Budapeşte Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Budapeşte Uçak Bileti

budapeste-ucak-biletiMacaristan’ın başkenti olan Budapeşte, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan, tarihi Avrupa kentlerinden biridir. Tuna nehrinin ikiye böldüğü şehir de ismini bu iki yakanın birleşmesinden almıştır. Berlin’den sonra Orta Avrupa’da yer alan en önemli politik, kültürel ve endüstriyel şehir unvanını almaktadır.

Coğrafi olarak sarp arazilere sahip de olsa genel olarak şehir merkezi Tuna nehrini dâhil eden düz bir araziye konumlanmıştır. Bu sebeple hem şehir içi hem de şehir dışı ulaşımlarda karayoluna nispeten demiryolu ulaşımı ağırlık kazanmaktadır. Çünkü şehirde demiryolu faaliyetleri oldukça gelişmiştir. Fakat şehir dışı seyahatleri için ise hava yolu ulaşımı, demiryolu ulaşımına tercih edilmektedir. Bunun sebebi hava yolu ulaşımının hızlı, konforlu ve günümüz şartlarında artık ekonomik olmasıdır.

Siz de Budapeşte’ye olan yolculuklarınızda hava yolu ile kısa sürede seyahat imkânı bulun. Uçuşlar için ise sitemiz olan alo bilet hattı üzerinden gereken bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca kendinize en uygun bileti satın alarak kolayca seyahat edebilirsiniz.

Budapeşte Havalimanı

Resmi adıyla Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 16 km uzaklıkta bulunan geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Havalimanına daha sonra ünlü besteci Franz Liszt’in ismi verilmiş ve günümüzde de resmi adının yanı sıra bu isimle bilinmektedir.

Sadece sivil havacılık faaliyetlerini yürütmekte olan havalimanı, biri 3707 diğer ise 3010 metre uzunluğuna sahip, asfalt beton karşımı iki piste sahiptir. Ayrıca içerisinde yolcu otoparkı ve kargo terminali de bulunmaktadır.

Budapeşte Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa’nın önemli tarihi şehirlerinden olan Budapeşte, Tuna nehrinin ikiye ayırdığı manzarasıyla son zamanlarda oldukça sık ziyaret edilen yerlerden biri olmuştur.

1.702.297’lik nüfusa sahip olan şehir, oldukça fazla nüfus yoğunluğuna sahiptir.

Şehrin gezilecek yerleri arasında Buda Kalesi, Parlemento Binası ve Kahramanlar Meydanı oldukça sık ziyaret edilen yerler arasındadır.

Budapeşte Mutfağı ise, yağın ve etin oldukça fazla kullanıldığı bir yerdir. Fakat Gulaş Çorbası da yöresel lezzet de mutlaka tadılmalıdır.

Eğer Budapeşte’ye yolunuz düşecek olursa siz de alobilethatti.com sitemiz üzerinden kolaylıkla uçak bileti satın alabilir ve keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz.