Boston Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Boston Uçak Bileti

boston-ucak-biletiBoston, ABD’nin en önemli eğitim merkezlerinden biri olmakla beraber sporun ve eğlencenin de en yoğun olduğu şehirlerden biridir. ABD’nin Massachusetts Eyaletinde yer almaktadır. Genellikle New England olarak da anılan şehir ABD’nin kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Başta Harvard Üniversitesi olmak üzere Tufts Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi birçok üniversite şehirde bulunmaktadır. Bu sebeple ülkeye yapılan ziyaretlerin çoğunluğu eğitim amaçlı olmaktadır.

Hem Avrupa’da hem de dünyanın diğer yerlerinden bu eğitim başkentine yapılan yolculuklar genellikle hava yolu ile olmaktadır. Deniz yolu ise hava yolundan sonra tercih edilen ulaşım yollarından biridir. Çünkü deniz aşırı bir konumda olan şehre en kısa, güvenli ve rahat ulaşım ancak havayolu ile mümkün olmaktadır.

Siz de ister eğitim isterseniz tatil amacıyla ziyaret edin, sitemiz olan alo bilet hattı sayesinde kolaylıkla uçuş bilgilerine ulaşın ve en uygun bileti satın alarak yolculuğa başlayın.

Boston Havalimanı

Boston Logan Havalimanı, Boston’un güneyinde şehir merkezine nispeten uzak bir konumda bulunmaktadır. Fakat şehir içine havalimanından aktarmalar yapılmakta ve otobüs seferleri ile ulaşımda kolaylıklar sağlanmaktadır.

Boston Havalimanı ayrıca Boston’un en büyük ve aynı zamanda ABD’nin en yoğun 18. havalimanı unvanına sahiptir. 5 adet terminal binasına sahiptir. Genellikle iç ve dış hat seferleri de bu terminallerden yapılmaktadır. Günümüzde sadece sivil havacılık faaliyetlerinde bulunmaktadır.

En büyüğü 10.083 metre uzunlukta ve hepsi de asfalt kaplama olan toplamda 6 adet piste sahiptir.

Boston Hakkında Genel Bilgiler

Boston 625.087 kişilik nüfusa sahip olmasına rağmen her yıl öğrencilerinde gelmesiyle oldukça kalabalık bir nüfus yoğunluğuna sahip olmaktadır.

Bunu yanı sıra şehir çok sayıda müzeye sahiptir. Bunlardan Bilim Müzesi, Boston Akvaryumu ve Güzel Sanatlar Müzesi oldukça fazla ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Şehirde gezilmesi gereken yerlerden bazıları ise Prudential Towers ve Salem Kasabasıdır.

Mutfağında ise acılı hot dog ve sosisliler oldukça fazla olmakla beraber tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Boston’ a olan yolculuklarınızı www.alobilehatti.com adresimizden yapabilir ve uçak bileti satın alarak bu eğlenceli şehri gezmeye başlayabilirsiniz.