Bordeaux Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Bordo Uçak Bileti

bordeaux-ucak-biletiBordeaux Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Fransa’nın ticari başkenti olan şehir gelişmiş bir havalimanına da sahiptir. Bu nedenle yıl içinde birçok havayolu firması buraya günlük seferler düzenlemektedir. Bu seferlerin hangi havalimanından ve ne zaman olduğunu öğrenmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı’nı ziyaret ederek istedikleri bilgilere ulaşabilirler. İndirimli uçak bileti kampanyaları ile ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başaran site uçak bileti satın almak isteyen kişilerin rahatlıkla başvurabileceği güvenilir internet sitelerinden biridir.

Bordeaux Hakkında Bilgiler

Şarabın başkenti olarak sayılan şehir Fransa’nın güneybatısında bulunmaktadır. Tarihi bir liman şehri olan şehir UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer almaktadır. Fransa’nın başlıca ticaret merkezi olan şehirde resmi para birimi olarak Euro kullanılmaktadır ve resmi dil de Fransızcadır. Şehir Garonne Nehri üzerine kuruludur ve önemli bir liman şehridir. Ayrıca şehir futbol takımıyla da oldukça meşhurdur. Eğitim yönünden oldukça gelişmiş durumda olan şehirde birçok iyi üniversite de bulunmaktadır.

Bordeaux’nun nüfusu: 1.010.000

Bordeaux’nun yüzölçümü: 49,36 km2

Bordeaux’nun Tarihi Hakkında Bilgiler

Bordeaux tarihin her döneminde önemli bir liman merkezi olmuştur. Geçmişten günümüze üzerindeki tüm yerleşimler için önemli bir konumda bulunmuş ve değerini günümüze kadar kaybetmemiştir. Bordeaux’nun altın çağı 18. Yüzyıl diyebiliriz. Ancak o dönemde Bordeaux’daki tüm önemli yapılar ahşaptı ve yangın tehlikesi altındaydı. Bu sebeple tüm yapıların yıkılıp yeniden ama bu sefer taştan yapılmasına karar verildi. Bordeaux için verilen bu radikal karardan sonra tekrar inşa edilen yapıların çoğu günümüze kadar ayakta kalmayı başarmıştır.

Bordeaux’nun İklimi ve Bitki Örtüsü

Atlantik Okyanusu’nun etkisi altındaki şehirde ılıman okyanusal iklim hâkimdir. Sıcak ve ılıman bir iklime sahip olan şehirde yağış miktarı oldukça fazladır. En kurak aylarda bile yağış alan şehirde ortalama yağış miktarı 931 mm’dir. Bordeaux şehrini ziyaret etmek isteyen kişiler için en uyun zaman dilimi nisan ve ekim ayları arasındaki dönemlerdir. Hava koşulları bu dönemlerde şehri gezmek için uygun bir yapıda olduğundan fazla yağışın etkisi altında kalmadan keyifli bir gezi yapılabilir.

Bordeaux Mutfağı

Fransa denince akla gelen ilk şey olan şarap Bordeaux denince de akla ilk gelendir. Dünyaca ünlü şarapları şehre gidildiğinde kesinlikle denenmesi gerekenlerin başında gelmektedir. Havyar ve kaz ciğeri de damak tadına uyanlar için güzel seçenekler olabilirler.

Brüksel’in Gezilip Görülecek Yerleri

Köprüler, katedraller, okullar, kiliseler ve daha birçok alanda inşa edilen mimari eserler ile Bordeaux Avrupa’nın ve Fransa’nın dikkat çeken şehirleri arasında yer almaktadır. Bu eserlerden bir olan Pont de Pierre yani taş köprü Garonne Nehri üzerine inşa edilen ve onun üzerinde kemerden oluşan görsel ve mimari bir harikadır. Barındırdığı tarihi doku ile dikkat çeken taş köprü Napolyon’un imparatorluğu döneminde inşa edilmiş ve günümüzde şehri ziyaret eden kişilerin deneyimleyebilecekleri halka açık bir alan olarak kullanılmaktadır.