Borajet’in 30 Yeni Jeti ile Büyüme Ön Planda | AloBiletHatti.com

Borajet’in 30 Yeni Jeti ile Büyüme Ön Planda

borajet-yeni-ucakÜlkemizin ve Avrupa’nın en çok ses getiren havayolu Borajet Havayolları 2018 yılında dünyanın en büyük havalimanında adından çok söz ettirecek olan Borajet hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Filosunu 30 yeni uçakla güçlendirecek olan Borajet ilk beş Embraer E2 190-195 uçaklarının anlaşmasını dünyanın en büyük leasing firmaları arasında yer alan Aercap ile tamamladı. İki adet E2 195 ve yeni nesil 3 adet E2 190 uçağı 2018 Ocak ayından itibaren Borajet filosuna katılmış olacak.

Yeni nesil uçaklarla hem daha kalite hem de daha güvenli bir hizmet anlayışı sunacağız. Kalitesini ve standartlarını arttırmaya devam eden Borajet Havayolları, Aercap Holding finansmanı ile gerçekleştirdiği yeni Embraer jet alımı anlaşmasını tüm dünyaya İstanbul’da düzenlenen Airshow Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı’nda Embraer ve Aercap yetkilileri yetkilileriyle birlikte duyurdu.

Borajet Havayoları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol yaptığı özel açıklamalarda “Avrupa’nın en hızlı büyüen bölgesel havayolu şirketiyiz. Bu başarımız ve büyüme stratejimiz doğrultusunda büyük bir yatırım ile filomuzu büyütüyoruz. Filomuza Embreaer E2 yeni nesil jetlerden 30 uçak daha katacağız. Hedefimiz yatırım yaklaşık 1.5 milyar USD ve bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde, Aercap Holding ile yapılan anlaşma çerçevesinde, ilk beş E2 jetlerin finansmanları sağlanmıştır. İlk yeni nesil E2 uçaklarımız 2018 yılı ilk yarısında bize teslim edilecek. Hedeflediğimiz bu yatırım, son 14 yıldır dünyanın gıpta ile baktığı çok büyük başarılara imza atmış Türk sivil havacılığına olan inancımızın bir göstergesidir.

Borajet havayolları yeni yatırımı ile dünyanın en büyük havalimanlarından birisi olan İstanbul havalimanına da hazırlanmış oluyor. Budnan böyle sektörümüze katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Gücümüze güç katmaktan çok gururlu ve mutluyuz. Yolcularımıza konforlu ve güveni yeni nesil uçaklarımızla, “özel uçak konforunda” hizmet sunmaya büyüyerek, devam edeceğiz. Bu büyümede katkısı olan yolcularımıza ayrıca teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.