Bologna Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Bologna Uçak Bileti

bologna-ucak-biletiBologna Uçak Bileti

Bologna, son zamanlarda oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya başlamış, İtalya’da yer alan bir şehirdir. Özellikle günümüzde tarihi ve turistik özellikleriyle dikkat çekmektedir. Kızıl şehir olarak da anılmaktadır. İtalya’nın kuzeyinde yer almaktadır. Ayrıca Dünya’nın da ilk dondurma müzesine ev sahipliği yapmaktadır.

2006 ve 2007 yıllarında en kaliteli yaşam ortamına sahip şehir seçilmiştir. Günümüzde ise bu unvanını korumakta ve her geçen gün ziyaretçi bu şehir için artmaktadır.

Genellikle düz bir araziye sahip olması sebebiyle ulaşımda da karayolu tercih edilmektedir. Fakat şehir ve yurt dışı seyahatlerinde ise karayolu tercih edilmektedir. Karayolu seyahatleri uzun ve yer yer sıkıcı olduğundan, bireyler çoğunlukla bu seyahatlerinde hızlı, güvenilir, ekonomik ve aynı zamanda da rahat olan havayolu ulaşımını sıklıkla tercih emektedirler.

Siz de Bologna’ya yapacağınız yurt dışı seyahatlerinizde sitemiz olan alo bilet hattı üzerinden uçak seferleri ve saatleri hakkında bilgi alabilir ve yine sitemiz üzerinden uygun bileti satın alarak yolculuğa başlayabilirsiniz.

Bologna Havalimanı

İtalya’nın Bologna şehrinde yer alan Bologna Havalimanı, şehrin uluslararası havalimanı statüsündedir. Bologna’ya da yaklaşık 6 km uzaklıktadır.

Daha sonra ünlü elektrik mühendisi ve aynı zamanda Nobel ödüllü Guglielmo Marconi’nin ismi havalimanına verilmiştir.

Havalimanı İtalya’da bulunan en kalabalık ve en yoğun hava trafiğine sahip 8. Havalimanıdır. Ayrıca 9186 metre uzunluğunda asfalt kaplama tek piste sahiptir.

Bologna Hakkında Genel Bilgiler

Bologna 379.778 kişilik kent nüfusuyla dünyanın en antik üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır. Bologna Üniversitesi ünlü filozof ve düşünürlerden olan Kopernik, Dante veErasmus gibi isimlerin de okuduğu üniversitedir.

Şehirde gezilmesi gereken yerler arasında özellikle orta çağdan kalma mekânlar yer almaktadır. Bunlardan bazıları Assinelli Kuleleri ve Neptün çeşmesi, sık ziyaret edilen yerler arasındadır.

İtalyan mutfağının karakteristik özelliklerini taşıyan Bologna’da en meşhur yemeği Bolonez Soslu makarnadır. Ayrıca Ricotta Peynirli Dondurma da mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Bu muhteşem Akdeniz şehrine ziyaretlerinizi AloBiletHatti.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kampanyalardan da yararlanarak uçak bileti satın alabilir ve Bologna’ya olan muhteşem seyahatinize başlayabilirsiniz.