Borajet’ten İndirimli Öğrenci Bileti | AloBiletHatti.com

Borajet’ten İndirimli Öğrenci Bileti

borajet-ogrenci-indirimiBorajet hava yolları firmasından öğrencilerin bilet almaları daha mantıklıdır. Çünkü gerçekleştirecek oldukları yurt içi seyahatlerinde firma öğrencilere %20’lik bir indirim uygulamaktadır. Fakat bunun için öğrencilerin en az 13 yaşına girmiş olan kişilerden oluşması gerekmektedir. Tavan sınır olarak da 25 yaş belirlenmiş ve bunun üstünde öğrenciliğini devam ettiren bireylerin öğrenci kampanyasından faydalanmasına izin verilmemiştir. Bireylerin, çeşitli illerde üniversite okumasına bağlı olarak ulaşım sıkıntısı çektikleri gözlemlenmektedir.

Özellikle doğu bölgelerinden batı bölgelerine gelen ya da tam tersi olarak batı bölgelerinden doğu bölgelerine okumaya giden bireylerin çok uzun bir yolcuğu otobüsle yapmaları gerekecektir. Hava yolu firmalarını kullanmaları halinde, yolda geçirdikleri süreyi on kat azaltabilecekler ve gitmek istedikleri yerde kısa sürede olabileceklerdir. Öğrencilerin özellikle memleketlerine gitme zamanları sınavlardan sonra olmaktadır. Sınavlardan sonra, bireylerin yirmi ya da daha üstü saat süren yolu çekmeleri mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle Borajet’in kampanyasından faydalanmaları daha doğru bir karardır. Borajet yılın her dönemi içinde öğrenciler için %20’lik indirimini eksik etmeyecek ve onların istedikleri zamanlarda memleketlerine gitmelerini sağlayacaktır. Öğrencilere indirim konusunda diğer firmaların sağlamış olduğu indirimlerin çok bir geçerliliğinin olduğunu söylemek mümkün değildir. Aşağı yukarı normal bilet fiyatına geldiğinden dolayı bireylerin bu firmaları tercih etmeleri mantık çerçevesi içinde yer almamaktadır. Yoğunluğun olacağı zamanlarda öncesinden bir rezervasyon yaptırmanız da sizin açınızdan daha sağlıklı olabilecektir.