Brüksel Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Brüksel Uçak Bileti

bruksel-ucak-biletiBelçika’nın başkenti de olan Brüksel, özellikle Avrupa’da ekonomi, siyaset ve kültürün de önemli noktası olarak günümüzdeki popülaritesini korumaktadır. Belçika’nın üç federal bölgesinden biri ve aynı zamanda aynı ismi taşıyan Brüksel Bölgesi’nde bulunmaktadır. Şu anda Avrupa Birliği’nin karar organı olan 3 kurumda da ev sahipliği yapan şehir, siyasi anlamda oldukça fazla ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Küçük bir yüzölçümüne sahip olan Belçika’nın Brüksel şehri ise ülkenin en geniş yüz ölçümüne sahiptir denilebilir. Ülkeye olan ulaşımlar ise karayolu, demiryolu ve hava yolu ile gerçekleştirilmektedir. Fakat demiryolu ve hava yolu ulaşımları, karayolu ulaşımında göre daha fazla tercih edilmektedir. Hava yolu tercihleri ise siyasi başkent olmasında da ötürü oldukça sık olmakta ve hava yolu trafiği de bu nedenle fazlalaşmaktadır.

Bu şehre olan yolculuklarınız da siz de alo bilet hattı sitemiz üzerinden, sefer, uçak ve havalimanı bilgilerini öğrenerek kendinize en uygun bileti satın alabilir ve kolaylıklar seyahat edebilirsiniz.

Brüksel Havalimanı

Brüksel Havalimanı, şehrin önemi dolayısıyla oldukça yoğun bir hava yolu trafiğine sahiptir. Şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta ve şehir merkezinin kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Önceleri askeri havacılık faaliyetleri de yürütmüş olan havalimanında günümüzde sadece sivil havacılık faaliyetleri yapılmaktadır.

Büyük ve küçük araç otoparkı, kargo terminali dâhil 5 terminale sahip havalimanının 2 pisti bulunmaktadır.

Ayrıca 2014 yılı içinde toplam 21.933.190 yolcuyu ağırlayarak, tarihinde en fazla yolcuyu ağırladığı yıl olmuştur.

Brüksel Hakkında Genel Bilgiler

Belçika’nın başkenti olan Brüksel’in nüfusu 1.180.000’dir. Yüz ölçümüne göre de oldukça fazla nüfus yoğunluğuna sahip olan Brüksel’de halkın büyük bir bölümü Fransızca konuşmaktadır.

Şehirde görülmesi gereken mekânlar arasında Mannaken Pis yani İşeyen Çocuk Heykeli oldukça sık ziyaret edilen yerlerdendir. Ayrıca Atomium da mutlaka ziyaret edilmesi gereken müzeler arasında yer alır. Bunun yanı sıra Mini Europa adlı minyatürlerin bulunduğu müze ise meşhur yerlerdendir.

Özellikle çikolata Brüksel mutfağında ayrı bir yer tutmaktadır. Meşhur lezzetleri arasında ise Waffle öne çıkan lezzettir.

Siz de bu güzelliklerle dolu modern şehre ziyaretlerinizde sitemiz olan Alo Bilet Hattı (alobilethatti.com) adresini kullanabilir ve ucuz uçak bileti satın alarak tatilin tadını çıkarabilirsiniz.