British Airways Havayolları Uçak Bileti | AloBiletHatti.com

British Airways Havayolları Uçak Bileti

British Airways Havayolu Kuruluş Yılı: 1919 yılında kurulmuştur.

British Airways Havayolu IATA Kodu: BA’dır.

British Airways Havayolu Uçuş Noktaları: 222 destinasyona uçmaktadır.

British Airways Havayolu Uçak Filosu: 234 adet

Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Boeing 737, Boeing 747, Boeing 757, Boeing 767, Boeing 777, Embrarer 170, Embraer 190

British Airways Havayolları Tarihçesi

Birleşik Krallık’ın en büyük havayolu firması olan British Airways, hem uçak filosu olarak hem de uluslar arası uçuş noktası sayısının fazlalığı olarak lider konumdadır. Firma, Skyteam ve Star Alliance’dan sonra gelen üçüncü büyük birliğin kuruluşunda American Airlines, Cathay Pacific, Qantas ve Canadian Airlines ile birlikte yer almıştır. Firma 2011 yılında Iberia ile birleştikten sonra kıtalar arasında düzenlediği uçak seferleri için de American Airways ile ortaklaşa çalışmalar yürüttü ve böylece Uluslar arası Havayolu grubu olan IAG kurulmasına öncülük ederek, Avrupa’nın en büyük ikinci lider havayolu firması olmayı başardı.

British Airways, diğer firmalarla kurduğu ortaklıklar ve yürüttüğü projeler sayesinde günümüzde en modern uçak filosuna sahip olan ve 6 kıtaya da uçak seferi düzenleyen tek uçuş firması olmayı başarmıştır. British Airways, 2012 yılında Londra’da düzenlenen Olimpiyatlar için 9 adet uçağını Olimpiyat teması ile tasarlamış ve Olimpiyat oyunlarının resmi sponsoru olarak Olimpiyat Meşalesini Atina Uluslar arası Havalimanından RNAS Culdrose’a taşımış ve büyük bir yeniliğe imza atmıştır.