Buenos Aires Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Buenos Aires Uçak Bileti

buenos-aires-ucak-biletiArjantin’in en önemli tatil yeri ve turistik şehri olan Buenos Aires, aynı zamanda da Arjantin’in başkentidir. Özellikle yılın her zamanında bu şehre yapılan turlar sebebiyle şehir oldukça aktif ve oldukça eğlenceli bir gece hayatına sahiptir.

Güney Amerika’nın en büyük kentleri arasında yer almakla birlikte nüfus yoğunluğunun da oldukça fazla olduğu şehirlerden biridir. Bu yönüyle Buenos Aires, oldukça sık ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Şehre ulaşım ise ada ülkelerinden deniz yolu ulaşımı, diğer ülkelerden ise genellikle hava yolu ulaşımı ile mümkün olmaktadır. Karayolu ulaşımı isen ancak ülke sınırları ve çevre kara ülkeleri tarafından tercih edilmektedir.

Arjantin’in tatil cenneti olan Buenos Aires’e yapacağınız ziyaretlerde kolay, hızlı ve güvenilir olan sitemiz alo bilet hattı üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yine sitemiz üzerinden bütçenize en uygun bileti satın alarak tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Buenos Aires Havalimanı

Buenos Aires’te birinin şehir merkezine uzaklığı 22 diğerinin de 10 km olan iki havalimanı bulunmaktadır. Fakat bunlardan en çok tercih edileni ve en yoğun hava yolu trafiğine sahip olanı ise Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı’dır.

Sadece sivil havacılık faaliyetlerini yürüten havalimanının projesine 1945 yılında başlanmış, 1949’da ise uçuşlara başlamıştır. Havalimanı içerisinde 4 adet yolcu terminali ve bir de kargo terminali bulunmaktadır. Ayrıca yine biri 3300 metre diğeri de 3105 metre uzunluğunda olan iki adet asfalt kaplama piste de sahiptir.

Buenos Aires Hakkında Genel Bilgiler

13.356.715 kişilik nüfusu ile Buenos Aires, şüphesiz Güney Amerika’nın en yoğun nüfuslu şehirlerinden biri sayılmaktadır. Ayrıca Sau Paulo’dan sonra gelen en büyük metropol unvanının da sahibidir.

Subtropikal iklimin yaygın olduğu şehir, doğal güzellikleri ve tatil beldeleri ile dikkat çekmektedir. Şehirde gezilmesi gereken yerler arasında Mayıs Meydanı, Başkanlık Binası, Eski Meclis Binası gibi tarihi binalar yer almaktadır. Ayrıca en etin en çok tüketildiği mutfaklardan birine sahip olan şehirde Empadanas ve Milanesa oldukça sevilen lezzetlerdendir.

Sizin de yolunuz eğer Buenos Aires’e düşecek olursa bilet işlemlerini site üzerinden yapabilir ve uçak bileti satın alarak, tropikal iklimin keyfini çıkarabilirsiniz.