Bükreş Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Bükreş Uçak Bileti

bukres-ucak-biletiBükreş Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Bükreş’e gitmek için sizlerde uygun ücretlerden yararlanarak uçak biletinizi satın almak isterseniz alo bilet hattı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana kullanıcıları için hizmet veren site sürekli olarak indirim ve kampanyalar düzenliyor. Böylece kullanıcılar çok ekonomik ücretlerden yararlanarak online uçak bileti alabiliyorlar. Sitede ihtiyacınız olan uçak biletlerini çok kolay bir şekilde alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey siteye erişim sağlayarak ana sayfadaki arama motoru sayesinde uçak seferlerini listelemek ve uygun olan tarih ve saat için biletinizi satın almaktır.

Bükreş Hakkında Bilgiler

Bükreş, Romanya’nın başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük şehri de Bükreş’tir. Avrupa Kıtası’nda yer alan Bükreş’te yaklaşık olarak iki milyon kişi yaşıyor. Romanya’nın en çok turist çeken yerlerinden birisi olan Bükreş’e yılın her anı çok sayıda yerli ve yabancı turist akın ediyor. Sizin de Bükreş’e gitmek için bir planınız varsa ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak havayoluyla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bükreş Nüfusu: 1.913.000

Bükreş Yüzölçümü: 228 km²

Bükreş Tarihi Hakkında Bilgiler

Bükreş, tarihi 1459 yılına kadar dayanan bir şehirdir. Tarih boyunca birçok uygarlık için önemli olan şehir, 1881 yılında ise Romanya’nın başkenti ilan edilmiştir. Sürekli olarak gelişen Bükreş, günümüzde de birçok konuda ileri gelmektedir.

Bükreş’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Bükreş’te iklim olarak karasal iklim bulunuyor. Karasal iklimin etkilerinden dolayı, şehirde yaz ayları oldukça sıcak ve kurak olarak geçerken, kış ayları ise daha çok soğuk ve yağışlı bir şekilde geçer. Kış aylarında şehir ortalama olarak 1-4 dereceyken, yaz aylarında ise 27-30 derece arasındadır. Kenti ziyaret etmek için en uygun ne zaman derseniz de Mayıs ve Eylül arasındaki zamanların gezi için en uygun zaman olduğunu söyleyebiliriz.

Bükreş’in Yöresel Lezzetli Yemekleri

Bükreş’te yapılan yemeklerin çok büyük bir çoğunluğu Romanya mutfağına aittir. Ancak şehirde Macar, Yunan ve Türk mutfaklarına ait yemeklerin de yapıldığını söyleyebiliriz. Bükreş’in pek çok semtinde hem Romanya mutfağına ait, hem de diğer ülke mutfaklarına ait yiyeceklerin yapıldığı çok sayıda lokanta ve restoran bulunuyor. Bu nedenle Bükreş’e gittiğinizde eğer bir şeyler yemek isterseniz hiç zorlanmaz ve istediğiniz herhangi bir restoranda ülkenin güzel yemeklerini tüketebilirsiniz. Sulu köfte, işkembe çorbası, sarma, balık yemeği ve marmelatlı lokma tatlısı Bükreş’in en ünlü lezzetlerindendir.

Bükreş’in Gezilip Görülecek Yerleri

Sürekli olarak ziyaret edilen kentlerden birisi olan Bükreş’te gezilip görülmesi gereken onlarca tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Bükreş Parlamento Binası, Tarihi Şehir, Zafer Yolu, Köy Müzesi, Herastrau Park, The National Museum of Art of Romania, Patriarchal Cathedral ve Stavropoleos Kilisesi Bükreş’e gittiğinizde öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken tarihi ve turistik yapılardandır.