarısı yağışlı geçer. Bilbao’da gezilip görülecek yerlerin başında San Vicente de Abando, Teatro Arriaga, Santiago Katedrali, Paseo de Abandoibarra, Guggenheim Müzesi önünde Jeff Koons Puppy heykeli gibi yerler bulunur. Şehirde Guggenheim Museum Bilbao ve Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi olmak üzere 2 adet önemli müze bulunur. Bu müzeleri mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz. Şehirde sayısız tiyatro ve konser salonu mevcuttur. Bilbao’nun gece hayatı da son derece canlıdır. Gündüz şehri gezmekten yorulmazsanız Bilbao’nun gece kayatını da keşfedebilirsiniz. Şehir halkı futbol ve basketbola çok bağlıdır. İmkanınız olursa Bilbao’nun maçlarına da mutlaka gidip o atmosferi yaşamalısınız.

İspanya’nın görülmeye değer şehirlerinden Bilbao’ya gitmek Alo Bilet Hattı sayesinde oldukça kolay. Alo Bilet Hattı sitemiz üzerinden Bilbao uçak bileti satın almak istiyorsanız üst tarafta bulunan bilet sorgulama butonunu kullanabilirsiniz. Bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla alacağınız uçak bileti sayesinden yolculuğunuza keyifle başlayacaksınız. En avantajlı fiyatlarıyla Alo Bilet Hattı Türkiye’nin en büyük bilet satış sitesidir.